33 razy, mój kochany

2019-07-08
Ewa Kochanowska
Ewa Kochanowska literatura francuska

więcej Więcej

Piękna powieść o miłości, która potrafi nas wyciągnąć z każdego doła.

Na półkach: , , , ,

Mimo, że początek jest przygnębiająco smutny, to ogólnie książka naprawdę przekazuje nadzieję, zgodnie z zapowiedzią pani Joanny Koroniewskiej z okładki. Książka piękna, nasączona "smakowistkami" z różnych dziedzin sztuki francuskiej. Uważam to za atut powieści.
Sama fabuła może nieco przewidywalna, ale na swój sposób z pewnością ciekawa, a już na pewno pomysł na powieść...

Książka wybrana dla mnie do przeczytania w maju przez moja siostrę. Bardzo długo leżakowała na mojej półce i dobrze stało, że została wybrana, inaczej pewnie pokutowała by tam dalej.
Książka ta nie jest niczym nadzwyczajnym ot tak miłe czytadło, całkiem urocze i zgrabnie napisane. Czytając nie mogłam się pozbyć wrażenia, że to nieco wersja bardzo dobrego Ps. kocham cię....

2090

Gdy odchodzi osoba nam bliska przeżywamy żałobę . Jej czas ,sposób przejścia i siła zależą od tego jak bardzo byliśmy związani ze zmarłym.
I to jest właśnie opis takiego momentu w życiu. Odchodzi żona i matka , osoba młoda , a żegna ją jej mąż .
Pięknie , romantycznie , czasem bardzo naiwnie.
A życie toczy się dalej.

Jedna z piękniejszych historii miłosnych jakie dane mi było przeczytać w minionym roku...
Helen, umierając, prosi swojego męża o napisanie 33 listów- każdy ma symbolizować jeden przeżyty przez nią rok. Julien, początkowo niechętny i sceptyczny, spełnia jej życzenie. Każdy jego list przepełniony jest bólem po stracie, tęsknotą, obawą o losy ich syna.. Niejednokrotnie podczas...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Do przeczytania ale bardzo przewidywalna

Na półkach: , , , , ,

"33 razy mój kochany" to lekarstwo dla porzuconej duszy. Lekka, chwytająca za serce. Piękna historia opisana w listach do zmarłej żony.

Spodziewałam się trochę innego zakończenia, ale mimo to warto sięgnąć po tę powieść xx

"T e r a z.. to zawsze dobra pora do działania, bo to jedyna pora."

O tak. Nie jutro, nie za chwilę. Ale teraz! Podpisuje się pod tym. Gdyby nie to teraz, wiele rzeczy by nie powstało, wiele rzeczy byłyby już nieważne.

Helen umarając poprosiła Męża o 33 listy (1 list na każdy rok życia). Miało to pomóc Julienowi z Jej utratą i dać nadzieję na lepsze jutro.
Spełniając...

Podjęcie tematu śmierci żony uważam za ważny i po prostu trudny. Książka napisana językiem pełnym czułości, romantyzmu, tęsknoty, bólu po stracie najbliższej osoby. Pomysł z listami, świetny. Niektóre fragmenty naprawdę doskonałe i dla nich warto przeczytać książkę. Końcówka dla mnie za bardzo rozciągnięta i za bardzo romantyczna. Ale to ja tak odczuwam.

Lekko napisana, miło się ją czyta ale z drugiej strony jest bardzo przewidywalna. Pomimo takiej smutnej historii, jakoś nie do końca to odczułam.

• 2019
  • 2020