Misery

Okładka książki Misery
Stephen King Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska, Prószyński i S-ka Seria: Kolekcja Mistrza Grozy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
1991-01-01
Data 1. wydania:
1987-01-01
Robert P. Lipski

Ja nie wiem jak to się stało, ale ledwo dociągnęłam do końca książki jednego z moich lubionych autorów. Film był genialny, ale książka zupełnie mnie nie wciągnęła. Nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, ale mordowałam się przy niej.

Rewelacyjna! Aż ciarki przechodzą!!!

Mistrz w najwyższej formie.

Podobała mi się, ale nie porwała tak jak inne powieści Stephena Kinga.

Uwielbiam!

Nie miałam okazji poznać wielu powieści Stephena Kinga, więc postanowiłam skusić się na wznowienie ,,Misery".

Głównym bohaterem jest pisarz, który został uwięziony przez swoją wierną fankę, byłą pielęgniarkę, która życzyła sobie by ten napisał kolejny tom jej ulubionej serii. Chciała wiedzieć co wydarzyło się dalej, ponieważ nie wierzyła by główna postać ostatniego tomu...

„Misery” to trzymający w napięciu, ponury thriller o koszmarze, w jaki wpada przypadkowo pisarz Paul Sheldon, w rezultacie niefortunnego zbiegu okoliczności dostawszy się w łapska swej „najzagorzalszej wielbicielki”, chorej psychicznie Annie Wilkes.
Jak dla mnie w tej powieści King dał popis swego warsztatu pisarskiego: w historii występuje praktycznie tylko dwójka...

Niesamowicie wciągająca i przejmująca opowieść grozy albo raczej thriller w moim odczuciu. Przez cały czas trwania książki czuć naprzemienne narastanie napięcia i momenty ulgi. Powoduje to fantastyczne skoki adrenaliny i nie pozwala na długie momenty przestoju.

Książka prowadzi nas do zakończenia, które nie jest trudne do przewidzenia, i chyba to jest jej największym...

2041

Ona nie może umrzeć!Chcę jej!Zabiłeś ją!Zamordowałeś!Annie Wilkes musi żyć!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Absolutnie przeciętna. Początkowo, kiedy wszystko jest jeszcze niejasne, jest mocno absorbująca. Na późniejszym etapie większość kluczowych momentów trąci absurdem. Samo "rozwiązanie" sprawy jest zbyt naciągane. Z pozytywów, atmosfera i napięcie udzielają sie podczas czytania, aczkolwiek daleko jej do kultowych powieści autora

20 281
    6 951