rozwińzwiń

Morze krwi, ziemia ognia

Okładka książki Morze krwi, ziemia ognia Maciej Paterczyk
Okładka książki Morze krwi, ziemia ognia
Maciej Paterczyk Wydawnictwo: Videograf kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Videograf
2019-01-30
2019-01-30
Literatura polska kryminał retro Kamień Pomorski Pomorze Zachodnie lata 40. morderstwo śledztwo PRL milicja powojnie

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Przyjemny lekki kryminał osadzony w powojennej Polsce, Bardzo ciekawie zbudowany główny bohater. Trochę prosta była zbrodnia.

Bardzo dobrze oddany klimat psychozy ludzi zmagających się z wojennymi przeżyciami. Mimo, że opisy nie są bardzo rozbudowane oczami wyobraźni widziałam szarość i byle jakość miejsc w których toczy się akcja. Do tego ciekawa, zaskakująco rozwijająca się zagadka kryminalna. Nic nie jest tu oczywiste ani takie jakim się wydaje. Świetne zakończenie. Chętnie przeczytałabym, gdyby powstał, kolejny tom.

Realia powojennej Polski, życie na Ziemiach Odzyskanych, stosunek Polaków do Niemców i odwrotnie, wypaczone charaktery ludzkie... Tragedia wojny, obozu, zwalczania żołnierzy Armii Krajowej, torturowania przeciwników, współpraca z wrogiem, brak rozliczenia z przeszłością... W tej powieści poznamy całe to zło, a odkrywa je Stanisław Brzeziński - chory psychicznie alkoholik :) Polecam - świetnie się czyta, a zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło :)

Zachęciło mnie miejsce akcji, Ziemie Odzyskane, bo sama mieszkam na Pomorzu Zachodnim. Akcja dzieje się zaraz po wojnie. Duszna atmosfera powojennego Kamienia Pomorskiego, świeże wspomnienia wojny, nikt nie jest tym, za kogo się podaje, szybkie kariery, Urząd Bezpieczeństwa i jego metody... a do tego bohater, komendant milicji. Powiedzieć, że antypatyczny to za mało, do tego z problemami psychicznymi. Za to wyjaśnienie zagadki jak w rasowym kryminale, nieoczekiwane. Podsumowując, nie jest źle, ale nie należy się nastawiać na lekki kryminał ani na odpoczynek przy lekturze...

ziemie odzyskane tuż po wojnie,komendant milicji próbuje rozwikłać sprawę morderstwa jednego z podwładnych.narratorem jest sam komendact.to osoba o mrocznej przeszłośc,i pełna tajemnic ,brudnych sekretów oraz sprzeczności .książka to bardziej obraz życia po wojnie niż typowy kryminał.

Wyzwanie Marzec 2021 - Przeczytam książkę kierując się tagami. tag: morderstwo
Ciekawa historia i postacie. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie.

Wyzwanie Marzec 2021 - Przeczytam książkę kierując się tagami. tag: morderstwo
Ciekawa historia i postacie. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie.

Bardzo sprawnie przeprowadzona akcja powieści. Czas i miejsce - tuż po 2 wojnie światowej, Kamień Pomorski. Zaskakujący bohaterowie i antybohaterowie, postaci niejednoznaczne. Dobra rozrywka.

ta pozycja nie ma nic wspolnego z powiescia kryminalna

ta pozycja nie ma nic wspolnego z powiescia kryminalna

Przyzwoity kryminał retro . Podobał mi się przedstawiony klimat tamtych czasów . Można poczytać .

Na półkach: , , , , ,

Kamień Pomorski. Nie mogłam się zorientować, o czym jest ta książka i kiedy w końcu będzie Kamień Pomorski...

• Wyzwanie LC 2021
  • Audiobooki
  • 2021
  • Legimi audio
  • Przeczytane w 2021 roku
  • Nie przebrnęłam...

Dodaj cytat z książki Morze krwi, ziemia ognia