Tylko ludzie

Nominacja w plebiscycie 2019
Sylvain Neuvel Wydawnictwo: Akurat Cykl: Archiwa Temidy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Only Human
Data 1. wydania:
2018-05-01
Radosław Madejski
Akurat
fantastyka fantastyka i fantasy literatura kanadyjska naukowiec niebezpieczeństwo przygoda science fiction tajemnica
Only Human
Archiwa Temidy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Radosław Madejski
Inne

Niestety, jak należało się spodziewać, po dwóch słabych tomach nadszedł całkowity krach w postaci tomu trzeciego. "Tylko ludzie" są niezbyt chlubnym zwieńczeniem trylogii "Archiwa Temidy".
Nie wiem czy mam siłę po raz kolejny wyliczać nonsensy fabuły, niespójności i zwyczajne farmazony, bo tego jest tu mnóstwo nieprzebrane. Największym zarzutem jaki chcę postawić to...

W tej książce, w przeciwieństwie do poprzednich części nie było zupełnie nic ciekawego, nic odkrywczego i muszę przyznać, że się przy niej męczyłem. Doczytałem do końca, chyba tylko po to by mieć pewność, że zamknąłem ta historię.

Nie chcę wchodzić w szczegóły, by nie spoilować, ale nie polecam.

Jestem z deczka rozczarowana zakończeniem. 70 stron przed końcem książki bałam się czytać dalej, gdyż każde kolejne zdanie przynosiło tylko większy zamęt w fabule. Wciągu 30 kolejnych stron wszystko się wyklarowało tempie błyskawicy, pozostawiając za sobą spory niedosyt... Niemniej serie uwielbiam. Kryje za sobą dość brutalną prawdę.

Żonglowanie bohaterami nie wyszło na dobre autorowi tej serii. Pierwszy tom, w którym dostajemy rewelacyjną powieść science-fiction zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, ale niestety wydaje się, że Sylvain Neuvel dość szybko nudzi się swoimi bohaterami i wykonuje manewry, przez które cierpi cała seria – a jej ostatni tom szczególnie. A może problem tkwił w braku pomysłu na...

Zdecydowanie lepsza niż spodziewałem się po komentarzach.

Zdecydowanie najslabsza czesc, w calej serii widac niestety mocny zjazd w dol. Watek obcych i ich planety w ogole nie przekonowujacy i sama historia tez naciagana i nieprzekonujaca. Ledwo dalem rade skonczyc :)

Temida pojawia się na planecie, z której podchodzą wszystkie wielkie roboty, a wraz z nią cała grupa osób, które wcześniej pomogły uratować Ziemię. Obca cywilizacja jest bardziej rozwinięta od ziemskiej, ma własne zwyczaje, zasady, systemy. Ta z pozoru utopijna społeczność boryka się z większą liczbą problemów niż mogłoby się wydawać. Załoga Temidy planuje wrócić na Ziemię...

Pożegnanie z trylogią wypadło przeciętnie. Brakowało czegoś z poprzednich części i niestety momentami wiało nudą. Wszystko sprawia wrażenie wymuszonego.

Im dalej, tym ta trylogia miala coraz mniej sensu. W sumie czytalo sie jak amerykanski film. Duzo strzelaniny, troche lzawych scenek, szczypta patriotyzmu... A ostatecznie nic. Szkoda czasu.

Cykl Archiwa Temidy podbił moje serce już po przeczytaniu pierwszego tomu, ale to, co Sylvain Neuvel zaprezentował w trzecim tomie sprawiło, że pokochałam tą serię jeszcze bardziej.

Wreszcie dowiadujemy się więcej o obcej cywilizacji, która tysiące lat temu przybyła na ziemię. Przez całą książkę czytamy archiwa z obcej plany, przeplatane z tym, co dzieje się na Ziemi,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2020
  • 2019
  • 2020
  • Legimi
  • 2019

Dodaj cytat z książki Tylko ludzie