Świat w płomieniach

Okładka książki Świat w płomieniach Maria Paszyńska Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Świat w płomieniach
Maria Paszyńska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Owoc granatu (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Iran orientalistyka literatura polska
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Nie sposób przejść przez piekło i pozostać czystym

Link do recenzji

5730 633 406

Pierwszy tom mnie zachwycił, a w kolejnych spodziewałam się czegoś równie emocjonującego. Niestety każdy kolejny tom jest coraz słabszy. W trzecim tomie akcja się nieco dłuży, a postępowanie i wybory głównej bohaterki są dla mnie niezrozumiałe. Cała fabula zmusza jednak czytelnika, aby poznać dalsze losy bohaterek i sięgnąć po ostatni, czwarty tom.

Kolejny tom i kolejne wzruszenia...zaskoczenia i niezwykłe powojenne losy sióstr.

Kolejna część z cyklu Owoc granatu "Świat w płomieniach" pozostawia w mojej głowie niedosyt. Jest tak dobrze skonstruowana, i ta różnorodność perypetii bohaterów, wątki historyczne, aż chce się przebierać nogami o kolejny bieg wydarzeń.

To już 3 tom historii sióstr. Stefana spełniła marzenia z młodości. Poślubiła ukochanego siostry, którego wybrała jeszcze w Polsce przed wojną.
Elżbieta, została cenionym naukowcem, farmaceutką. Spełnia się w pracy. Obie prześladowane przez duchy przeszłości nie mogą odnaleźć spokoju w wymarzonej rzeczywistości.
Tym razem w płomieniach stanie Iran. Kraj przekształca się w...

Koleje losu dwóch bliźniaczek wciąż zaskakują, a w tle poznajemy prawdziwą historię Iraku i ich dążenia do świeckiej "normalności" i niepodległości.
Polecam, M:o)

Przepiękna powieść. Każda kolejna czesc mocno wciągająca pełna kolorow i emocji z pewnością niesamowita. Kilka nieprzespanych nocy i zarwanych dni. Bardzo polecam.

Przez pierwsze kilkadziesiąt stron nic się nie dzieje, ale potem akcja przyspiesza i na szczęście czyta się szybko.

Pierwszy tom był dobry, drugi zmierzał już w stronę Harlequina, trzeci miejscami okazał się całkowicie niestrawny, zamiast wzruszać wywoływał śmiech.

Postępowanie bohaterów stało się całkiem nierealne, nielogiczne. Nie wiedzieć czemu w połowie cyklu autorka...

Na półkach: , , , , ,

3 tom wyjątkowo mnie nie wciągnął, może dopiero pod sam koniec. Chyba za dużo było "gadania" o polityce i całej sytuacji Iranu w latach 63-79. Denerwowały mnie też sytuacje i relacje między głównymi bohaterami, te ciągłe niedopowiedzenia i nieskończone rozmowy.
A samo zakończenie smutne. 4 tom bez niektórych bohaterów nie będzie już taki sam jak poprzednie.

Piękna historia od której nie można się oderwać. Poszukiwanie szczęścia mimo okropnych wspomnień i ran. Próby odnalezienia samej siebie przez główne bohaterki zakończone kolejnymi niepowodzeniami.

• 2019
  • 2020