Czarownica ze wzgórza

Data 1. wydania:
2019-02-07
Anna Żukowska-Maziarska
Świat Książki
manipulacja niebezpieczeństwo oskarżenie powieść historyczna prześladowanie śmierć tajemnica wyrok XVII w. zemsta
The Familiars
powieść historyczna
Anna Żukowska-Maziarska
Inne

Pełna recenzja na:

Niezwykła powieść, idealna na nasze czasy.

Stacey Halls w „Czarownicy ze wzgórza” ukazała piękny obraz siły kobiet i prawdziwej przyjaźni, która nie zna granic.

Książka została napisana pięknym językiem, który swym kunsztem przypomina klasyki literatury angielskiej....

Temat ciekawy, ale warsztat pisarski słaby, bohaterka nie przekonywująca, jej fascynacja Alicją-niezrozumiała. Rozczarowała mnie, nie polecam.

"Czarownica ze wzgórza" Stacey Halls to opowieść o kobietach z siedemnastowiecznej Anglii - o ich sile i determinacji, uporze w dążeniu do celów i chęci zaznaczenia swojego miejsca w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Wraz z bohaterkami książki poznajemy brutalne realia tamtych czasów, przekonujemy się, jak łatwo można było stracić pozycję i majątek, będąc niewygodną lub...

Super temat, plus za umieszczenie autentycznych postaci, ale słabo napisana książka. Szkoda czasu.

Spodziewałam się więcej po książce roku 2019 w kategorii historycznej. Nie do końca rozumiem zachwytu tą pozycją. Książka sprawia wrażenie jakby była napisana w pośpiechu, brakuje jej głębi i własnego języka.

Stacey Halls zabiera nas w podróż do mrocznych zakątków XVII-wiecznej Anglii i opowiada o słynnych procesach czarownic ze wzgórza Pendle. Bohaterami powieści są prawdziwe postaci historyczne biorące udział w tamtych wydarzeniach lub też żyjące w hrabstwie Lancashire w tamtym czasie. Całą historię poznajemy z punktu widzenia młodziutkiej Fleetwood Shuttleworth, pani domu...

Całkiem udany debiut.

Historia w porządku,Zdecydowanie tło historyczno-obyczajowe jest największym atutem powieści. Postaci są ciekawe, dla mnie jednak trochę za mało rozbudowane. Silna postać kobieca na plus.

Koniec końców, zakończenie mnie się nie podobało i trochę gryzło z całością.

Historia naprawdę wciągająca. Byłam zaangażowana w losy głównej bohaterki i szczerze przejmowałam się jej problemami. Jest to zdecydowanie plus tej pozycji.
Cała książka napisana lekkim językiem, jest to ciekawe spojrzenie na historię Czarownic z Pendle. Polecam wszystkim.

Liczyłem na więcej wątków historycznych.. Książkę polecam miłośniczkom odważnych kobiet. Temat trochę ujęty powierzchownie ale polecam.

Dyskusje

1 590