Zwierz

Okładka książki Zwierz Piotr Kościelny
Okładka książki Zwierz
Piotr Kościelny Wydawnictwo: Initium Cykl: Mikun (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Mikun (tom 1)
Initium
2019-11-22
2019-11-22
zbrodnia Kościelny Mikun wydział zabójstw policjanci kryminał zabójstwa literatura polska seryjny morderca psychopata brutalność okrucieństwo

Mocna

Mocna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mieszane uczucia ... niby dobra ale trochę chaotyczna, niespójna miejscami niedorzeczna i irytująca. Kilka wątków nie wiem po co wplecionych, zakładam że będą dalsze częśvi ale trochę to słabe

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ma swoje dobre momenty, ale średnia ocen jest na pewno zawyżona. Czytelnik sięgając po tę pozycję powinien nastawić się na mocno brutalne opisy oraz częste przeskoki między przedstawianymi wątkami i bohaterami. Jest to robione na tyle umiejętnie, że dość dobrze napędza akcję i czyta się szybko. Niemniej liczba nielogiczności i skrótów fabularnych jest zbyt duża. Przedstawia nam się potencjalnego geniusza kryminalistyki i równego mu nemezis, a w rzeczywistości są oni tak niespójnie i naiwnie przedstawiani i prowadzeni, że trudno nam uwierzyć w ich wyjątkowość w swoich "dziedzinach".

Brutalna, ale świetna 👌 całą lekturę miałam ciary!!!

Brutalna, ale świetna 👌 całą lekturę miałam ciary!!!

Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Genialny kryminał.
Podchodzi pod wybitną książkę pt "piętno" Pana Przemysława Piotrowskiego. Aż strach pomyśleć jaka twórczość by powstała jeśli Panowie połączyli by siły.

Genialny kryminał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę trudno ocenić mi tę książkę.
Od początku wiemy kto jest mordercą.
Komisarz Mikulski z ekipą szuka seryjnego mordercy, który na zwłokach pozostawia po sobie listy, w których nazywa siebie Zwierzem i rzuca Mikunowi wyzwanie.
Zwierz, czyli Adam Kupisz, poznaje Mikuna na jednym ze spotkać fundacji - żona Mikuna prowadzi fundację wspierającą dzieci niepełnosprawne (syn Mikuna jest w śpiączce po tym jak zachłysnął się jedzeniem),a córka Kupisza ma autyzm.
Zwierz zabija i tropi kolejne ofiary. Zabija młodą dziewczynę wracającą z imprezy (tam nie zostawił listu),dwójkę młodych ludzi w lesie, dziennikarza który znieważył go, sugerując w swoim tekście że Zwierz w dziecinstwie był molestowany, księdza, któremu w spowiedzi mówi że jest mordercą a który zgłosił go na policję, małego chłopca który poprosił go o podwiezienie. Na swoim koncie miał też próbę zabojstwa prokurator Jaskulskiej, ale udało jej się przeżyć, bo szybko znalazł ją poszukiwacz złomu.
Ostatnimi ofiarami Zwierza byli... żona i syn Mikuna.
Ksiązka rozpoczyna się zeznaniem Zwierza, który opisuje swoje wszystkie zbrodnie, rozpoczynając od popchnięcia koleżanki na koloniach kiedy sam był dzieckiem, poprzez zabicie bezdomnych, koncząc na najnowszych. Mikun nie wytrzymuje i strzela do Kupisza.

Z jednej strony, fajna ksiązka. Jeszcze takiej nie czytałam jeżeli chodzi o polskich autorów.
Z drugiej - znów niestety miejscami te drętwe dialogi, niektóre na maxa cringowe dla mnie, na siłę wciskane wulgaryzmy... no szkoda.

Trochę trudno ocenić mi tę książkę.
Od początku wiemy kto jest mordercą.

Mocna! Polecam

Mocna! Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mocny, wywołujący emocje, nietuzinkowy kryminał... Ale też wywołująca różne refleksje książka... Smutna..... polecam, polecam i jeszcze raz polecam...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rasowy kryminał. Trzyma w napięciu, nie pozwala się oderwać od czytania. Mimo, że mordercę znamy od samego początku. Każdy, kto podejmie się czytania powinien wiedzieć, że lektura jest bardzo brutalna. Polecam!