Fortyfikacje Łuku Białostockiego 1940-1941. 68 Grodzieński Rejon Umocniony. 66 Osowiecki Rejon Umocniony. 64 Zambrowski Rejon Umocniony. 62 Brzeski Rejon Umocniony

Okładka książki Fortyfikacje Łuku Białostockiego 1940-1941. 68 Grodzieński Rejon Umocniony. 66 Osowiecki Rejon Umocniony. 64 Zambrowski Rejon Umocniony. 62 Brzeski Rejon Umocniony
praca zbiorowa Wydawnictwo: EKO-DOM historia
512 str. 8 godz. 32 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
EKO-DOM
Data wydania:
2019-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-01-01
Liczba stron:
512
Czas czytania
8 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788395299292
Tagi:
historia fortyfikacje związek radziecki polska II wojna światowa
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                10,0 10,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
10,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1036
816

Na półkach: ,

"Są bunkry, jest zajefajnie !"
Publikacja, którą właśnie przeczytałem została napisana z myślą o turystach chcących zobaczyć rodzime fortyfikacje Łuku Białostockiego ale nie tylko. Sięgnąć mogą po nią mieszkańcy okolic, które opisuje a także miłośnicy historii. To narzuca pewną specyficzną konstrukcję książki.
Na wstępie Autorzy opisują uwarunkowania i strukturę umocnień Linii Mołotowa.
Oprócz tego można poznać konstrukcję schronów, uzbrojenie i zajrzeć do wnętrza.
Po tym krótkim, ale treściwym wprowadzeniu mamy równie skromny słownik pojęć. Może i nie jest rozbudowany, ale zawiera wszystkie najważniejsze pojęcia przydatne przy zwiedzaniu.
Kolejną kwestię którą poruszają Badacze, są zasady bezpieczeństwa przy uprawianiu tego typu turystyki. Z rozdziału możemy dowiedzieć się na jakie niebezpieczeństwa będziemy ewentualnie narażeni i jak ich uniknąć.
Na następnych stronach znajdziemy opis symboli stosowanych na mapach zawartych w książce i...
Przechodzimy do prezentacji poszczególnych części Linii Mołotowa.
Autorzy zaznaczają, że nie ujęli polskich schronów włączonych w ten system obrony, oraz umocnień znajdujących się poza terenem naszego kraju. Więc nie jest to całościowy katalog Linii Mołotowa.
Prezentacja każdej części zaczyna się od krótkiego wprowadzenia, zestawiania tabelarycznego wyników badań terenowych (i nie tylko) Grupy Badawczej Kriepost i mapy ogólnej.
Po zapoznaniu się z powyższymi informacjami przechodzimy do prezentacji poszczególnych punktów oporu. Zaznaczone są one najpierw na mapie ogólnej, a potem poszczególne ich części na dokładnej mapie terenowej. Każdy punkt oporu ma wskazany kierunek ostrzału.
Dokładniejsze dane dotyczące typu budowli, współrzędnych GPS, uzbrojenia i stanu zachowania są zebrane w tabeli. W uwagach autorzy zaznaczyli polecane przez nich punkty do zwiedzania. Zaraz za tabelą znajdują się fachowo wykonane fotografie ze szczegółowym opisem.
Na samym końcu książki autorzy omawiają niezwykle ciekawe schrony pozorne.
Publikacja jest niezwykle starannie wydana. Lakierowana twarda oprawa i szyty grzbiet zawiera karty z kredowego papieru. Coś pięknego.
Książka wraz pierwszą częścią stanowi dość bogate kompendium wiedzy na temat umocnień Linii Mołotowa. Osobno stanowi szczegółowy przewodnik turystyczny, który jest ciekawą propozycją na spędzenie paru chwil z historią.
Na koniec wspomnę, że tą dobrą książkę napisała Grupa Pasjonatów. Jest to publikacja przemyślana pod względem roli, treści i układu graficznego. Jeżeli do tego dodamy staranne wydanie - mamy ozdobę biblioteki i towarzyszkę wycieczek. Ja ze swej strony polecam.

"Są bunkry, jest zajefajnie !"
Publikacja, którą właśnie przeczytałem została napisana z myślą o turystach chcących zobaczyć rodzime fortyfikacje Łuku Białostockiego ale nie tylko. Sięgnąć mogą po nią mieszkańcy okolic, które opisuje a także miłośnicy historii. To narzuca pewną specyficzną konstrukcję książki.
Na wstępie Autorzy opisują uwarunkowania i strukturę umocnień...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Więcej
praca zbiorowa Fortyfikacje Łuku Białostockiego 1940-1941. 68 Grodzieński Rejon Umocniony. 66 Osowiecki Rejon Umocniony. 64 Zambrowski Rejon Umocniony. 62 Brzeski Rejon Umocniony Zobacz więcej
Reklama
Więcej
Reklama

Ciekawostki historyczne

zgłoś błąd