Reset

Sporo czasu czekałam w bibliotece na trzecią część tej serii.
A podsumowując całą trylogie łódzką powiem tak.:
Pomysł na zbrodnię i na postać seryjnego mordercy i finał tego wątku dla mnie jest ciekawy i bardzo dobrze poprowadzony.Do samego końca autor trzyma nas w niepewności i w napięciu. I przyznam szczerze że spodziewałam się spektakularnego upadku komisarza Kawęckiego na finiszu,a jednak głównym bohaterem stał się zupełnie ktoś inny.Ktos ,komu walące się życie zupełnie przez przypadek zgotowało piekło na ziemi.I to był naprawdę finał na miarę bardzo dobrego kryminału.
Ale też jest mały minus ,a nawet dwa.Autorowi zabrakło trochę pomysłu na spektakularne zakończenie wątku politycznego, którego ofiarą padła dziennkiarka Alicja Mioduszewska.tak troszkę po macoszemu zakończyła się
ta tragiczna historia.
A na sam koniec komisarz Kawęcki, bardzo irytujący bohater.Ten jego alkoholizm i styl bycia dla mnie trochę przerysowany.

Sporo czasu czekałam w bibliotece na trzecią część tej serii.
A podsumowując całą trylogie łódzką powiem tak.:

Przeczytałam już tak wiele thrillerów i kryminałów, że ostatnio trudno mi znaleźć coś nowego. Zwykle po przeczytaniu, a właściwie wysłuchaniu kilkudziesięciu stron rezygnuję. Czasami ze względu na treść, czasami ze względu na lektora. W tej serii z komisarzem Tomkiem Kawęckim wszystko było idealne, wręcz genialne i treść i lektor. Polecam, choć wiem, że niektórym nie spodoba się język(powiedzmy trochę wulgarny),innym główny bohater, a jeszcze inni będą twierdzili że można było wszystko zmieścić w jednym tomie, ja natomiast chętnie wysłuchałabym jeszcze jednego tomu. No cóż z gustami się nie dyskutuje. Jedyna rada poszukać sobie coś innego do czytania. Tak więc serię polecam koneserom.
: ).

Seryjny morderca zapada się pod ziemię. Kto go znajdzie? Z pewnością Tomek Kawęcki, który nie jest już policjantem ale nieoficjalnie nadal pomaga w śledztwie. A znając jego niepospolity umysł jesteśmy pewni, że dotrze do mordercy. I tak się stało ale okupione to zostało krwawą jatką. Kto zginął? Musicie czytać . Warto. Mam wrażenie, że zakończenie dopuszcza możliwość przedłużenia cyklu. I jestem bardzo za, ponieważ mocno zainteresował mnie wątek komendanta Dębca. Aż się prosi o kontynuację.

[...]
Niektóre rzeczy nie wychodzą z ludzi. Zostają w nich niczym toksyny. Jak znamiona widzialne wyłącznie dla ich bratnich dusz.

Pewne jest to, że czytając tę łódzką trylogię mamy do czynienia z trzema „stanami skupienia” komisarza Tomasza Kawęckiego – Detoks … Trans … no i ostatecznie Reset
Mroczny kryminał, wywołujący cały wachlarz emocji. I nie są to te pozytywne, o nie ! Raczej należą do tych skrajnie negatywnych i złych.
Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że gość z okładki przypomina Autora być może na wszystkich trzech jest obecny ?! … zagwozdka … ciekawe … Cóż czas się rozstać z bohaterami i podążyć dalej ścieżką książkowych odkryć. A nóż widelec znowu trafię na równie frapującą historię 😉
POLECAM !

[...]

Reset to naprawdę mocna książka, ale jeśli liczycie na happy end lepiej jej nie czytajcie. Kawęcki nadal poszukuje zabójcy kobiet. Mężczyznę uzależnionego od Biblii i dosłownie traktującego każdy fragment Starego Testamentu. "Wysłannika" Boga. Tylko Kawęcki stara się go zrozumieć, żeby następnie dopaść. Tylko on wierzy, że policja szuka seryjnego. W tej książce nie ma sprawiedliwości. Pedofile nadal będą krzywdzić dzieci, gangsterzy nadal będą budowali swoją potęgę na strachu i przemocy. Skorumpowani stróże prawa nadal będą wykorzystali swoją pozycję. Tylko ludzie, którym należy na sprawiedliwości skończą skazani na wegetację. Przykre, ale... życiowe.
Bardzo dobra książka pod względem psychologii. Pokazująca, że wszystkie momenty naszego życia, zarówno dobre jak i tragiczne, działają jak naczynia połączone. Kawęcki wydaje się uosobieniem Edypa, skazanym na potępienie niezależnie od swojej decyzji. Mimo wszystko jest jedną z ciekawszych postaci w polskiej literaturze kryminalnej. Jest po prostu "inny", brutalnie szczery i do bólu lekceważący wszystko i wszystkich. I chyba dzięki temu jest tak dobry. Ciekawa trylogii. Mroczna, ale hipnotyzująca.

Najsłabsza część z trylogii.Wiele wątków niedokończonych. Zakończenie mnie rozczarowało.Ten teatr odegrany przez psychopatę, jakoś mnie nie przekonał.Odnosząc książkę do rzeczywistości, religijny fanatyk mordujący kobiety rozwiązłe to świetne rozwiązanie dla ultraprawicy. Robi dobrą robotę.
To oczywiście żart, ale w obecnej sytuacji, gdy władza serwuje elektoratowi zestaw wrogów do likwidacji - wolne związki, LGBT...itd. itp. to niektórym dużo nie trzeba.
I najgorsze, jest to, że w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości są ludzie którzy poglądy te podzielają. Dehumanizacja.

Niby trzy książki , a tak na prawdę jedna historia i prawie 1700 stron kryminału przeplatanego z delirium , objawami ostawienia alkoholu i żałosnych pijackich wybryków . Z powodzeniem można by fabułę ograniczyć do wątku zabójcy i tłuściocha . Po co jeszcze gangsterzy ? Po jakie licho wątki z "wewnętrznymi" , dziennikarką i pisarzem . Równie dobrze można by opisać wszystkie znane autorowi przestępstwa w Łodzi i podejrzewam z tym samym miernym skutkiem . Zakończenie czegoś takiego jest po prostu niemożliwe w sposób sensowny i przekonujący . Sytuację ratuje nieco dobry warsztat , ale niewielka to pociecha .
Według mnie trylogia zaczęła się nieźle , ale wraz z rozwojem akcji było coraz gorzej . Mam nadzieję , że to już koniec serii z Tomkiem Kawęckim . Może powrócił do życia bez wódki , a może zmarł na marskość wątroby . Nie obchodzi mnie to , bo to postać , którą trudno polubić . Pozostańmy w zatem w niewiedzy .

Zwieńczenie trylogii uważam za udane. Duży plus za ciekawych bohaterów.

Zwieńczenie trylogii uważam za udane. Duży plus za ciekawych bohaterów.

Najlepsza z serii.
Jeśli chodzi o podsumowanie całej serii, to oceniam za bardzo dobrą. Co prawda bywały momenty nużące.
Muszę przyznać, że na tyle stron prowadząc jedną sprawę, autor potrafił zaciekawić.
W kryminałach często mnie denerwuje, że sprawę często prowadzi policjant co wódkę pije jak wodę, tak często i lekko.
No cóż, tak już jest.
Mimo kilku minusików książka jak i cała seria bardzo dobra. Polecam

Najlepsza z serii.
No cóż, tak już jest.
Mimo kilku minusików książka jak...

Skończyłam. I dobrze,po czwartą część już bym nie sięgnęła. Co za dużo to niezdrowo.

• Kryminał

Krzysztof Domaradzki Reset Zobacz więcej