Smętarz dla zwierzaków

1983-11-14
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Prószyński i S-ka
horror
cmentarz dom dziecko horror literatura amerykańska śmierć wieś zabójstwo zbrodnia

Pet Sematary

Oficjalna recenzja

Ścieżka za domem

2 Link do recenzji

Opinie [1 494]

Nie wiem, czy z wiekiem robię się wybredna, czy wręcz przeciwnie - zaczynam wyrabiać sobie dobry gust.
Stephen King napisał parę dobrych książek. Ta nie jest jedną z nich. Czyta się całkiem miło, ale powiedzmy sobie szczerze - nie jest to wysoka literatura a raczej czytadło, kolejny twór Paulo Coelho horroru - książka ma być prosta, niezbyt wymagająca i ma dobrze się sprz...

Uwielbiam ta ksiazke! Dzieki niej zaczelam czytac Kinga ;)

Gdybyś znalazł/a takie miejsce, czy byłby ktoś, kogo chciałabyś / chciałbyś pochować na cmentarzu Mikmaków? Najstraszniejsze, co może się zdarzyć, to stanąć przed takim dylematem. Poczułem jednak niedosyt.

Książka dobra, ale nie tak "genialna" i "wybitna", jak wiele osób twierdzi. Kwestia gustu. Owszem, porusza bardzo ważny i trudny temat - śmierć. I robi to dobrze, ale niestety, przez większą część książki było po prostu nudno, prawdziwa akcja rozpoczyna się dopiero na sam koniec (mniej więcej ostatnie 100 stron), a zakończenie prezentuje się tak, jakby autor...

Moja pierwsza książka tego autora jaka przeczytałam i muszę przyznać ze porwała mnie bez reszty. Mega straszne , dające do myślenie. Jak bardzo kochamy naszych bliskich? Co jesteśmy w stanie dla nich zrobić? O czy w ogole potrafimy bez nich żyć? Ksiażka wszechczasów

Szczeże jak dla mnie była momentami ciekawa ale przez większość czasu było nudnawo

Książka fajna ,aczkolwiek czasami nudna i przewidywalna

Uppsss.... Tytuł jakoś mnie nie zachęcał, ale po przeczytaniu juz pierwszego rozdziału wiedziałem że to będzie uczta dla wyobraźni. Horror to gatunek w którym autorowi ciężko uchronić się przed banalizacją idiotycznych w gruncie rzeczy historii. Horror to pośledni gatunek literatury niczym kiedyś martwa natura w malarstwie, jednak KIng osiągnął w tym obszarze mistrzostwo c...

Swojego czasu bardzo "broniłem się" przed sięgnięciem po ten tytuł... Teraz żałuję, że nie przeczytałem książki o wiele, wiele wcześniej. Świetny tytuł na melancholijne październikowo - listopadowe wieczory, szczerze polecam.

Mój ulubiony horror od tego autora. ♥
Wiele osób twierdzi, że to nudna i rozwlekła historia, a ja stwierdzam, że bardzo podoba mi się właśnie ta obyczajowa otoczka. I jeszcze te ciarki, czytając końcówkę późno w nocy - genialne!

Dyskusje