Kanadiana

Burda Książki
podróże literatura podróżnicza literatura faktu Kanadyjczycy Kanada
literatura podróżnicza
podróże literatura podróżnicza literatura faktu Kanadyjczycy Kanada

Książka jest moim zdaniem częścią trendu, który można zauważyć w ostatnich latach. Autorka, Polka po trzydziestce, po kilku latach życia na emigracji postanawia o tym napisać. Jest na rynku sporo książek o krajach nordyckich (bo o nich to się chyba najlepiej pisze), teraz przyszedł czas na Kanadę.
I niestety, ta książka niczym się w tym gronie nie wyróżnia. Są rozdziały...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam odczucie jakby to był zbiór wpisów z bloga. Wiele informacji się kilkukrotnie powtarzało. Natomiast nie mogę odmówić wielu rzetelnych informacji o Kanadzie, o których nie miałam pojęcia.

Autorka książki od 9 lat mieszka w Kanadzie i opisuje swój proces stawania się częścią kanadyjskiego społeczeństwa. Książka napisana jest lekkim piórem. Zawiera wiele zabawnych historii z życia wziętych, opisuje kanadyjską codzienność i podróże po tym pięknym kraju. Wszystko okraszone jest dużą ilością zdjęć. Polecam książkę każdemu, kto interesuje się Kanadą.

Dyskusje

• 2020