Pożegnaj wagę

Okładka książki Pożegnaj wagę Ann Bailey, Joseph Ciarrochi, Russ Harris
Okładka książki Pożegnaj wagę
Ann BaileyJoseph Ciarrochi Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
The Weight Escape: Stop Fad Dieting, Start Losing Weight and Reshape Your Life Using Cutting-Edge Psychology
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2019-09-11
2019-09-11
Ilona Jurkiewicz-Buchała
Waga Odchudzanie Dieta

Bardzo dobra książka. Cenna jest prezentacja punktu wyboru - jednego ze sposobów prowadzenia terapii stosowanego w ACT. Niedługo wyjdzie po polsku nowa edycja książki Zrozumieć ACT w której punkt wyboru będzie lepiej opisany. Na razie jest to najlepsze omówienie choice pointu dostępne po polsku.

Książka o psychodietetyce i wykorzystaniu metod terapii ACT w procesie odchudzania.
Książka naładowana treścią, bardzo dobrze się ja czyta i jeśli tylko ktoś chce, może z niej wyciągnąć bardzo dużo. Zaproponowane narzędzia do pracy można wykorzystać również w innych obszarach życia, dzięki czemu nie jest to tylko książka o odchudzaniu, a raczej o podejściu do życia, siebie i tego czego chcemy.
Wyciagnelam z niej bardzo dużo.
Glownymi myślami książki są akceptacja siebie, podażanie za swoimi wartościami i świadomy, uważny wybór.
Bardzo polecam

Przeczytalam te ksiazke ponad rok temu, schudlam w tym czasie ponad 10 kg (z odrobina wysilku) i dzis juz nie pamietam dlaczego wystawilam ocene 9 a nie 10/10... Niemniej jest to jeden z tych poradnikow, ktore daja konkretne, dzialajace narzedzia do naprawy siebie.

Kupiłem książkę sugerując się dobra opinia na tej stronie. Szukalem książki z jakąś konkretną dieta, nie znalazłem tego co szukałem ale trafiłem na coś co nie wiedziałem że potrzebuje. Polecam. Książka w skuteczny sposób pozwala obalać mity z którymi żyjemy. Są w niej ujęte ciekawe sposoby na radzenie sobie z obżarsywem, zawiera ćwiczenia które zachęcają do dokładniejszego przyjrzenia się swoim dotychczasowym nawykom.

Według mnie to obowiązkowa pozycja na początku redukcji. Jest jednak na tyle uniwersalna, że zdobytą z niej wiedzę można wykorzystać nie tylko przy zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Książka której brakowało na rynku. Co w niej znajdziesz?
-wyznaczysz własne wartości, które będą bazą do schudnięcia
-poznasz historie ludzi takich jak Ty (autorów książki!)
-nauczysz się rozróżniać głód fizjologiczny od zachcianek (i będziesz wiedział co zrobić z tą "falą zachciankową")
-nauczysz się radzić sobie z wewnętrznym krytykiem
-nauczysz się radzić sobie z jedzeniem emocjonalnym
-nauczysz się stawiać sobie małe cele i te większe, a co ważniejsze: w końcu może uwierzysz, że masz potencjał do ich realizacji!
-dowiesz się, że umysł to alarm informujący o zagrożeniu, dlatego krytycznie reaguje, wątpi i ocenia... Ale wcale nie musisz go słuchać!
-dowiesz się, że myśli to tylko słowa i obrazy. I, że kiedy dominują one nad działaniami i świadomością (fuzja poznawcza),to warto wypracować sobie nawyki "odklejania się" czyli defuzji poznawczej
-zaczniesz mówić, że "Masz taką myśl...", a nie, że nią jesteś
-może polubisz w koncu ćwiczenia i dietę (a tu się dowiesz, że każdy na niej jest)

Ponadto zrobisz mnóstwo ćwiczeń i wypracujesz sobie lepsze, witalniejsze życie! I to wszystko bez chorej presji.

Książka której brakowało na rynku. Co w niej znajdziesz?
-wyznaczysz własne wartości, które będą bazą do schudnięcia
-poznasz historie ludzi takich jak Ty (autorów książki!)
-nauczysz się radzić sobie z wewnętrznym krytykiem
-nauczysz się radzić sobie z...

Książkę jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem. Znajdziesz w niej dużo ćwiczeń, przykładów oraz odniesień do codziennego życia. Jestem pozytywnie nią zaskoczona.

Świetna pozycja, podpowiadająca w jaki sposób pracować nad swoją relacją z jedzeniem.

Polecam, bardzo pomocna

Polecam, bardzo pomocna

Rewelacyjna książka! Nie do czytania, do przerabiania po kawałku i wdrażania w życie.

• Psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Pożegnaj wagę