Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.00 zł

Nejlepší pro všechny
literatura piękna
Julia Różewicz
literatura czeska

Dobra powieść obyczajowa, niezwykle realistycznie oddany świat. Hana niestety irytująco prawdziwa, matka... jeszcze bardziej! Ale to oczywiście pozytywy tej powieści.
Powieść czyta się długo, samo zakończenie jakby dopisane na kolanie - nie ma poczucia, że ta historia dokądś zmierzała, raczej hm... urwała się i już. Dziwne poczucie.

Na półkach: , , , ,

To mój pierwszy raz z literaturą naszych sąsiadów. I początek z wielkim przytupem.
Historia mnie całkowicie porwała, opowiedzenie jej z perspektywy trzech pokoleń jest nie tylko ciekawe ale sprawia, że akcja wydaje się być wartka i niczym niewymuszona.
Bardzo dobra powieść obyczajowa, wzruszająca, autentyczna i bez podkoloryzowania. Czułem prawdziwy żal czytając ostatnie...

Jak też ta Soukupová pisze o relacjach w rodzinie, jakież ona brudy wywleka. Porusza w człowieku najgłębsze struny - razem z nią bohaterami się irytowałam, dosłownie czułam to co oni. To właśnie jest prawdziwe życie, nieokraszone serduszkami, motylkami i tęczami.

Jestem w kropce. Widzę, że tylko ja jestem niezadowolona. Ale nic na to nie poradzę.
Bardzo przeszkadzał mi brak wyraźnie zaznaczonych dialogów i sama narracja.
Może to pogoda sprawiła, że nie umiałam się wczytać.

2059

Jakież to było dobre. Polecam.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Jest napisana z humorem, ale dotyczy niełatwych relacji rodzinnych, które trudno jednoznacznie ocenić, czy są chłodne czy ciepłe. Wydaje mi się, że ich odbiór zmienia się jak w kalejdoskopie pod wpływem wydarzeń. Bohaterowie popełniają wiele głupstw, nie zawsze są obiektywni i racjonalni, nie zawsze też chcą wszystko naprawić, ale z...

"Zniknąć" i "Pod śniegiem" Soukupovej wyszły dużo lepiej, ale nie umniejsza to faktu, że wspaniale pisze o relacjach rodzinnych i większość przedstawionych problemów jest taka bliska i znajoma. Duży plus za wątki z narracją Viktora - bardzo ciekawe spojrzenie na rodzinne niesnaski oczami łobuzerskiego dziesięciolatka.

Rewelacyjne czytadło! Nikt tak, jak Skoupova nie potrafi opisać trudnych relacji rodzinnych, zarówno z perspektywy dorosłych, jak i dzieci. Na koniec kompletnie sie rozczuliłam i popłakałam nad przepisami Evy.... Warto przeczytać.

Kolejna rewelacyjna obyczajówka. Nie zostaje nic innego jak czekać niecierpliwie na kolejne pozycje autorki.

Po dwóch przeczytanych powieściach Soukupovej jestem pewna, że długo nie znajdę pisarki, która w taki sposób pisałaby właśnie o uczuciach bohaterów i ich całkowicie normalnym, codziennym życiu. Mamy tu do czynienia z naprawdę dobrze napisaną powieścią i wykreowanymi postaciami, które nie są tylko imionami zapisanymi na kartce, ale posiadają cechy, dzięki którym trudno jest...

• 2020
  • 2020