Miasto zagubionych dusz

Cassandra Clare Wydawnictwo: Mag Cykl: Dary Anioła (tom 5) Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantastyka, fantasy, science fiction
City of Lost Souls
2013-09-25
Anna Reszka
Ze Świata Nocnych Łowców
miłość

Lepsza od poprzedniczki. Jak zawsze chodzi o Miłość, a czego się dla niej nie zrobi. Mimo objętości, czyta się szybko i ciągle mało...

Walka toczy się aby uratować Jace, a wszyscy są w stanie oddać za niego życie, w końcu jest dla nich przyjacielem, rodziną, a dla niektórych miłością życia. Nie da się wynudzić na tej części kiedy akcja goni za kolejną akcją, nie dając czytelnikowi nawet chwili wytchnienia.

W książkach p. Clare najbardziej podoba mi się to, że motywem przewodnim jest walka o miłość. I choćby trzeba było przenieść góry to właśnie tak trzeba. Bardzo trudno jest pamiętać, że jeśli robimy coś dla drugiej osoby to musimy pominąć siebie. Bo nie jest ważne co ja chcę zrobić dla ukochanej osoby ale to czego ta osoba potrzebuje ode mnie. Główna bohaterka potrzebowała...

W porównaniu z poprzednią częścią jest lepiej.
Jest Sebastian. Postać, która w końcu wie dokładnie czego chce i dąży do tego by to osiągnąć. Do tego nie dzieli się ze wszystkimi dookoła swoimi planami.
Jednak Clary nadal pozostaje irytująca. Chce ratować Jace (jestem w stanie to zrozumieć) za wszelką cenę (nawet jego własnego, prawdziwego "ja").
Mam wrażenie, że przez...

To już przedostatnia książka z serii "Dary Anioła". Końcówka poprzedniego tony wbiła mnie w fotel gdy już mogło wydawać się że kryzys został zarzegnany, jeden drobny szczegół rozwalił wszystko co miało się ustatkować. Simon dzięki swemu Znakowi Kaina, zniszczył Lilith lecz Jace zniknął razem z Sebastianem. Świat Clary się zawalił. Czuje się bezsilna ale również walczy do...

Dla mnie twórczość Cassandry Clare to istne arcydzieło! Dynamiczna akcja, świetnie wykreowani bohaterowie, zarówno ci, których od razu można pokochać, jak Magnus czy Jace, jak i antagoniści, zwłaszcza Jonathan! Bardzo podoba mi się wątek Mrocznych Łowców! Bardzo, ale to bardzo polecam!

Jeden z ciekawszych tomów tej serii. Podobało mi się przybliżenie przez autorkę postaci Sebastiana (czasem sama nie wiedziałam, czy jest w nim trochę dobra czy też nie). Bardzo ciekawiła mnie jego historia i byłam szczerze zawiedziona gdy zginął w wcześniejszym tomie. Autorka w pełni spełniła moje oczekiwania. Również jeśli chodzi o wątki miłosne wszystkich bohaterów....

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam.

Najlepsza książka tego cyklu według mnie. Może dlatego, ze przybliża nam postać Sebastiana, którego bardzo lubię i jako czarny charakter według mnie przebija Valentine. Dodatkowo w tej części da się go nawet lubić mimo tego co zrobił. Szkoda tylko że skończyło się to tak jak się skończyło. Myślałem o trochę innym zakończeniu.

Jaka ta część była genialna. Naprawdę. Jeśli nie będzie mi się chciało wracać do całej serii, to będę wracać tylko do tego tomu, bo czyta się go w mgnieniu oka i przy okazji przewijąją się w nim głównie moi ulubieńcy.

Dyskusje

15 456