W obronie syna

Defending Jacob
literatura piękna
Daniel Zych
Literatura amerykańska

Na początku trochę ciężko się czytało, ale ja zawsze daje książce szanse do 100 stron. I tym razem udało się , bo nir musiałam dojść do 100 strony aby książkę czytało się super. Zakończenie zaskakujące. Polecam

Najtrudniej jest kochać mimo wszystko, do tego pierwotną, instynktowną miłością. Każdy prawdziwy rodzic boi się o swoje dziecko, ale co, jeśli przyjdzie nam jednocześnie bać się własnego dziecka.
Warto przebrnąć przez przegadane prawniczo-filozoficzne fragmenty, by dobrnąć do szokująco ostrego zakrętu na samiutkim końcu

Genialna książka, która ukazuje rolę rodzica w trudnej rodzicielsko sytuacji.
Książka jest prowadzona przez Andy Barbera Prokurator Prokuratury Okręgowej, którego syn zostaje oskarżony o morderstwo kolegi ze szoły. Andy zostaje postawiony po "drugiej stronie barierki" na sali sądowej, ale jest ukazany jako ojciec. Andy wierzy w syna i jego niewinność.
Jako czytelnik...

Niesamowicie wciągająca powieść. Od pierwszej strony nie pozwala przerwać i każe przekonać się jaki był finał tego nieszczęśliwego splotu wydarzeń. Nie urzeka elokwencją ani świeżością literackiego stylu, ale taka ma być, w tym właśnie jej wartość. Jest ni to relacją ni zeznaniem, opowiadana prosto, bez egzaltacji, z perspektywy czasu, jednak aż wrze od niewypowiadanych...

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera. Świetnie napisana, wciągająca fabuła i zaskakujące zakończenie. Bardzo polecam!!

Jeśli przebrniecie przez pełne prawniczego żargonu, nudne i długie zapisy z sali sądowej w czasie toczącej się rozprawy o morderstwo popełnione na koledze syna - to czeka Was niesamowite zakończenie, pozostawiające czytelnika z masą pytań i wątpliwości. Warto.

Sprawdziły się wszystkie pozytywne opinie o tej książce. Jest ciekawie od pierwszej do ostatniej strony. Polecam.

"My, rodzice, często mówimy ze śmieszną brawurą, kiedy chodzi o nasze dzieci. Przysięgamy, że zniesiemy każdą obelgę, sprostamy każdemu wyzwaniu. Żaden cios nie jest dla nas zbyt mocny. Wszystko dla naszych dzieci. Ale nikt nie jest kuloodporny, a najmniej rodzice. Nasze dzieci sprawiają, że łatwo nas zranić."

Bardzo dobrze napisany. Thriller sądowy. A może dramat...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

A juz myslalem ze koniec mnie nie zaskoczy.
Naprawde mozna byc tak ślepym za swoim jedynakiem ??
Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niezwykły thriller psychologiczne z elementami kryminalnymi, a w samym środku rodzina i nastolatek, podejrzany o morderstwo. Polecam.

Dyskusje

• 2013