Miasto zaginionych dusz

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 5) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantastyka, fantasy, science fiction
City of Lost Souls
2021-02-24
Anna Reszka
Ze Świata Nocnych Łowców
Young Adult nocni łowcy wampiry wilkołaki faerie magia walka fantasy

Uff, niezmiernie długo czytałam tą część. Zaczynałam kilka razy. Nie wiem czy był to przesyt prequel'em i 4 częściami "Miast" czy też może ta część jest najsłabsza z całej serii.

Emocje, emocje, jeszcze raz emocje! Ależ się o tym dyskutowało na przerwach w szkole! Wszystko się zgrywa, wszystko ma sensowne uzasadnienie, rewelacja.

Bardzo dobra książka. Jak każdą z tej serii bardzo dobrze mi się czytało.
Motyw związania Jace'a i Sebastiana początkowo bardzo mi się podobał. Jednak ostatecznie moim zdaniem trwało to za długo.
Jace przez długi czas był jakby kompletnie inną osobą.
Mimo to uważam książkę za rewelacyjną i polecam każdemu; głównie nastolatkom.

Dziś nieco negatywnie.
Książki, które wszyscy kochają, a ja nie lubię. Mówię tu o książkach, które czytałam ponad 4 lata temu, są to TYLKO MOJE OPNIE i macie prawo się ze mną nie zgodzić. Tylko proszę bez pisania mi później że jestm taka siaka i owaka, bo mam inne zadnie niż Wy. Z góry dziękuję i uprzedzam: CZYTACIE NA WŁASNĄ ODPOWIDZIALNOŚĆ!
~Seria #WięzieńLabiryntu...

Choć pewne wątki można przewidzieć, to jednak sporo się dzieje i wiele mnie zaskoczyło. Polecam

Szczerze uwielbiam Miasto Kości i dwa kolejne tomy Nocnych Łowców, mimo tego, że są tam wątki jak z telenoweli. Tom IV mnie jednak rozczarował, a przy V nie jest lepiej. Mam wrażenie, że wszystko jest strasznie naciągane, bohaterowie jakoś stracili wiele uroku, fabuła się sypie. O ile pierwszą trylogię polecam, o tyle ciąg dalszy już nie.

Piąta część Darów Anioła z pewnością jest najlepszą że wszystkich z tej serii. Chodź watek z Sebastianem Jacem i Clary czasem był po prostu bardzo dziwny.
Przeczytałam ją parę miesięcy temu i prawie nic konkretnego nie pamiętam poza napięciem Jake było między tą trójką i jednej sceny z nimi związana. Oczywiście jest to ta w klubie, którą szczerze wspominam jako jedną z...

Na półkach: , , , ,

To moja szósta książka przeczytana w ramach #fantastycznymaraton u @maobmaze

"Miasto zaginionych dusz" nie skupia swojej fabuły tylko na głównych bohaterach. Zamiast tego pozwala nam na bliższe poznanie reszty. Każdy z nich jest równie ważny, każdy ma swoją rolę i muszę przyznać, że każdy budzi moją ciekawość. Cassandra Clare dopieściła świat Nocnych Łowców w każdym...

„-Któregoś dnia próbowałem sobie przypomnieć wszystkie grzechy śmiertelne- powiedział. – Chciwość, zazdrość, obżarstwo, ironia, pedanteria…
-Jestem pewna, że ironia nie jest grzechem śmiertelnym.
-A ja jestem tego pewien.
-Żądza – powiedziała Clary.- Żądza to grzech śmiertelny.
-I klapsy.
-Myślę, że to podpada pod żądzę.
-A ja myślę, że to powinna być osobna kategoria-...

Kolejna dziesiątka za książkę. Może nie widzę niej żadnych wad, ale to dlatego, że dawno nie czytałam tak dobrej pozycji.

Cóż doceniam tę serię przede wszystkim za bohaterów. Clary, Simona, Jace'a i wiele innych. Każdy ma jakiś charakter i wyróżnia się na tle innych.

Podsumowując, polecam każdemu. Może trochę bardziej dziewczynom, ale mimo wszystko jest to lektura warta...

Dyskusje

15 984