Historia pięknej kobiety

Andrzej Banach Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie historia
Wydawnictwo Literackie
historia
1960-01-01

Bardzo niewielka książeczka, ale interesująca. Przegląd kobiecej mody i ideału piękna, od starożytności, po czasy współczesne.

Moda, na skraju historii sztuki, czy może niekoniecznie na skraju, ale często pomijana w podręcznikach, jest interesująca. W tej opowieści, gawędzie przez wieki, opisywany jest wizerunek kobiety. Jest to właśnie raczej gawęda, luźna, pełna krótkich zdań, szybko i dosadnie charakteryzujących główne cechy postaci i ideału piękna kobiecego, językowo trochę archaiczna....

Dyskusje

• 2020
  • Biografie. Na faktach.
  • Dostałam w prezencie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Historia pięknej kobiety