To ty mnie uwolnisz

Okładka książki To ty mnie uwolnisz Camilla En
Okładka książki To ty mnie uwolnisz
Camilla En Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-07-12
2020-07-12

To ty mnie uwolnisz.
Tom 1

Paryż to piękne miasto. Dla Chloe ma się stać furtką do lepszego życia. Wreszcie opuszcza znienawidzoną Anglię i liczy, że we Francji spotka ją szczęście. Kiedy poznaje Oscara, pragnie zaznać u jego boku spokoju i miłości. Nie wie, że mężczyzna także skrywa tajemnicę. Jaką? 🤔
Czy ich sekrety staną na drodze do szczęścia? 🤔
Czy mężczyzna będzie w stanie, zapewnić Chloe bezpieczeństwo, o którym kobieta tak marzy? 🤔
Czy przeszłość da o sobie zapomnieć? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w książce.

Ta książka była moją drugą pozycją od autorki i na pewno sięgnę po inne, w wolnej chwili. Historia mi się podobała, przeczytałam ją w jeden wieczór. Dlaczego zawsze w takim momencie, kończy się dany tom? 🤔 Jak tu żyć? 🤔
Dobrze z drugi tom mam już u sobie i mogę czytać dalej 📖🙂.

Polecam Wam tę pozycję 📙 📖 ♥️

Bardzo dziękuję autorce za egzemplarz ❤️.

To ty mnie uwolnisz.
Tom 1

Czy ich sekrety staną na drodze do szczęścia? 🤔
Czy mężczyzna będzie w...

„To ty mnie uwolnisz” jest moim pierwszym spotkaniem z autorką Camillą En, pomimo, że nie jest to jej debiut. Sam tytuł muszę przyznać wzbudził we mnie ciekawość. Jest tajemniczy i sprawia, że wyobraźnia pracuje próbując przeanalizować jego głębsze znaczenie. Akcja powieści ma się rozgrywać w mieście miłości, a mianowicie w Paryżu. Byłam zaciekawiona tym, kim będą główni bohaterowie, z czym przyjdzie im się mierzyć i jakie zmiany w ich życiu nastąpią. Okładka tej powieści jest bardzo romantyczna, przynosi na myśl pewne ciepło. Czy będzie ono zwodnicze?
Główną bohaterką powieści „To ty mnie uwolnisz” jest Chloe Ellis, to młoda kobieta, która zdecydowała się na podróż do Londynu, chciała tam ułożyć sobie życie, znaleźć dobrą pracę. Kiedy zmarła jej mama i babcia, skończyła studia niewiele ją trzymało w miejscu, które kiedyś nazwała domem. Szukała swojego miejsca, udało jej się poznać mężczyznę, Adam jest interesującym człowiekiem, co sprawia, że zdecydowała się z nim stworzyć związek na odległość. To nie była jednak jedyna przeprowadzka w życiu Chloe, postanowiła polecieć do Paryża, gdzie mieszkała jej koleżanka ze studenckich czasów. Początkowe problemy ze znalezieniem pracy przynoszą dobry skutek, kiedy nowy sąsiad decyduje się na to, aby ją zatrudnić w swoim hotelu. Aston ma aż pięć gwiazdek, a praca tam zdaje się przynosić jej przyjemność. Oskar jest przystojnym i inteligentnym człowiekiem, na w sobie wiele tajemnic, zarówno on, jak i ona nie wiedzą o sobie wszystkiego. Ona czuje, że z nim mogłaby stworzyć coś więcej, jednak wesele jego brata i kilka niefortunnych słów budzą w niej wątpliwości. Co takiego się wydarzyło w przeszłości mężczyzny? Czy Oscar się nią bawi, a może jest w tej historii coś więcej?
„To ty mnie uwolnisz” jest powieścią ukazującą to, że bez bliskich można łatwo się załamać, to, co nas cieszyło, dawało wsparcie znika. Sens życia bywa nikły i kruchy, kiedy zostaje się samemu niewiele rzeczy potrafi sprawić, że człowiek czuje się dobrze we własnej skórze. Związki bywają trudne, bardzo łatwo się jest sparzyć i pozwolić na zranienie przez kogoś nieodpowiedniego. „To ty mnie uwolnisz” jest powieścią, która ukazuje jak ogromny wpływ na życie ludzkie mają tajemnice, ale nie tylko. Autorka zadbała o to, aby ukazać jak silnym uczuciem jest miłość między rodzeństwem, jak ważne są więzi rodzinne i jak ciężko, kiedy nie są takie, jak powinny. Camilla En napisała powieść o miłości, której akcja dzieje się szybko, jednak nie znaczy, że jest ona oklepana. Mamy tutaj tajemnice, strach przed jej wyjawieniem, poszukiwaniem szczęścia w życiu, jak i swojego miejsca. To świetna książka o zranionych ludziach, którzy mają nadzieję na to, że w końcu los się dla nich odmieni.

„Sama sobie jesteś winna. Ty mu na to pozwoliłaś. Zasłużyłaś na to.”

Chloe mieszkając w Anglii zaznała niewyobrażalnego zła. Zostawia za sobą swoje dotychczasowe życie i ucieka do Francji. Dziewczyna przeszła przez piekło na ziemi, a Paryż ma stać się dla niej początkiem nowego, lepszego życia. Z pomocą przyjaciółki zmienia diametralnie swój wizerunek, zaczyna szukać pracy. Poznaje Oscara, mężczyznę posiadającego sieć luksusowych hoteli, już wkrótce podejmuje u niego pracę. Między nimi nawiązuje się nić porozumienia, a wzajemna fascynacja coraz silniej daje o sobie znać. Oboje skrywają bolesne tajemnice i oboje chcą kochać i być kochanymi. Czy ukrywane sekrety staną na drodze do ich szczęścia? Czy przeszłość upomni się o swoje?

Z całej opowieści bije tajemniczość i wątpliwości dotyczące przeszłości naszej bohaterki. Koszmary, które miewa - dolewają oliwy do ognia – to one zwiększają nasz niepokój. Od Chloe bije niepewność i strach, to bardzo skromna, spokojna osoba. Oscar jest jej przeciwieństwem, pewny siebie, początkowo niedostępny, został mocno zraniony przez kobietę. Próbuje wyprostować swoje pokomplikowane życie. Dla Chloe jest bardzo opiekuńczy i delikatny. Relacja naszej pary początkowo opiera się na pożądaniu, między nimi wirują liczne niedopowiedzenia, tajemnice. Czy jednak to wystarczy, aby stworzyć dobry związek? Autorka w swej powieści podejmuje trudne i złożone problemy. Toksyczny, niszczący, wysysający całą energię związek. Przemoc fizyczna i psychiczna.

Wciągająca powieść obyczajowa i romans ze szczyptą pikanterii. O szukaniu miłości, zrozumienia i próbie uwolnienia się od przeszłości. Czytanie od początku do końca było przyjemnością. Tylko to zakończenie, uch… Ogromnie się cieszę, że mam drugi tom. Bardzo polecam.

„Sama sobie jesteś winna. Ty mu na to pozwoliłaś. Zasłużyłaś na to.”

Chloe Ellis przeżyła coś niewyobrażalnie niszczącego w Anglii. Przyjeżdżając do Paryża, do koleżanki Julii, wierzy, że w końcu zazna spokoju. Kiedy natomiast na jej drodze los stawia przystojnego Oscara Lacroix wierzy, że lepiej być nie może. Nie bierze tylko pod uwagę jednego: wszystko może się w każdej chwili zmienić o sto osiemdziesiąt stopni.
Czy tajemnice i sekrety skrywane przez obojga nie okażą się być przeszkodą nie do pokonania? Czy przeszłość zapuka do drzwi kobiety? Kim jest Olivia? Kim jest Adam? Co takiego wydarzy się w mieście zakochanych?

Na tą książkę zwróciłam swą uwagę z uwagi na brąz okładki. Ten kolor nie jest dość często widziany. A szkoda, bo bywa elegancki i bardzo ładnie wychodzi na zdjęciach. Dopiero potem skusiłam się na opis. Ups. Przyłapana, hihi.
Tak na serio, to byłam ogromnie ciekawa tych wydarzeń, które mają miejsce w mieście miłości. W Paryżu uznawanym za najbardziej romantyczne miasto świata, choć mnie osobiście nie ciągnie w tamte rejony. Szczególnie, że nienawidzę języka francuskiego. Ale do brzegu.
Od początku autorka serwuje czytelnikowi taką tajemniczość. Niepewność co do przeszłości głównej bohaterki. Do tego te koszmary. To wszystko było spójnie prowadzone. Podsycało niepokój i dreszcz oczekiwania na ciąg dalszy.
Chloe to kobieta cicha. Skromna. Taka bardziej w stylu szarej myszki. Lękliwej, strachliwej i niepewnej. Dobra i sympatyczna. Przynajmniej ja ją tak odebrałam.
Oscar z początku wydał mi się dość sztywny. Pierwsze spotkanie z nim nie było do końca sympatyczne. Dopiero na kolejnych stronach pojawiały się kolejne plusy przy tej osobie.
I tu ukłon za podanie wydarzeń oczyma dwójki bohaterów. Dzięki temu mogłam się wczuć w postaci.
W powieści autorka postawiła na gorące sceny uniesień. Pełne pasji i chemii, którą widziałam.
Wspomniane powyżej sekrety i tajemnice nie pozwalały na pełen relaks, bowiem podświadomie przeczuwałam, że coś się wydarzy. Coś, co zburzy wszystko. I tak właśnie było.
Tak w zasadzie jest to bardzo dobra lektura. O miłości, która jest w stanie pokonać wszystko. O uczuciu czystszym niczym łza. O nie wyjawianej całej prawdzie i świadome trzymanie partnera w niewiedzy.
Tylko tak trochę w moim odczuciu zbyt wiele wątków się nałożyło. Śmiało można byłoby uprościć to wszystko. Odjąć brata Oscara, bo to niewiele wniosło do fabuły. Odjąć Olivię a skupić się w pełni na Chloe.
Rozumiem natomiast zamysł postaci Julii, bowiem to ona została bohaterką drugiego tomu, którego jestem ogromnie ciekawa.
No, chyba że w części trzeciej i drugiej wszyscy pojawią się jeszcze raz z nowym wkładem do fabuły.
Zacieram łapki i od razu zabieram się za kontynuację, którą mam pod ręką. A was zachęcam do lektury.

Polecam.

Współpraca: Camilla En

Czy tajemnice i sekrety...

Chloe przyjeżdża do Paryża aby uciec przed przeszłością i zacząć nowe życie. Poznaje Oscara,właściciela hotelu. Między bohaterami rodzi się uczucie. Jest tylko jeden problem,obydwoje mają swoje tajemnice.Czy po wyjściu ich na jaw para nadal będzie chciała być razem? Koniecznie przeczytajcie,aby się przekonać😊

Książka porwała mnie od samego początku.Świetnie wykreowani bohaterowie i dopracowana fabuła sprawiają,że czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Bardzo podobały mi się sceny erotyczne,napisane ze smakiem,a jednocześnie pełne ognia i pikanterii🔥🔥🔥Zachęcam do przeczytania,bo na prawdę warto😍Niebawem recenzja drugiego tomu,który właśnie czytam❤

Książka porwała mnie od samego początku.Świetnie wykreowani...

27-letnia Chole Ellis mając dość dotychczasowego życia ucieka z Londynu. Z zamiarem rozpoczęcia nowego etapu leci do Paryża, gdzie mieszka jej przyjaciółka ze szkolnych lat. Lili pomaga przyjaciółce zaczynając od zmiany jej wyglądu. Gdy Chole zaczyna się pomału oswajać z nową sytuacją postanawia poszukać sobie pracy. Zgłasza się na ogłoszenie wyszperane w internecie i tak trafia pod drzwi biura Oscara Lacroix, właściciela hotelu Aston. Między Chole a Oscarem rodzi się silne pożądanie, ale czy duchy przeszłości pozwolą im na stworzenie szczęśliwego związku? A co jeśli na jaw wyjdą skrywane głęboko sekrety?

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i jak najbardziej udane. Czytanie „ To ty mnie uwolnisz ” sprawiło mi dużą przyjemność. Zarówno styl pisania autorki jak i fabuła książki trafiają w moje gusta więc na pewno na tej powieści nie poprzestanę.
Stworzona przez autorkę historia jest ciekawa, a bohaterowie bardzo intrygujący.

Chole jest dziewczyną po przejściach. Toksyczny związek w jakim tkwiła sprawił, że bała się własnego cienia. Znalazła jednak w sobie na tyle siły by by się z niego wyrwać, a raczej uciec. Uciekła od znęcającego się nad nią fizycznie i psychicznie mężczyzny i z kraju, który przez niego znienawidziła. Chole mimo tego przez co przeszła nie poddała się. Nie dała się złamać i choć to nie było łatwe, próbowała żyć dalej. Wyjazd do Francji ma być nowym rozdziałem w jej życiu, kolejnym krokiem do przodu. Tym razem postanowiła iść przez nie bez strachu, z wysoko uniesioną głową i dumnie wypiętą piersią.

Oscar to zraniony mężczyzna, który przez własną żonę potraktowany został przedmiotowo. Facet o wielkim sercu. Dobry, troskliwy i opiekuńczy, a do tego bardzo przystojny. Niestety nie jest z Chole szczery. Ukrywa przed nią fakt, że ma żonę i na kłamstwie próbuje stworzyć z nią związek. Jak się można domyśleć kwestią czasu jest nim prawda wyjdzie na jaw...

W książce nie zabraknie również gorących scen miłosnych, które czyta się bardzo przyjemnie.

Mówiąc krótko, pierwsze spotkanie z autorką uważam za udane. Z niecierpliwością czekam na kontynuację tej historii bo przyznam, że zakończenie totalnie mnie zaskoczyło i chce jak najszybciej sprawdzić co wydarzy się dalej.

❤️ Recenzja ❤️

Tytuł: To Ty mnie uwolnisz
Autor: @camilla.en.official
Wydawnictwo: @waspos

"To Ty mnie uwolnisz" jest to pierwszy tom serii.

Chloe dziewczyna ucieka z rodzinnego miasteczka oraz od swojego chłopaka- kata do Paryża. Przyjaciółka Julia daje jej dach nad głową oraz we wszystkim pomaga. Dziewczyna nie chcąc dłużej nadużywać gościnności przyjaciółki zaczyna szukać pracy. Trafia do hotelu gdzie poznaje przystojnego oraz tajemniczego Oscara który jest jego właścicielem. Ich drogi ponownie się krzyżują. Oscar zaprasza Chloe na kolację i tak miedzy dwojgiem rodzi się uczucie. Chloe zaczyna się bezpiecznie czuć przy mężczyźnie.

Czy skrywane tajemnice przez Oscara i Chloe ujrzą światła dzienne ?
Jak potoczą się dalsze losy Chloe ?
Czy uda się jej uciec przed niebezpieczną przeszłością ?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością @camilla.en.official ale na pewno nie ostatnie. Bardzo mi się spodobał styl pisania autorki. Książka jest napisana z taką lekkością, że czyta się ją bardzo szybko, tak na prawdę nim się obejrzałam już książkę skończyłam. Historia bardzo ciekawie napisana. Bohaterowie byli idealnie wykreowani i od pierwszych stron zyskali moją sympatię. Książka jest napisana z perspektywy Chloe oraz Oscara uwlebiam taki styl pisania, ponieważ wiem co w danym momencie czują bohaterowie. W książce jest bardzo dużo namiętności, gdzie czyta się te sceny z wypiekami na policzkach. Ogromnie się cieszę, że mam pod ręką kolejny tom tej serii. Koniec historii zostawił u mnie ogromną ciekawość oraz niedosyt ❤️
Książkę bardzo polecam gorąco ♥️

❤️ Recenzja ❤️

Tytuł: To Ty mnie uwolnisz
Autor: @camilla.en.official
Wydawnictwo: @waspos

"To Ty mnie uwolnisz" jest to pierwszy tom serii.

Chloe to młoda dziewczyna, która ucieka z Londynu do Paryża przed przeszłością. Ma tu przyjaciółkę Julie. Dziewczyna szuka pracy. Trafia do hotelu którego szefem jest przystojny Oscar. On również ma swoje tajemnice. Okazuje się że kupił on apartament w tym samym budynku co mieszkają dziewczyny. Główni bohaterowie stają się sobie bardzo bliscy. Z biegiem czasu dowiadujemy się przed czym tak naprawdę Chloe ucieka. Bajkowy związek jest zagrożony.

Przed czym / kim ucieka dziewczyna?
Czemu ma takie koszmary?
Czy przeszłość będzie miała wpływ na Ich związek?
Kim jest Olivia?

Książka jest pierwszą częścią serii. Drugi tom będzie miał premierę 27 stycznia 2022 roku. Już czekam aż się dowiem jak się potoczą dalsze losy tej pary i czy Adam z Oliwia dadzą im być razem.

Great - czekam na kontynuacje I rozwiazanie czy Oscar znajdzie szczescie…I nowa wspaniala MILOSC

Ufff w końcu udało się! – liczba książek do recenzji na moim stosiku wynosi ZERO. Czekam jeszcze na kilka grudniowych tytułów, ale generalnie w tym miesiącu postanowiłam głównie nadrobić książki ze swojej biblioteczki, które bardzo chciałam przeczytać, ale wciąż brakowało mi czasu. Pierwsza z nich to…

TO TY MNIE UWOLNISZ
Autor: Camilla En
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 12.07.2020
Część 1

Camilla En zadebiutowała książką ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ, druga powieść Autorki to TO TY MNIE UWOLNISZ. W 2021 roku ukazała się książka – ODNAJDĘ CIĘ. A już na początku 2022 roku pojawi się TO JA ESCLAVE czyli część druga historii dobrze już znanych nam bohaterów. Zacznijmy od początku.

Chloe Ellis – młoda dziewczyna, w momencie kiedy ją poznajemy wyjeżdża z Anglii i przenosi się do Paryża do swojej przyjaciółki Julii. Przeszłość Chloe owiana jest tajemnicą, dziewczyna stopniowo i powoli ujawnia co działo się w jej życiu wcześniej. Zaczyna od domu rodzinnego, a dopiero w finale wyjawia prawdę związaną z jej byłym parterem. We Francji chce rozpocząć nowe życie, zaczyna szukać pracy i trafia do Hotelu Aston. Tam poznaje przystojnego Oscara Lacroix. Mężczyzna jest właścicielem hotelu. Od razu wpadają sobie w oko. Jednak Oscar również skrywa wiele sekretów. Czy tych dwoje połączy coś więcej? Czy pozostaną tylko w relacji szef-pracownica? Co wydarzy się kiedy prawda ujrzy światło dzienne?

Jestem pozytywnie zaskoczona moim pierwszym spotkaniem z Autorką i bardzo zadowolona po lekturze TO TY MNIE UWOLNISZ. Miła odskocznia od mafii. Autorce udało się stworzyć ciekawą historię, a przede wszystkim interesujących bohaterów – od razu ich polubiłam i kibicowałam ich znajomości. Zarówno Chloe jak i Oskar skrywają mnóstwo tajemnic, ujawniają je stopniowo, dzięki czemu Czytelnik jest jeszcze bardziej zaciekawiony rozwojem wydarzeń. Żałuję, że nie miałam okazji wcześniej sięgnąć po ten tytuł. Cieszę się, że do premiery drugiej części zostało już nie wiele czasu. Zakończenie zaskoczyło i narobiło dużego smaka na ciąg dalszy. Według zapowiedzi w TO JA ESCLAVE Autorka skupi się na Julii – koleżance Chloe, ale mam nadzieję, że nie zabraknie również Ellis i Lacroixa. Serdecznie polecam!

TO TY MNIE UWOLNISZ
Autor: Camilla En