Misery

Stephen King Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy kryminał, sensacja, thriller
2017-05-15
Robert P. Lipski
Kolekcja Mistrza Grozy

Opinie [1 167]

Świetna lektura!

Bardzo obrazowa jest ta książka, mnóstwo brutalności, poznajemy jedynie dwójkę bohaterów, jest dość powolna ale jako całość uwazam ja za typowy majstersztyk Kinga.

Przerażająca, a zarazem doskonała!

Zachęcony wymianą zdań między znanym profesorem a znanym pisarzem (rozmowa miała miejsce na Twitterze) – sięgnąłem po „Misery” Stephena Kinga. Dyskutanci rekomendowali książkę, twierdząc zgodnie, że "mistrz horroru" nie jest ostatnio w najwyższej formie, ale były czasy, kiedy pisał teksty naprawdę bardzo dobre. „Misery” to ponoć przykład takiego utworu.

Z prozy Kinga...

Zawiodłam się, mnie nie trzymała w napięciu prawie wcale, męczące opisy, nie mam pojęcia skąd takie wysokie oceny. To jedna z tych książek, gdzie ekranizacja jest dużo lepsza niż powieść.

Jedna z lepszych powieści Pana Kinga.

Początek był trudny, a postać Anny mnie napawła obrzydzeniem. Musiałam zrobić sobie przerwy np. po akcji że szczurem i wielu innych. King to mistrz.

„Misery” autorstwa Stephena Kinga jest godna uwagi. Uważam, iż autora stać na więcej, ale mimo to dzieło trzyma w napięciu. Stephen’owi King’owi udało się stworzyć niezwykle psychopatyczną, budzącą obrzydzenie postać, co w tym przypadku stanowiło podstawę dobrej książki. „Misery” to dobry thriller psychologiczny, godny polecenia.

Powieść napisana jest dość specyficznie, co nie każdemu przypadnie do gustu. Niezbyt podobał mi się motyw powieści w powieści. Odniosłam wrażenie, że zabierało to miejsce ważniejszym wątkom, ale rozumiem, że równocześnie dla niektórych może być spokojnym przerywnikiem od trzymających w napięciu rozdziałów.
Plusów z pewnością jest więcej niż minusów. Przede wszystkim...

Na półkach: , , , ,

Jak to u Kinga trochę przegadane,ale i tak go lubię.Ta jest w topce ulubionych.

Dyskusje

19 228