Menopauza. Podróż do esencji kobiecości

zdrowie, medycyna
Otwarte
2020-09-02
2020-09-02

Myślałam, że to będzie stek bzdur o jedzeniu słońca i homeopatii, ale zostałam miło zaskoczona.
Pani Agnieszka epatuje dobrem i mądrością. Radzi, żeby traktować swoje ciało i umysł z miłością, niczego nie narzuca.

Świetny poradnik, jak zwykle u tej autorki napisany z wyjątkową szczerością, otwartością i spokojem.

Jak zwykle u Agnieszki Maciąg jest mądrze, głęboko, ale prosto. Autorka bierze czytelniczkę za rękę i zaprasza do podróży po bezbrzeżach kobiecości. To spokojna podróż okraszona mnóstwem praktycznych porad. Co jeść, co i jak suplementować, na co zwrócić szczególną uwagę, aby czuć się nie szpetną, a piękną czterdziestoletnią+. Książka napisana z miłością, troską, przez kobietę, która przebyła długą drogę do samoakceptacji i równowagi. „Menopauza. Podróż do esencji kobiecości” pozwala czytelniczkom uniknąć wielu błędów, wyznacza szlak wiodący na szczyt pełni trzeciej dekady życia.
Polecam.

Polecam dla kobiet w okresie menopauzy, praktyczne porady dla głowy i ciała choć nie z wszystkimi się zgadzam.

Książka pięknie wydana z cudnymi zdjęciami.
Pełna dobrych rad, najczęściej z życia Agnieszki wziętych (lub prosto z badań naukowych) o tym, co robić aby menopauza była kolejnym, pięknym etapem życia, a nie początkiem starości, gdzie kiedy budzisz się rano i nic cię nie boli, to znaczy że nie żyjesz ;)

Książka pięknie wydana z cudnymi zdjęciami.

Dla mnie za bardzo uduchowiona ale przyjemna w odbiorze.

Dla mnie za bardzo uduchowiona ale przyjemna w odbiorze.

książka jak zwykle przepięknie wydana, pełna mądrości, wiary w porządek rzeczy, naturę i jej prawa. Pełna przepisów, porad i inspiracji dla kobiet w okresie przekwitania, a jak sugeruje autorka rozkwitania na nowo.
Rozumem autorkę, która swoja przemianę duchową i życiową zaczęła kilkanaście lat temu. Nie rozumiem tylko dlaczego książka jest adresowana głownie dla tzw: mądrych kobiet czyli joginek, dietetyczek, uzdrowicielek duchowych itd.
Wierzę całą sobą, że taki sposób życia zgodny z naturą zasługuje na najwyższe uznanie. Pytanie tylko kogo na to stać mentalnie, finansowo i w ogóle życiowo, jaki procent kobiet stać na takie życie...

Pięknie wydana książka, przyznam się że rozdział o homeopatii ominęłam, ale całość tchnie optymizmem, samoakceptacją, samoświadomością i autorka namawia do zadbanie o siebie, słuchanie swojego ciała, akceptacji zmian menopauzy jako etapu prowadzącego nie do starości a do pełniejszej samoświadomej, mądrej kobiecości.

Dawno nie czytałam papierowej książki, a w tym przypadku to doskonały wybór, cieszę się, że ją kupiłam.
Smakowałam każda stronę. Pięknie wydana, uporządkowana treść, przyjemne zdjęcia.
Nie z wszystkimi poglądami Autorki się zgadzam, nie wszystkie pomysły zrealizuję. Jednak przedstawia je w tak nienachalny sposób, jak własną historie, a nie uniwersalny poradnik. Bardzo to szanuję.
Czuję się podniesiona na duchu i zainspirowana.
Uśmiecham się, kiedy pomyślę, że jutro o świcie wyjdę na balkon i zaciągnę się świeżym powietrzem. I moja kobiecością.

Kolejna, pięknie wydana książka Pani Agnieszki Maciąg trafiła na moją półkę przeczytanych. Będąc na drodze zaprzyjaźniania się ze swoim ciałem uznałam, że warto poznać swojego wroga, że dobrze przygotować się na to co przede mną. Na każdym etapie życia warto zatrzymać się i spojrzeć na siebie z większa uwagą i wnikliwością. Podróż do esencji kobiecości to książka niszcząca wszystkie stereotypy związane z menopauzą. Wyjaśniająca temat może nie tyle z medycznego punktu, ale z punktu widzenia kobiety, która kojącym językiem zapoznaje nas z przepięknym etapem w życiu każdej z nas. "Wszystko jest doskonałe takie, jakie jest, a każdy z nas jest częścią olbrzymiej całości, małym trybikiem, ale jakże ważnym i potrzebnym."

• Przeczytane 2022
  • Rok 2020