Zew Cthulhu

Okładka książki Zew Cthulhu
François BarangerH.P. Lovecraft Wydawnictwo: Vesper Seria: Lovecraft w ilustracjach Barangera horror
horror
2019-05-15
Data 1. wydania:
2010-01-01
Maciej Płaza

Okładka książki Widma nad Innsmouth Ramsey Campbell, Adrian Cole, Basil Copper, Neil Gaiman, David Langford, D.F. Lewis, H.P. Lovecraft, Brian Lumley, Brian Mooney, Kim Newman, Nicholas Royle, Guy N. Smith, Michael Marshall Smith, Brian Stableford, David A. Sutton, Peter Tremayne, Jack Yeovil
Ocena 7,4
Widma nad Inns... Ramsey Campbell, Ad...
Okładka książki Obserwatorzy spoza czasu August Derleth, H.P. Lovecraft
Ocena 7,3
Obserwatorzy s... August Derleth, H.P...
Okładka książki W górach szaleństwa - Tom 2 François Baranger, H.P. Lovecraft
Ocena 8,0
W górach szale... François Baranger,&...

Oficjalne recenzje i

Drżyjcie śmiertelnicy, oto nadchodzi Przedwieczny!

Link do recenzji

1549 321 236

Po prostu coś pięknego 😍

Po prostu coś pięknego 😍

Tym razem nie pokuszę się o przeznanie gwiazdek, bo kimże ja jestem, żeby oceniać klasyka 😉

Fajnie było w końcu poznać tak znane opowiadanie. Naprawdę klimatyczne wydanie.

Fajnie było w końcu poznać tak znane opowiadanie. Naprawdę klimatyczne wydanie.

Kultowe opowiadanie Mistrza plus ZAPIERAJĄCE DECH w piersiach wydanie z NIESAMOWITYMI ilustracjami François Barangera. Zdecydowanie warto posiadać w swojej kolekcji!

Z pewnością w przyszłości zaopatrzę się również w W Górach Szaleństwa (choć to jedno z moich mniej ulubionych opowiadań Mistrza) ponieważ ilustracje na pewno również tam rozwalają skalę.

A teraz czekam na mój ukochany Koszmar w Dunwich, którego ilustrowaniem aktualnie Baranger się zajmuje! Ależ to będzie dobre :)

A teraz czekam na mój...

To mój pierwszy kontakt z twórczością Lovecrafta i jest on bardzo pozytywny. Opowiadanie jest ciekawe. Faktycznie brak tu dialogów oraz grozy jaka panuje we współczesnej literaturze. Mimo tego, czyta się bardzo fajnie. Jakości zdecydowanie dodaje świetne tłumaczenie oraz wspaniałe ilustracje i genialna jakość wydania. Idealne na prezent dla fanów gatunku! Brawa dla wydawnictwa Vesper!

Najsłynniejsze opowiadanie mistrza grozy. Francis Wayland Thurston dziedziczy po swoim zmarłym w podejrzanych okolicznościach ciotecznym dziadku, dokumentację dotyczącą tajemniczego Kultu Cthulhu. Wśród rzeczy zmarłego profesora Angella jest też płaskorzeźba przedstawiająca strasznego stwora o kształtach ośmiornicy, której autorem jest kontrowersyjny rzeźbiarz Henry Anthony Wilcox. Stworzył ją pod wpływem osobliwego snu, w którym pojawiają się cyklopowe miasta i imię Cthulhu. Thurston trafia też na relację inspektora Legrasse'a, który zdobył posążek przedstawiający istotę łudząco podobną do dzieła Wilcoxa. Figurka trafiła w ręce inspektora po nalocie na bagna Nowego Orleanu, gdzie pewna sekta odprawiała przerażające rytuały ku czci Wielkiego Cthulhu. Thurston postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego posążka i podczas swojego śledztwa zapoznaje się z zapiskami pewnego żeglarza, jedynego ocalałego z katastrofy statku Alert. Thurston nie wie, że jego ciekawość może zaprowadzić go ku niewyobrażalnej grozie. Jest to fantastyczne opowiadanie, które wprowadza nas w świat tajemniczych rytuałów, Wielkich Przedwiecznych żyjących przed eonami oraz nienazwanej grozie, która czyha na nas im bardziej zagłębiamy się w tą historię. Rysunki znakomitego artysty Françoisa Berangera idealnie uzupełniają treść opowiadania. Są piękne, klimatyczne, oddają każdy szczegół i ma się wrażenie, że są wręcz żywe. Nie pozostaje mi nic innego jak dać 10/10. Jeśli macie ochotę na przygodę z Cthulhu zaprszam: http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/11/zew-cthulhu_02120029636.html

Niesamowita praca Barangera, doskonale wywiązał się z niełatwego zadania oddania grozy Lovecrafta.

Pięknie ilustrowany album najbardziej znanego opowiadania H. P. Lovecafta.

Zawartość warta swojej ceny :)

Pięknie ilustrowany album najbardziej znanego opowiadania H. P. Lovecafta.

Zawartość warta swojej ceny :)

Od dawna przymierzałem się do rozpoczęcia przygody z twórczością H.P. Lovecrafta, kupiłem nawet zapas książek i trzy artbooki wydane przez Wydawnictwo Vesper, ale wciąż nie mogłem znaleźć motywacji do rozpoczęcia lektury. W końcu nadszedł dzień przełamania i sięgnięcia po artbook "Zew Cthulhu", pierwszą historię z tytułową, kultową już siejącą grozę istotą. Sama opowieść jest bardzo krótka (bez zbędnego opowiadania o niczym, same konkrety)i bardzo ciekawa, z pewnością zachęca do sięgnięcia po kolejne tytuły (na mnie czekają na półce). Do tego dochodzą świetne ilustracje, które pozwalają jeszcze bardziej wczuć się w historię i jej klimat.

Wspaniałe wydanie z niesamowitymi ilustracjami. A proza. Toż to H.P. Lovecraft. Genialny grafoman.

Ksiazka jest wydana przepieknie. Bardzo duzy format. Ilustracje sa niesamowite, genialnie oddaja klimat toczacej sie historii.
Opowiadanie to jedno z najpopularniejszych opowiadan Lovecrafta, ktore warto znac.
Bardzo polecam.

Bardzo polecam.