Miasto zagubionych dusz

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 5) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantastyka, fantasy, science fiction
City of Lost Souls
2013-09-25
Anna Reszka
Ze Świata Nocnych Łowców
miłość

Przedostatni tom Darów Anioła dostracza mnóstwo emocji, jest pełen tajemnic i niebezpieczeństw, a to co zapewnia nam autorka jest nie do przewidzenia!
Jace jest związany z Sebastianem. Ich więź jest na tyle silna, że młody Nefilim przebywa pod jego wpływem, pomaga mu w opracowaniu demonicznego planu, a co najgorsze: nie można zabić tylko jednego z nich. Zranienie Sebastiana...

Przekombinowana fabuła. Zakończenie fatalne. Moje zdanie jest takie, że ocenę wysokie tej serii podbiła do góry młodzież szkolna, która ma inne poziom wrażliwości.

Ta część podobała mi się mniej niż poprzednia, miałam wrażenie że akcja strasznie się tu dłuży i dopiero pod koniec nabrała tempa.
Uwaga mały spojler
Denerwujące w książkach tej pani jest to że jak ktoś umrze to i tak go wskrzesza, i ok można przymknąć oko jeśli taka sytuacja ma miejsce raz... Ale gdy dzieje się tak co chwila, z każdym jednym bohaterem to zaczyna już...

Ah ta miłość i poświęcenie. Coś cudownego kiedy się to czyta. Dużo dowiadujemy się na temat Sebastiana. Mogłam dzięki temu rozwiać swoje wątpliwości i dowiedzieć się czegoś nowego o nim samym.

Jace został na zawsze połączony z Sebastianem. Razem planują wojnę, która ma spalić cały świat i pozbyć się Nocnych Łowców. Clary mocno wierzy, że nie wszystko zostało jeszcze stracone, że dawny Jace nie przepadł i można go jeszcze uratować. Alec, Izzy, Clary są gotów zrobić wszystko, aby odnaleźć Jace'a i Sebastiana. Potrzebują anielskiej broni która wypali mork i zerwie...

Jestem zakochana w tej historii. Uwielbiam wykreowanych bohaterów. Podoba mi się styl pisania. Ppwiesc zawiera wszystko czegi dusza pragnie ! Jest romans jest fantasy jest komizm i nie tylko ! Polecam ❤

Lepsza od poprzedniczki. Jak zawsze chodzi o Miłość, a czego się dla niej nie zrobi. Mimo objętości, czyta się szybko i ciągle mało...

Walka toczy się aby uratować Jace, a wszyscy są w stanie oddać za niego życie, w końcu jest dla nich przyjacielem, rodziną, a dla niektórych miłością życia. Nie da się wynudzić na tej części kiedy akcja goni za kolejną akcją, nie dając czytelnikowi nawet chwili wytchnienia.

W książkach p. Clare najbardziej podoba mi się to, że motywem przewodnim jest walka o miłość. I choćby trzeba było przenieść góry to właśnie tak trzeba. Bardzo trudno jest pamiętać, że jeśli robimy coś dla drugiej osoby to musimy pominąć siebie. Bo nie jest ważne co ja chcę zrobić dla ukochanej osoby ale to czego ta osoba potrzebuje ode mnie. Główna bohaterka potrzebowała...

W porównaniu z poprzednią częścią jest lepiej.
Jest Sebastian. Postać, która w końcu wie dokładnie czego chce i dąży do tego by to osiągnąć. Do tego nie dzieli się ze wszystkimi dookoła swoimi planami.
Jednak Clary nadal pozostaje irytująca. Chce ratować Jace (jestem w stanie to zrozumieć) za wszelką cenę (nawet jego własnego, prawdziwego "ja").
Mam wrażenie, że przez...

Dyskusje

15 586