Mr. - Ok

Okładka książki Mr. - Ok Paweł Famus
Okładka książki Mr. - Ok
Paweł Famus Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro Cykl: Kroniki Imperium Legendarnych Lachów (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki Imperium Legendarnych Lachów (tom 2)
Mr. - Ok
Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
2019-03-08
2019-03-08
Space Opera

Bitwa za bitwą, jacyś spiskowcy coś chcą znaleźć, króciutka bitwa "ziemska"

Bitwa za bitwą, jacyś spiskowcy coś chcą znaleźć, króciutka bitwa "ziemska"

Space opery część druga. Imperium Lachów ma niestety problemy Sprzymierzeni czyli związek obcych rusza do ataku na Imperium. Według nich ziemianie są potomkami Wedan z którymi walczyli 45 tys. lat wcześniej wtedy do wojny przystąpiło 100 ras a po zakończeniu pozostały 22 w tym praktycznie wyeliminowani Wedanie którym pozostało kilka "rezerwatów" w tym Ziemia.
Dostajemy książkę którą się przyjemnie czyta i jest napisana z wczuciem się w wykreowany przez autora świat.
Dodatkowym problemem jest to, że w kosmosie oprócz Polaków jest też kilka innych państw (chiny, Rosja, Węgry itd.) część należy do Imperium reszta nie i ta reszta też chce coś uszczknąć coś dla siebie bo ich technologia stoi niżej niż Imperium.
Dodatkowym smaczkiem jest także wróg wewnętrzny.
Czy potrafimy się zjednoczyć kiedy Sprzymierzeni zapowiedzą całkowitą eksterminację ludzkości.

Dostajemy...

Ciąg dalszy kosmicznej wojny w wydaniu Polskim😁. Czyta się lekko i przyjemnie. Książka trzyma poziom pierwszego tomu. Wykreowali się również główni bohaterowie chociaż paradoksalnie ich przygody zajmują tylko małą część książki. Nie mniej mam nadzieję że w kolejnej części będzie więcej pani porucznik Głóg, bo że Pawła i jego nowych znajomych będzie to jestem prawie pewien😉. Swoją drogą ciekawe jak sobie poradzi von Kopf z małą "niespodzianką" która czeka w domu😂.

Niestety widać że książka została wydana przez małe wydawnictwo które nie wystrzeglo się błędów np. Str253. To samo jeśli chodzi o korektę i redakcję : jeden z rozdziałów zaczyna się od dwóch kolejnych zdań rozpoczętych tym samym słowem, po za tym ma się wrażenie że czyta się coś co już było a to za sprawą tego że jeden z poprzednich był napisany bardzo podobnie.
Ogólnie jestem zadowolony i utrzymuje ocenę z tomu 1.

E-book na stronie wydawnictwa białe pióro

Po przeczytaniu każdy mężczyzna by chciał mieć taką załogę okrętu
Lipa że tak daleko ....ale co to dla załogi i kapitana ... Lechistan czeka ..

E-book na stronie wydawnictwa białe pióro

Po przeczytaniu każdy mężczyzna by chciał mieć taką załogę okrętu
Lipa że tak daleko ....ale co to dla załogi i kapitana ... Lechistan czeka ..

Nadciąga MR. – OK :)

Zmierzam do Was z kontynuacją 📕 książki ZŁO – TO Pawła Famusa. Mowa tutaj o drugim tomie - MR. – OK. Po raz kolejny wpadamy w niesamowitą przygodę wojny galaktycznej. Ewakuacja ludzi z układu słonecznego Kamienic Podolski nie bliżej niż sto lat świetlnych. Sprzymierzeni, Szaraki czy Reptilianie. Pomysł marszałka na wygranie bitwy: wpadamy, napieprzamy i spadamy. Wydaje się być prosty :) Czy uda im się skopać tyłki Sprzymierzeńcom❓ Na Planecie Mokra zostaje zatrzymana porucznik Ewa Głóg, pilot pokładowy z draghonauta Zło – To, który został zestrzelony. Trzymają ją w zamknięciu, pomału traciła rachubę dni. Problem polegał na tym, że w spisie floty nie było takiego okrętu, stąd też nie dawano wiary, że jest tym za kogo się podaje. Oliwy do ognia dolewał fakt, iż nanobotowy skafander, który miała na sobie porucznik Głóg do tej pory posiadali okupanci. W pewnym momencie nastąpił atak szaraków i zaczęto ewakuację. Ewa nie czeka na zgodę podniesienia broni tylko ją podnosi i kieruje w stronę obcego. Wzmacnia swój kombinezon, generuje mikrotarczę oraz osłonę na twarz i rusza do boju przeciwko obcym. Tym zachowaniem pokazała, że mogą jej zaufać i jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Ich celem była teraz ucieczka z zaatakowanego miejsca i dotarcie do zestrzelonego okrętu Zło – To aby wezwać pomoc. Czy uda im się❓ Z kim uda się nawiązać sojusze i wspólnymi siłami walczyć ze Sprzymierzonymi❓ Czym okazał się tytułowy MR. – OK❓

Jeśli lubicie kosmiczne bitwy, Star-Treka i SCF to II tom na pewno przypadnie Wam do gustu. 😘

Nadciąga MR. – OK :)

• Science Fiction