To się nie uda. 10 błędów, które zniszczą każdy związek

Okładka książki To się nie uda. 10 błędów, które zniszczą każdy związek Patryk Wójcik
Okładka książki To się nie uda. 10 błędów, które zniszczą każdy związek
Patryk Wójcik Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2019-08-13
2019-08-13
Związki miłość

Okładka książki Jak pracować zdalnie i nie zwariować Aleksandra Pogorzelska, Barbara Wójcik, Patryk Wójcik
Jak pracować z... Aleksandra Pogorzel...

Dla mnie zbyt banalne i nic nowego. Niemniej jednak całkiem przyjemne.

Audiobook odradzam - niezbyt dobra lekturka z lekką wadą wymowy

Dla mnie zbyt banalne i nic nowego. Niemniej jednak całkiem przyjemne.

Audiobook odradzam - niezbyt dobra lekturka z lekką wadą wymowy

poradnik Pani Domu

poradnik Pani Domu

Mam mieszane odczucia odnośnie tej książki.
Z jednej strony otwiera ona oczy na wiele aspektów ważnych w związkach i daje sporo do myślenia. Z drugiej jednak miałam wrażenie, że jest to pozycja dla osób na początku związku lub które mają jeszcze taki związek przed sobą. Jako osoba w długoletnim związku odbieram przekaz tej książki jako "nie dobraliście się dobrze to już lepiej nie będzie, ale czytajcie dla przyszłych związków". Wg mało tutaj było o naprawianiu już popełnionych błędów.
Wydruk niestety też nie jest zachęcający, jest to lity tekst drobnym druczkiem i mam wrażenie, że każdy rozdział to mielenie w kółko tego samego przez kilka stron, co mogło by się zmieścić np. na dwóch.

Mam mieszane odczucia odnośnie tej książki.

Chyba jedna z lepszych książek którą przeczytam o relacjach

Chyba jedna z lepszych książek którą przeczytam o relacjach

Jest ciekawa. Podoba mi się opis wszystkich etapów związku. Ciekawy jest bardzo test i pytania. Jest to książka, którą warto przeczytać we dwoje, aby ulepszać związek. W pojedynkę trochę trudno, ale moim zdaniem wiedzę i świadomość zawsze warto mieć.

Daje do myślenia. Oj, i to bardzo dużo do myślenia.
Książka o związkach napisana najprościej, jak jest to możliwe. Nie ma w niej bełkotu naukowego, gdzie najważniejsze jest podanie wyników różnych badań i danych statystycznych. Poradnik skupia się na praktyce, a nie teorii - wszystkie tytułowe błędy opisane są wyczerpująco razem z przykładami, aby czytelnik (a raczej czytelniczka, bo nadawcą poradnika są głównie kobiety) na sto procent wiedział, jak to wygląda, i kiedy powinna się zapalić w głowie lampka ostrzegawcza. Bardzo podoba mi się to, jak autor podchodzi do tematu. Czułam się tak, jakbym słuchała dobrego przyjaciela, który wie, o czym mówi, a nie eksperta w stylu coacha, który próbuje przekonać, że pozytywne myślenie rozwiąże wszystko. Oczywiście, w książce nie ma gotowych rozwiązań każdego problemu w związku, ale z treści bije takie "ludzkie" podejście do czytelniczki, i dzięki temu aż chce się działać, aby przekonać się o tym, jak silny jest związek.
Polecam przeczytanie "To się nie uda..." jako uzupełnienie wiedzy o związkach. Jak mówi stare przysłowie pszczół, związek to sztuka kompromisu i nauka na całe życie, więc ten poradnik niech będzie kolejnym podręcznikiem w tej nauce.

Daje do myślenia. Oj, i to bardzo dużo do myślenia.

• ASa
  • Związki/psychologia