Niebieska sukienka

Patronat LC
Grażyna Jeromin-Gałuszka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Dwieście wiosen (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
Literatura polska
Dwieście wiosen (tom 2)
literatura piękna
Literatura polska

W drugim tomie sagi Pani Grażyna przenosi nas w czasy niepodległej Polski. Mamy rok 1921 - 1922, od pierwszego tomu upłynęło ponad pięćdziesiąt lat, a w folwarku Konstancji Konarskiej rosną kolejne pokolenia. Są dramaty i radości, miłości spełnione i szczęśliwe, ale i lata wyczekiwania na ukochanego. Kobiety, mimo wszelkich przeciwności, zawsze są silne, odporne na ciosy od...

Drugi tom sagi rodzinnej cyklu „Dwieście wiosen”. O mądrych, szlachetnych kobietach, pięknych miłościach, wspaniałej wielopokoleniowej rodzinie.
Początek trochę mnie rozczarował. Pierwszy tom skończył się dużymi emocjami, niewyjaśnionymi sytuacjami. Tutaj mamy bardzo spokojny początek, wprowadzenie nowych bohaterów, trochę nudnawo było. Najwięcej emocji i nieoczekiwanych...

Tom 1 ok, super się czytało, super dawka emocji dla miłośników sag rodzinnych, 2 tom gdyby nie rozpiska występujących osób, byłoby trudno a 3 tom - poddałam się (a szkoda bo spodziewałam się dużej dozy przyjemności)

W drugim tomie sagi „Dwieście wiosen” poznajemy dalsze losy mieszkańców Folwarku.
I znowu jest barwnie, ciekawie, zaskakująco. I znowu dni pełne szczęścia i radości przeplatają się z tragediami.
Podobnie jak w tomie pierwszym, akcja toczy się dwutorowo: tym razem naprzemiennie jest to II połowa XIX wieku oraz rok 1920. Dzięki takiej konstrukcji dowiadujemy się nie tylko...

Niebieska sukienka - tom II.
To kolejne dzieje z cyklu „Dwieście wiosen”. Książka, w której znajdziesz chwile pełne miłości, radości, smutku, dramatu, nienawiści no i te tajemnice. Na pewno nie można się nudzić, tak dużo różnych postaci , gdyby autorka na początku książki nie zamieściła spisu bohaterów, można by się pogubić . Serdecznie polecam!!!! Czekam na kolejny...

równie dobra jak tom pierwszy, wiele nowych osób i gdyby nie spis na przodzie to miałabym kłopot, ale naprawde warto!

Bardzo przyjemna opowieść o dalszych losach bohaterów "Folwarku Konstancji". Momentami spokojna i po chwili następuje niespodziewany zwrot akcji, który podsyca ciekawość czytelnika. Niebawem będę miała tom 3, i już nie mogę się doczekać.

Dalszy ciąg losów Konstancji Konarskiej i jej rodziny.
Po śmierci ciotki majątkiem zarządza Florentyna,która wciąż czeka na powrót ukochanego Kacpra.Jej córka Klara wciąż narzeka na swoje trzy córki,które układają swoje życie po swojemu,a według wizji matki.
Smutki,radości,tajemnice to wszystko znajdziemy w drugiej części cyklu "Dwieście wiosen". Polecam!!

Cudowna saga ,pełna emocji i wzruszeń.

Urocza powieść, drugi tom sagi. Mnogość osób sprawia że można się trochę pogubić, ale jest mała ściąga na początku do której musiałam dość często zaglądać. Poza tym jest bardzo przyjemna, szybko się ją czyta. Z przyjemnością czekam na następne części.

Dyskusje

• 2019