W obronie syna

Defending Jacob
kryminał, sensacja, thriller
2020-01-14

Niestety słabo poznaliśmy Jacoba, jeszcze mniej Laurie. :(

Książka ma zbyt wiele niepotrzebnych, drażniących i nudnych opisów, od początku nie zachwyca. Szybko wiadome jest, kto popełnił zbrodnię. Końcówka na plus.

Książka bez wątpienia jest po prostu świetna. Przedstawia ona historię procesu Jacoba, syna prokuratora podejrzanego o zabójstwo pierwszego stopnia na swoim rówieśniku. Wydarzenia oglądamy z perspektywy Andy'ego Barbera, ojca oskarżonego.
Książka trzyma w napięciu, aż do samego końca. Ostatniego rozdziału tego dzieła w żaden sposób nie można przewidzieć.
Zdecydowanie polecam.

Recenzja pojawiła się najpierw na: https://ksiazki-jak-narkotyk-zaczytana.blogspot.com/

Kilka miesięcy temu wspominałam wam o książce Williama Landaya ,,W obronie syna'', w poście o najnowszej adaptacji tej powieści, o której możecie przeczytać tutaj. Serialu jeszcze nie widziałam, ale mniejsza o to, teraz jest czas, by to książka znalazła się w centrum uwagi.

W małym...

To jedna z tych książek, które z pewnością zostają z nami na zawsze... Fabuła, język, konstrukcja są tak dobre, że trudno się czegokolwiek czepiać... Jedynie zakończenie wprawiło mnie w osłupienie i nie chciałam, żeby ta historia tak się skończyła, ale widocznie autor uznał, że chce nas zostawić z takim finałem tej opowieści. To książka o miłości do dziecka, poświęceniu,...

Rzecz jest, z grubsza biorąc, o zbrodni, ale ma taki klimat, że zaspokoiła też moje największe obyczajowe ciągoty.
Wszystko zaczyna się od znalezienia w parku w miasteczku ciała zamordowanego 14-latka. Andy Barber, miejscowy prokurator, zostaje odsunięty od sprawy, jako że głównym podejrzanym o to morderstwo jest... jego syn, Jacob, który miał z ofiarą na...

Nie będę ukrywać, że po książkę "W obronie syna" sięgnęłam ze względu na serial stacji Apple z Chrisem Evansem w roli głównej. I tak jak serialem, tak i książką nie zawiodłam się. Od pierwszej do ostatniej strony książka trzyma w napięciu. Prawniczy żargon sprawia, że z coraz większym napięciem czyta się kolejne linijki. Gorąco polecam. Oczywiście najpierw książka, później...

Genialna lektura na podstawie ktorej nakrecono serial Apple TV pod tytulem Defending Jacob.Ksiazka trzyma w napieciu do samego poczatku,ukazujac realia systemu sadowniczego W USA ,a zarazem pokazuje do czego zdolna jest Milosc rodzica do dziecka I na Jakie proby jest narazona,polecam z reka na sercu , mocne 9/10

Dla mnie rewelacja,na długo pozostaje w pamięci.

Książka połknięta w dwa dni. Ogromny plus za niesamowite zwroty akcji, autor ciągle rzuca czytelnikowi poszlaki, które prowadzą nas do różnych konkluzji i podejrzeń. Kolejny plus za sposób przedstawienia rodzicielstwa oraz odmiennych postaw Andy'ego i Laurie wobec syna. Przedstawienie procesu sądowego to perełka, ale to przede wszystkim bardzo dobry dramat rodzinny.

• 2013
  • 2014