Horyzont

Oficjalne recenzje i

Za horyzontem życia

[ 55 ] Link do recenzji

Ale to było dobre.
Nie dała zasnąć. Doskonale napisana.

Niesamowita lecz kameralna opowieść o zmaganiach głównego bohatera z doświadczeniami przeżytymi na wojnie w Afganistanie. Jego życie było nijakie do momentu poznania Zuzy. Ich wspólna relacja pozwala na pokonanie demonów z przeszłości.

Książkę czyta się lekko mimo poruszanej ciężkiej tematyki. Małecki prowadzi nas przez proces odkrywania prawdy o innych i samych siebie.

Książka napisana tak dobrze, że przeszukiwałam Internet, by sprawdzić, czy aby na pewno to fikcyjna historia.
Wartościowa proza, wciągająca, odważna i z przesłaniem. A przy tym wciąż zadziwiająco lekka i po prostu przyjemna. Szczerze polecam.

Mariusz i Zuza mieszkają po sąsiedzku w mikroskopijnej wielkości mieszkaniach w
Warszawie. Maniek to były żołnierz, saper, który był na misji w Afganistanie a teraz
stara spisać swoje wspomnienia z tej wyprawy, gdyż podpisał umowę z wydawnictwem
na wydanie jego książki. Jednak nie jest to proste zadanie. Zebranie wszystkich tych
wydarzeń, emocji jest zbyt...

Moje pierwsze spotkanie z autorem i nie ostatnie. Ciekawa historia dwojga ludzi, których nie łączy nic a jednak scala wiele. Oboje pełni są rozterek po doświadczeniach jakie przeżyli i nieufni wobec świata a co z tego wyniknie to musicie sami sprawdzić.
Książkę posłuchałam w czasie wieczornych spacerów z psem, w sam raz na odstresowanie przed snem.
Polecam.

Horyzont to kolejne świetne dzieło autorstwa Jakuba Małeckiego. Tak właściwie, to w tej książce nie dzieje się zbyt dużo, a potem okazuje się, że przemyśleń jest jednak sporo. Bardzo dobry pomysł na formę narracji i przeplatanie się historii, co jest motywem często powtarzającym się u tego autora. Historia Zuzy w porównaniu do przeżyć Mańka wydaje się być całkowicie błaha i...

Bardzo spodobał mi się rodzaj narracji, którą autor zastosował w swoim dziele. Daję to możliwość poznania wydarzeń oczami zarówno Mańka jak i Zuzy z ich punktu widzenia. Sama fabuła w moim odczuciu była w większości książki dosyć nudna i monotonna (możliwe, że to przez fakt iż sam nie jestem pasjonatem opisów z placu boju), ale do czasu, bo końcówkę książki przeczytałem z...

„Horyzontu” Jakuba Małeckiego się nie czyta, przez niego się płynie i go  przeżywa.

Narratorami tej opowieści są Zuza i Maniek.

On – trzydziestosześcioletni saper na emeryturze, niedawno wrócił z misji w Afganistanie, cierpi na zespół stresu pourazowego.

Ona – atrakcyjna, dwudziestoczterolatka pracująca w firmie tworzącej gry komputerowe. Opiekuje się schorowaną...

Książka do posłuchania/poczytania w wolnym czasie czy tez z psem na spacerze. Lekka, przyjemna, zdecydowanie lepsza część książki to wspomnienia Mańka, historia Zuzy nudna z mojej perspektywy.

Maniek i Zuza to moi sąsiedzi, spotykam ich czasami w korytarzu, pogadamy czasami o codzienności, napijemy się czasami wódki, czasami słyszę bułgarski rap za ścianą... Już tam nie mieszkam ale czasami zastanawiam się co tam u nich słychać... Dobrze ich wspominam... czasami...

Dyskusje

3 950