Krąg

Patronat LC
Sara Bergmark ElfgrenMats Strandberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Engelsfors (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Cirklen

Oficjalne recenzje i

W kręgu mrocznych zagadek

[ 58 ] Link do recenzji

2057 ocen

Trylogię Engelsfors, czyli Krąg, Ogień i Klucz, taktuję jak jedną łączną całość i tak też ją oceniam. Każda z powieści pochłonęła mnie całkowicie, czytało mi się je przyjemnie i z lekkością.
Engelsfors to małe szwedzkie miasteczko, w którym sześć nastolatek, uczęszczających do jednego liceum połączy wspólna, przepełniona magią historia. Są one bowiem młodymi czarownicami i...

Książka nie jest zła, natomiast czytałam ją calutki rok z powodu, że niechętnie po nią sięgałam, w międzyczasie przeczytałam kilka innych. Historia wydaje się być ciekawa jednak lekko przynudza. Mam wrażenie, że jest to pozycja dla "typowej nastolatki", która nie ma większych wymagań względem tego co czyta. Jestem przekonana, że kilka lat temu oceniłabym ją znacznie...

Znaleziona na półce w bibliotece. Jak to fanie czasem wypatrzeć coś naprawdę fajnego.
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Wątki dziewczyn są ciekawe i nie nudzą. Jest to świat nastolatków ale mnie trochę starszej w ogóle to nie przeszkadzało. Po prostu fajna fantastyka.
Kończę już drugi tom i zaczynam się martwić jak ja zdobędę ostatnią część...
Super powieść. Polecam

Doszłam do jakiejś 3/4 książki tak, więc nie powinnam się wypowiadać, lecz tak i tak się wypowiem.

Książka nie podobała mi się jakoś świetnie. Cała masa bohaterek, każda ma teoretycznie inną historię, jednak tak nie mogłam ich spamiętać.

Strasznie się nudziłam czytając tę książkę, jednak za sam pomysł i styl autorki daję 4 gwiazdki.

Tak mnie jakoś wzięło na coś młodzieżowego, ale jeśli to ma być współczesna literatura dla młodzieży... Chyba to inspirowane tym idiotycznym "zmierzchem"

Co byś zrobił(a), gdybyś dowiedział(a) się, że masz magiczne moce? Jak zareagował(a)byś na wiadomość, że grozi ci niebezpieczeństwo? Co powiesz na ratowanie świata z nieznanymi ci osobami?

Pewnej nocy na niebie pojawia się czerwony księżyc. Podczas trwania tego dziwnego zdarzenia sześć...

Wow!
Książka była bardzo interesująca. Po opisie nie sądziłam, że może być aż tak świetna.
Zaskoczyły mnie również samobójstwa/morderstwa nastolatków. I to dlaczego się tak dzieje.
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Dużo mnie tam zaskoczyło. I był przedstawiony taki realizm. Prawie nie było też upiększaczy życia. Dzięki temu książka stała się lepsza.
Nie szło się...

,,Krąg'' to 1 z 3 tomów trylogii Engelforts.

Autorzy:

Vanessa Dahl
Ida Holmstrom
Rebeca Mohlin

Fabuła:
Miasteczko Engelforts.6 ''normalnych'' dziewcząt o różych charakterach i różnych problemach.W dniu, w którym barwa księżca jest krwisto-czerwona jakaś moc...

Spodziewałam się czegoś dojrzalszego :/ lekkie rozczarowanie

Na półkach: , , , , ,

"Nie siedzą koło siebie na każdej wspólnej lekcji, ale zdarza się to coraz częściej. Minoo wie, że powinny być ostrożniejsze, zauważyła jednak, że kontakt z drugim człowiekiem uzależnia. Zanim poznała Rebeckę, było tak, jakby zamroziła jakąś część siebie - tę, która tęskniła za towarzystwem i przyjaciółmi. Ale pojawiła się Rebecka i ją rozmroziła. Teraz wie, że bycie...

Dyskusje

3 428