Zwierz

Piotr Kościelny Wydawnictwo: Initium Cykl: Mikun (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Initium
Zbrodnia doskonała Piotr Kościelny policjanci kryminał zabójstwa literatura polska seryjny morderca
Mikun (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

słuchałem audiobooka.

Książka naprawdę wciąga. Przesłuchałem w 3 dni.

Historia jest bardzo dobrze przedstawiona z charakterystycznymi bohaterami zaprezentowanymi w ten sposób że na prawdę da się ich lubić.

Fabuła prosta, brak jakiejś głębi tak jak np.. u Miłoszewskiego w jego trylogii. Mrok jest zastąpiony brutalnością aczkolwiek to aż tak nie razi.

Ogólnie przyjemny...

Świetna książka, żwawo i sprawnie napisana. Fajnie skonstruowana. Fantastyczne postacie choć wydające się sztampowymi dla niewprawnego oka. Tak się składa, że zarówno interesuję się od dawna seryjnymi oraz mam przyjaciół w kryminalnych (przez partnera). Pierwsza książka gdzie seryjny jest naprawdę przekonywujący. Autor chyba wzorował się i studiował temat i nawet...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka fajna, ale na kolana mnie nie rzuciła. Może dla tego że długo nie mogłem jej kupić. Dostałem dopiero na allegro i to za 20 drożej niż na okładce. Można przeczytać i na pewno nie będzie to czas stracony.

Dobry kryminał, ale nic ponad to. Napisany prostym językiem, lekko chaotyczny, z bohaterami niezbyt wzbudzającymi sympatię. Poziom brutalności niepotrzebnie wysoki, ale to akurat bolączka wielu współczesnych kryminałów.

Osiem gwiazdek z czystym sumieniem. Rewelacyjny kryminał. Już pierwsze zdania zwiastują moc i kaliber tej lektury. Choć na początku myślałem, że skoro wiem co będzie w końcowych fragmentach książki, to czar i tajemniczość pryśnie, to jednak bardzo się pomyliłem. Z ogromnym zaciekawieniem i przejęciem śledziłem losy wszystkich pierwszoplanowych bohaterów. Coraz bardziej...

Znakomity kryminał. Jeżeli ktoś lubi spędzać czas z policjantami z "Lipowa", z Mikunem też będzie miał po drodze.

Niesamowite, jak skrajnie różne opinie zbiera ta książka. Od peanów na jej cześć po zarzuty o grafomanię.
Osobiście nie skłaniam się za bardzo ku żadnej z grup, bo... choć uważam, że nie można odmówić autorowi umiejętności pisarskich, to w czołówce kryminałów również bym "Zwierza" nie postawiła.
Z jednej strony, powieść wciągnęła mnie od samego początku. Pomysł, by zacząć...

Jestem na nie: fabuła nie zaskakuje; bohaterowie nie wzbudzają emocji; czyta się dobrze, ale nie jest to to, czego można by się spodziewać po opiniach. Od początku do końca przewidywalna treść, ograna postać policjanta twardziela; pojedynek z psychopatą i truizmy w stylu: rabuje się zwykle dla pieniędzy.

Średnia ocena tej książki na LC jest rzecz jasna zawyżona, ale mimo pewnych mankamentów jest to dobra książka. Prosta fabuła, gdzie już na początku możemy przewidzieć zdarzenia z przebiegu książki, dość płytka postać,Zwierza'' czy momentami przesadna brutalność to jej słabsze punkty, ale ma w sobie jednak ta pozycja to ,,coś'' co zachęca, by doczytać do końca. Dla mnie tym...

Mam nadziej że drugi tom będzie równie mocny, krwawy, pełen akcji ciekawych zwrotów akcji. Zwierza Polecam

Dyskusje

1 485