Aleksandra

Okładka książki Aleksandra
Lucyna Olejniczak Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 6) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kobiety z ulicy Grodzkiej (tom 6)
Prószyński i S-ka
2019-10-02
2019-10-02
Literatura polska

więcej Więcej

" Aleksandra " kończy sagę o kobietach z ulicy Grodzkiej.

Większość powieści osadzona jest w okresie komunizmu. Ale ta część jest trochę inna od pozostałych gdyż zamyka cały cykl. Stanowi podsumowanie i pokazanie co było najważniejsze dla tej patchworkowej rodziny. Pomimo przeciwności losu i klątwy rodzinnej, każdy mógł zawsze liczyć na miłość i wsparcie.

Zaskoczyło mnie...

41/27k/52/2021

Na półkach: , , , ,

Bardzo przyjemnie czytająca się cała saga ,od Hanki po Aleksandrę,choć w ostatniej części o tytułowej bohaterce dowiadujemy się na ostatnich stronach ,to nie znaczy że nie warto przeczytać.Oczywiście polecam całą serię.

Bardzo słabe zakończenie sagi... Niestety przeniesienie akcji w czasy współczesne pokazało bardzo słaby warsztat autorki. Historia absurdalna a zachowania postaci bardzo niewiarygodne.

Ostatnia część sagi, w zasadzie to taka sobie, jak cała saga. Spodziewałam się trochę wyższego poziomu ale ogólnie polubiłam te kobiety, które rzeczywiście walczyły z przeciwnościami losu. Myślę jednak, że tu nie potrzeba żadnej klątwy, takie czy podobne historie dzieją się w naszym życiu. Pytanie tylko czy damy sobie z nimi radę, czy mamy w sobie odwagę i determinację. jak...

Do połowy dość słaba cześć, ale oczywiście warto przeczytać żeby zamknąć cały cykl kobiet z grodzkiej. Polecam

Piękna saga rodzinna, poruszająca historia od której ciężko się było oderwać. Miło spędzony czas. Polecam.

To ponoć ostatni tom sagi, ale wcześniej już chyba Matylda miała być ostatnim tomem, a po niej Weronika, więc nie wiadomo czy to aby na pewno koniec. Losy bohaterów ciekawe jak zawsze, choć klątwa dotyka także mężczyzn. Najgorsze w tych sagach to pożegnanie z bohaterami, kiedy towarzyszymy im dosłownie przez całe życie: od narodzin po śmierć.
Przyznam, że sagi czyta się...

Na półkach: , , , , , ,

To już 6 część o kobietach z ulicy Grodzkiej. W międzyczasie dowiedziałam się ,że jest już pierwsza z dwóch części o protoplastach bohaterów z sagi o kobietach. Bardzo jestem ciekawa jak będzie się czytało jakby wracając.....Tę część jak wszystkie pozostałe czytało mi się bardzo dobrze. Jedynie tak sobie myślę ,że tytułowa Aleksandra pojawia się dopiero na ostatnich...

Piękna historia kobiet z ulicy Grodzkiej.

• 2021
  • 2020