Zwierz

Okładka książki Zwierz Piotr Kościelny
Okładka książki Zwierz
Piotr Kościelny Wydawnictwo: Initium Cykl: Mikun (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Mikun (tom 1)
Initium
2019-11-22
2019-11-22
zbrodnia Kościelny Mikun wydział zabójstw policjanci kryminał zabójstwa literatura polska seryjny morderca psychopata brutalność okrucieństwo

Moja pierwsza przygoda z książkami Piotra Kościelnego i szczerze przyznam, naprawdę świetnie się czytało, na pewno sięgnę po kolejne książki tego autora.
Ciekawy wstęp, w którym poznajesz zbrodniarza, wyliczone przez niego zbrodnie, motywy działania. Niepozorny jednak przebiegły i bardzo niebezpieczny.
Przez dwa miesiące toczy się pościg za zbrodniarzem, ponieważ nie ma zbrodni idealnej i każdy w końcu popełnia błąd!
Komisarz Marek Mikulski Mikun to, jak dla mnie do tej pory, jeden z najlepszych komisarzy spośród wielu z książek kryminalnych, które czytałam. Ma to coś, co mnie zachwyciło. Ma zasady, jest honorowy, kochający mąż i ojciec niepełnosprawnego Wojtusia. Wierny rodzinie. Oddany wspierający przyjaciel.

Kiedy trzeba Mikun opierdzieli zespół, w składzie Bojarski (Bojar),Biały, Szeremeta, Wieland, Zwoliński, Iwona Szulc, a innym razem stoi murem za nimi, chroni, dba o ich dobro.

"Powiem wam, jak to wygląda. My tutaj jesteśmy jak pięść. Pięść sprawiedliwości. Każdy palec jest zaciśnięty i każdy wie, jakie ma zadanie. Jesteśmy jak trzej muszkieterowie, każdy zawsze murem staje za drugim. Jeśli któryś z nas ma problem, reszta jest z nim".

Psychopatyczny zabójca podpisujący się pod pseudonimem Zwierz, morduje w bestialski sposób, przy ofiarach pozostawia list, toczy się gra, będzie zabijał, póki go nie złapią, nie pozostawia żadnych śladów, jest nieuchwytny, do czasu.
Bardzo polecam tę książkę, już zaraz sięgam po drugi tom pt. "Kuśnierz".
Sądzę że super byłoby móc poznawać dalsze losy bohatera, jest potencjał na wiele postaci z tej książki.

Przez dwa miesiące toczy się pościg za zbrodniarzem, ponieważ nie ma...

Kolejna przeczytana książka tego autora
mnie nie zawiodła

Kolejna przeczytana książka tego autora
mnie nie zawiodła

Na wysokim poziomie, trzyma w napięciu. Rasowy kryminał, warty lektury.

Na wysokim poziomie, trzyma w napięciu. Rasowy kryminał, warty lektury.

Troszkę przydługawa ta książka. Ale ogólnie w porządku :)

Troszkę przydługawa ta książka. Ale ogólnie w porządku :)

Zacząć książkę (ba, całą serię) takim trzęsieniem ziemi, a mimo tego utrzymać uwagę czytelnika do końca - zdecydowanie gratulacje dla autora. Sztampowa postać Mikuna (typowy glina po przejściach i z zasadami),nieco więcej różnorodności wśród postaci drugoplanowych, ciekawie opisane "realia" (oby nie) pracy śledczych, oraz oczywiście antagonista, w rysie którego widać fascynację Kościelnego seryjnymi zabójcami. Ta mieszanka wypaliła. Ciekawym tylko, w jaki sposób autor przeskoczy rekina w 2 tomie.

Super pozycja dla koneserów kryminału. Obowiązkowa pozycja w każdej biblioteczce👍. Na podobnym poziomie jak Pokot, trzyma w napięciu i sprawia, że nie możesz skończyć czytać. Na końcu żal, że nie będzie następnych stron😭

Przeczytałam łącznie około 600 książek. Tę jedną zapamiętam na bardzo długo. Wstrząsająca. Targający mną szloch sprawił że na chwilę musiałam ją odłożyć... Najlepszy kryminał na jaki dotąd miałam szczęście trafić.

Już w pierwszym rozdziale dowiadujemy się, kto jest mordercą. Mimo to z zapartym tchem czytałam kolejne rozdziały. Tylko czy to było konieczne? Mam na myśli nie tyle przedstawienie mordercy, co ta drugą bombę zrzucona na czytelnika w pierwszym rozdziale, dotyczącą Mikuna. Za to odejmuje gwiazdkę, bo to moim zdaniem powinno zakonczyc książkę, a nie zaczynać. I to jest absolutnie jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić! Ksiazka brutalna, opisy zbrodni plastyczne działające na wyobraźnię. Przywiazalam sie do teamu prowadzacego śledztwo, zwlaszcza do Mikuna. Czulam tyle emocji podczas lektury, od strachu, przez współczucie i żal, do niedowierzania i lęku, jak łatwo i przypadkowo można wpaść w ręce takiego zwyrodnialca. Autorowi udało się jednak przemycić sporo humoru, dzięki czemu powieść ma równowagę.
P.S. jest jeszcze jeden poboczny wątek do którego mam drobne "ale", z tym że to już tylko moje zboczenie zawodowe. Jeśli ktokolwiek ma podejrzenie, że został zarażony wirusem HIV zamiast roztrząsać sytuację musi jak najszybciej udać się do lekarza. Prawdą jest ze czekamy na wyniki testu, ale jeśli ryzyko zakazenia jest duże, można otrzymać profilaktykę poekspozycyjną o wysokiej skuteczności. Policjanci powinni o tym wiedzieć! :)

Czasem warto się zmienić. Każdy rodzi się i żyje na swój sposób. Życie jest pełne wyborów.

Troszke obawiałam się ze będzie malo ciekawie. Autor na początku przedstawił już morderce jednak tyle sie tam dzieje ze nie miałam ochoty odkładać tej książki. Było pare dialogów które mnie rozsmieszyły. Mega polecam 🙂