Bercik i niuniuch

Afera
2015-09-30
2015-09-30
Julia Różewicz
literatura czeska rozbita rodzina dzieciństwo

Moja recenzja:

Moja recenzja:

Petra Soukupová to autorka wielu książek i scenarzystka, będąca najbardziej wyrazistych autorek czeskich. Jej scenariusze były wielokrotnie nagradzane, a debiut książkowy „Nad morze” uzyskał nominacje do bardzo prestiżowych czeskich nagród literackich. „Bercik i niuniuch” (cz. Bertík a čmuchadlo) to jej pierwsza książka dla dzieci, którą z powodzeniem mogą przeczytać także dorośli. Autorka sama została niedawno mamą i z pewnością miało to jakiś inspirujący wpływ na jej talent pisarski – choć z wierzchu ta książka może wydawać się trywialna, to wewnątrz jest piękną opowieścią o bardzo trudnej sytuacji w życiu dziecka i jego rodziców. Z całą pewnością jest warta polecenia dla tych, którzy takie chwile przeżyli lub przeżywają, ale i dla tych, którzy choć nie mają z takim kontekstem styczności, to warto, aby rozważyli emocje targające dzieckiem w takich momentach.

Więcej na zukoteka.pl

Dodaj cytat z książki Bercik i niuniuch