Smętarz dla zwierzaków

Data 1. wydania:
1983-11-14
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Prószyński i S-ka
cmentarz dom dziecko horror literatura amerykańska śmierć wieś zabójstwo zbrodnia
Pet Sematary

Oficjalne recenzje i

Ścieżka za domem

[ 6 ] Link do recenzji

Opinie [1 679]

Na wstępie zaznaczę tylko, że to pierwsza książka Kinga, którą dokończyłam, dlatego nie mogę spojrzeć na Smętarz przez pryzmat reszty jego twórczości.

Bardzo dobra jeśli chodzi o sam zarys bohaterów. Każdy ma swoją historię, swoje spojrzenie na świat i cechy, które czynią ich realistycznymi. Świetnie nakreślono też relacje między nimi. To wszystko sprawia, że na Creedów...

Niesamowita powieść. Nie sądziłem, że książka może wywołać tak silne poczucie strachu w czytelniku. Nie oglądałem filmu, tak więc wszedłem do tego uniwersum całkowicie nieobeznany z tym, co mnie może czekać.

Pomimo że fabuła dość powoli się rozkręca, to nie ma ani jednego momentu nudy. Poznajemy niesamowicie ciekawych i rozbudowanych bohaterów (w tym kota!), rozglądamy się...

1996

mimo iż książkę pochłonęłam w 2 dni to uważam że zaczyna się robić ciekawiej dopiero od drugiej połowy :) Polecam w audiobooku!

Jedna z moich ulubionych pozycji. Ma w sobie wszystko to, czego szukam w książkach - długość, wystarczający (taki w sam raz - nie za długi, nie za krótki) opis życia bohaterów, dramaturgię, intrygę, nawiązanie do dawnych historii i wiele innych.
Pozytywy, które udało mi się uchwycić podczas czytania książki:
- różne metody wychowawcze obojga rodziców i zupełnie inne...

Po Kinga sięgam podczas długich wieczorów zimowych. Moim osobistym zdaniem jedna z jego najlepszych pozycji, dość mocno wchodzi w pamięć, nawet po przeczytaniu człowiek łapie się na wielokrotnym rozmyślaniu o książce.
Zwykle do horrorów podchodzę z dużym dystansem, jednak przy tej pozycji nie jeden raz włos mi się najeżył na skórze :)
Cała sceneria jaka dzieje się wokół...

Książka bardzo fajna, ale jestem fanem Kinga - mogę nie być obiektywny :). Przeczytałem zanim obejrzałem filmową adaptację. Jak zwykle - film nie umywa się do książki.

Nie pamiętam kiedy ostatnio tak szybko wchłonęłam jakąś książkę. To w jaki sposób King skupił się na opisywaniu stanu psychicznego bohaterów, było dla mnie najlepszą rzeczą w tej książce. Nie spodziewałam się w sumie innego zakończenia niż tego, które miało miejsce. Obłęd Luisa, który go ogarnął, nie mógł się zakończyć w inny sposób. Chociaż w głębi duszy liczyłam, że spali...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jedna z tych książek, które po przeczytaniu na długi czas zostają w pamięci.

Oczekiwałam więcej strachu, ale najbardziej się działo w ostatniej części książki. Myśliałam, że się skończy trochę inaczej. Ale i tak jest bardzo dobra i też smutna.

Świetna powieść. Mimo iż nie jestem fanem Kinga, a na wielu jego książkach się zwyczajnie nudzę to Cmętarz zwieżąt jest powieścią znakomitą.

Całość opowiada o rodzinie która wprowadza się nowego domu. Nieopodal znajduje się cmentarz dla zwierząt którym opiekują się lokalne dzieciaki. Z czasem w życiu rodziny przytrafia się seria nieszczęść. Cała opowieść kręci się wokół...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje