Zwierz

Okładka książki Zwierz Piotr Kościelny
Okładka książki Zwierz
Piotr Kościelny Wydawnictwo: Initium Cykl: Mikun (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Mikun (tom 1)
Initium
2019-11-22
2019-11-22
zbrodnia Kościelny Mikun wydział zabójstw policjanci kryminał zabójstwa literatura polska seryjny morderca psychopata brutalność okrucieństwo

Super pozycja dla koneserów kryminału. Obowiązkowa pozycja w każdej biblioteczce👍. Na podobnym poziomie jak Pokot, trzyma w napięciu i sprawia, że nie możesz skończyć czytać. Na końcu żal, że nie będzie następnych stron😭

Przeczytałam łącznie około 600 książek. Tę jedną zapamiętam na bardzo długo. Wstrząsająca. Targający mną szloch sprawił że na chwilę musiałam ją odłożyć... Najlepszy kryminał na jaki dotąd miałam szczęście trafić.

Już w pierwszym rozdziale dowiadujemy się, kto jest mordercą. Mimo to z zapartym tchem czytałam kolejne rozdziały. Tylko czy to było konieczne? Mam na myśli nie tyle przedstawienie mordercy, co ta drugą bombę zrzucona na czytelnika w pierwszym rozdziale, dotyczącą Mikuna. Za to odejmuje gwiazdkę, bo to moim zdaniem powinno zakonczyc książkę, a nie zaczynać. I to jest absolutnie jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić! Ksiazka brutalna, opisy zbrodni plastyczne działające na wyobraźnię. Przywiazalam sie do teamu prowadzacego śledztwo, zwlaszcza do Mikuna. Czulam tyle emocji podczas lektury, od strachu, przez współczucie i żal, do niedowierzania i lęku, jak łatwo i przypadkowo można wpaść w ręce takiego zwyrodnialca. Autorowi udało się jednak przemycić sporo humoru, dzięki czemu powieść ma równowagę.
P.S. jest jeszcze jeden poboczny wątek do którego mam drobne "ale", z tym że to już tylko moje zboczenie zawodowe. Jeśli ktokolwiek ma podejrzenie, że został zarażony wirusem HIV zamiast roztrząsać sytuację musi jak najszybciej udać się do lekarza. Prawdą jest ze czekamy na wyniki testu, ale jeśli ryzyko zakazenia jest duże, można otrzymać profilaktykę poekspozycyjną o wysokiej skuteczności. Policjanci powinni o tym wiedzieć! :)

Czasem warto się zmienić. Każdy rodzi się i żyje na swój sposób. Życie jest pełne wyborów.

Troszke obawiałam się ze będzie malo ciekawie. Autor na początku przedstawił już morderce jednak tyle sie tam dzieje ze nie miałam ochoty odkładać tej książki. Było pare dialogów które mnie rozsmieszyły. Mega polecam 🙂

Średnia ocen sugeruje coś wybitnego. Ja się zawiodłem. Niespójny i nielogiczny kryminał.

Bardzo wciągający kryminał,mimo tego, że od początku wiemy kto jest mordercą.
Nie dziwię się osobom które oceniły książkę 10/10, ja jednak obniżyłem ocenę ze względu na nieprzekonujące do końca rozwiązania w scenariuszu.Trudno mi było uwierzyć ,że tak doświadczony dochodzeniowiec jak komisarz Mikulski nie przewidział pewnych wydarzeń.
Książka jest bardzo brutalna,ale jeśli ktoś obejrzał kilka współczesnych filmów o podobnej tematyce,nie powinien mieć z tym problemu

Bardzo wciągający kryminał,mimo tego, że od początku wiemy kto jest mordercą.
Książka jest bardzo brutalna,ale jeśli...

Na początku miałem mieszane uczucia co do tej książki, im dłużej czytałem tym ciężej mi to szło. Porównałbym tę książkę do paradokumentalnego serialu o policjantach lecącego na Polsacie. Nudna fabuła z duża ilością reklam, nie trzeba się specjalnie skupiać na treści Zwyczajnie chce czegoś więcej od kryminału, tutaj dostałem kolejny, powielany schemat: policjant z wynikami, który olewa przełożonych i balansuje na granicy prawa do tego dziwna postać antagonisty. Nie wiem co sądzić o zwierzu, nie polubiłem go ani mnie nie zaciekawił. Plus książki? - rymowanki mordercy; serio, czekałem na nie 😀

Na początku miałam mieszane uczucia co do tej książki.Baaardzo mocny kryminał z rozbudowanymi wątkami.Czytając trzeba być skupionym.
Książka brutalna , pełna wulgaryzmów , zbrodnie opisane bardzo drastycznie, momentami myślałam , że nie dam rady przez nią przebrnąć.Nie uważam lecz , ze czyta sie źle , po prostu jest ciężka , ale trzyma w napięciu.Z każdym rozdziałem ciekawość mnie zżerała , co powodowało , że książka była wręcz „nieodkładalna „
Jeśli ktoś lubi trudne i mocne kryminały , to „Zwierz” jak najbardziej jest taką książka . Zakończenie jednak mnie zachęciło i sięgnę po kolejną część.

"Zwierz" Piotra Kościelnego chodził za mną już od dłuższego czasu, jednak jakoś nie było nam po drodze. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy zobaczyłam ten tytuł na półkach gminnej biblioteki. A więc nie czekając, aż ktoś mi ją zabierze, dorzuciłam do wypożyczanego stosiku.
Fabuła ocieka brutalnością, mrokiem, a czytelnik może odczuwać szok, niesmak. Jednak ja nie mogłam się od niej oderwać. Po raz pierwszy spotkałam się już na wstępie z podaniem tożsamości mordercy i tego, co się z nim stało po schwytaniu przez policję- początkowo nie byłam do tego przekonana. Im bardziej pochłaniałam kolejne rozdziały, tym bardziej ten zabieg mi się podobał. Z każdą nową stroną mogłam zagłębiać się życie naszych głównych bohaterów, poznawać ich poza tą oficjalną twarzą, dostępna dla innych. Ich zewnętrzne działania miały różne motywy, jednak zawsze była to reakcja na to, czego im brakuje, z czym muszą się zmagać w domu.
Akcja nieobliczalna, wstrząsająca, przerażająca, a mimo to wciągnęła mnie i zafascynowała. Podobnie jak bohaterowie- przebiegli, sprytni, inteligentni, zdeterminowani, ale i posiadający swoje słabe strony, które niejednokrotnie będą wywierać na nich silne presje. Nieco inaczej ma się sprawa z samym mordercą. Nie jestem psychologiem ani innym specjalistą, dlatego ciężko jest mi go zdefiniować. Możliwe i to bardzo, że jest to jedna z niewielu prawdziwych bestii, na których nie było możliwości zapobiec, by stali się tym, kim są.
Podsumowując, ta książka jest genialna. Mocna fabularnie, z wyrazistym postaciami, frapującą akcją i niesztampowym początkiem historii, który zarówno jest jej najmocniejszym zakończeniem. Polecam, jednak tylko dla tych o silnych nerwach, m.in. ze względu na brutalne opisy zbrodni, wulgarny język.

Okres między świętami a sylwestrem to był ten moment, gdy zabrałam się za lekturę "Zwierza"....