To

It
horror
Fantastyka horror

Opinie [1 138]

Czy widząc klowna, z pękiem kolorowych baloników trzymanych w dłoni, po twoich plecach nie przechodzi dreszcz?

W Derry zaczynają znikać dzieci, pierwszym jest George. Policja staje się bezradna, na działanie dziwnego zjawiska. Potwór przybiera postać najgorszego koszmaru, a widzą go tylko dzieci. Bohaterska szóstka chłopców i jedna dziewczynka zamierzają pokonać czyhające...

Jak na Kinga to strasznie nudna i rozwleczona, historia tak absurdalna, że przez to nijak dla mnie nie straszna.

"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty."
Stephen King – Serca Atlantydów
Nie wiem czy wiecie, ale Stephen King w moim serduchu ma miejsce specjalne. Już jako nastolatka czytałam jego książki, ale ich nie rozumiałam. Teraz jest inaczej. Kilka książek jego autorstwa już za mną, teraz mogę dołożyć do nich jeszcze "To",książke, która pierwszy raz w Polsce...

Dla mnie cudo.
Wciągnęło mnie od dosłownie pierwszej strony i trzymało poziom do końca. Choć muszę się przyznać, ze pominął kilka stron z nużącymi opisami
Pełna napięcia, ciekawa z dosyć dziwnym zakończeniem. A najbardziej podobali mi się świetnie wykreowani i opisani bohaterowie.
Pamiętajcie, ze King nie lubi się spieszyć, a ta historia jest dobrym tego przykładem.
Ja...

Na początku ciężko było mi się przekonać. Pierwsza setka stron ciągnęła się niemiłosiernie. Wiedziałam, że nie będzie łatwo pokonać ponad tysiąc stron, ale nie spodziewałam się, że będzie to aż tak trudne.

Styl Stephena Kinga jest skomplikowany i zdawałam sobie z tego sprawę.

W końcu jednak przekonałam się do tego. Była akcja. Bardzo zżyłam się z bohaterami. Czytanie...

Nie udało mi się skończyć całej książki, zatrzymałem się bodajże w 70% i historia bardziej mnie nużyła niż ekscytowała. Mam wrażenie, że całość została zbyt mocno przeciągnięta, bywały momenty, które były interesujące ale po chwili książka wracała do kolejnej, nudnej opowieści ciągnącej się przez dziesiątki stron. Być może King do mnie nie przemawia, jest to bodajże moje...

Najlepsza książka Kinga jaką przeczytałem. Powiedziałem kiedyś koledze że lubie Kinga, powiedział że mi współczuje, a ja na to, że mam sie czuc gorszy bo czytam i lubie Kinga?
To - przedewszystkim wciaga, nie nudzi. Jest rozbudowana i mimo dwoch czasoprzestrzeni nie ma opcji zeby sie pogubić. Swietna postac Klowna. Sa odpowiedzi na wszystkie pytania. Skad Klown, dlaczego...

Jestem fanem Kinga. Natomiast "To" jest jedna z najsłabszych jego książek. Przeczytanie tego tomiszcza zajęło mi niemalże trzy tygodnie. Książki ZIELONA MILA oraz INSTYTUT urzekły mnie. Natomiast "TO" jest horrorem ale w sensie czytelniczym i nie warto po nia sięgać.

Sama fabuła wciągająca, ale rozwlekanie jej na tyle stron... i co rozdział sprawdzanie ile mi zostało do końca... nie, to nie tak powinna wyglądać przyjemność z czytania. Polecam czas, który trzeba poświęcić na przeczytanie "To", przeznaczyć na inne dwie, trzy inne lektury.

Zarówno zabawna jak i przerażająca.

13 576
    10 882