Sekrety włoskiej kuchni

Patronat LC
Elena Kostioukovitch Wydawnictwo: Albatros kulinaria, przepisy kulinarne
Perché agli italiani piace parlare del cibo. Un itinerario tra storia, cultura e costume
2020-07-29
kulinaria, przepisy kulinarne
2020-07-29
Jan Jackowicz
Italia Włochy kuchnia włoska gotowanie kulinaria

Jakby mi ktos powiedział, że z taka pasją i zainteresowaniem będę czytać książkę o kuchni włoskiej nie uwierzyłabym. To nie jest książka kucharska. To naprawdę wybitna pozycja, pokazująca w niezwykły sposób tradycje kulinarne różnych regionów Włoch. Wstęp Umberto Eco nie znalazł się w niej przypadkiem.

Smakowita podróż przez calutkie włochy. Warto, by poczuć smaki, zapachy i przecudne widoki rozkosznej Italii.

tytuł oryginału to "Dlaczego Włosi lubią rozmawiać o jedzeniu?" i ten tytuł jest bardziej adekwatny do zawartości tej książki niż polski tytuł sugerujący książkę kucharską bo "sekrety włoskiej kuchni" to bynajmniej nie jest książka kucharska, to kompendium wiedzy o historii włoskich potraw i włoskich regionów. książka naprawdę ciekawa i szczegółowo napisana przez Rosjankę...

Z każdym kolejnym rozdziałem sprawdzam tanie linie w różne miejsca do Włoch, żeby pojechać, spróbować, w te zupełnie nieturystyczne.
historia, kuchnia, zwyczaje, tradycja, przyjemność życia...

Książka znaleziona na półce w bibliotece okazałą się zaskakująco ciekawa. To rodzaj przewodnika, który ukazuje czytelnikowi tradycje kulinarne Włoch na tle historii i obyczajów. Autorka opisuje Włochy z północy na południe i przedstawia najciekawsze potrawy. Nie jest to jednak ( na szczęście ) książka kulinarna, raczej kulturowa :)

świętna książka, którą można podciągnąć pod nurt slow life:)- zresztą nie da jej się szybko czytać. Ją się smakuje, wyobraża to całe jedzonko, ach.:)
Po czymś takim trzeba się już tylko spakować i wyjechać do Bella Italia na degustacje:)

Biblia kulinarna Włoch, dla italofilów pozycja obowiązkowa!

Tytuł sugeruje, że jest to książka kucharska, zaglądając do nie, spodziewałam się więc zbioru włoskich przepisów. Tymczasem "Sekrety..." stanowią po prostu kompendium wiedzy o włoskiej kuchni. Znajdziesz tu np. historię makaronu, włącznie z wyjaśnieniem, czemu świat nazywa makaron makaronem, a Włosi - pastą, i z długą listą rodzajów włoskiego makaronu. Omówione są, pod...

• Chcę w prezencie
  • Kulinaria