Raj

literatura polska niebezpieczeństwo pułapka strach thriller trauma ucieczka
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska niebezpieczeństwo pułapka strach thriller trauma ucieczka
Inne

Innowatorski pomysł osadzenia thrillera w galerii handlowej o nazwie "Raj". W zakupowym centrum zostają uwięzione nastolatki z nadopiekuńczą matką ( jednej z nich) , złodziejem i dwoma dilerami. Celowe wywołanie alarmu przeciwpożarowego przez Rudego i nakręcenie filmiku przedstawiającego zawieranie transakcji narkotykowej przez Dori z Ce, powodują lawinę niefortunnych...

Świetna historia! Dobrze pomyślana i dobrze opowiedziana. Czytadło, ale rewelacyjnej jakości. Polecam!

Moje drugie spotkanie z autorka, tym razem udane, książka napisana w ciekawy sposób, akcja cały czas widziana z perspektywy kilku osób, ciekawy zabieg.

Całkiem przyzwoita, lekka i wciągająca lektura. Potraktowałam ją z "przymrużeniem oka", bo postacie oraz fabuła są jak dla mnie mocno przerysowane i trudno traktować całą historię serio...Ot, dobra rozrywka na jesienne wieczory.

Kolejny przyzwoity kryminał. Ale, czy aż tak dobry, żeby dostać nagrodę Wielkiego Kalibru? Wątpię.

Jako że sama jestem nastolatką uważam, że zachowanie np. Ce jest grubo przerysowane. Tylko niektóre momenty mogły być wciągające. Nie lubię zostawiać nieprzeczytanych książek, tylko dlatego tę książkę dokończyłam. . Według mnie książka brutalna, co chwile ktoś się z kimś bije, niestety nie moje klimaty. Jeżeli ktoś lubi, to ok.
Mi niestety totalnie nie przypadła do gustu.

Rzadko się zdarza , żeby powieść od początku "ruszyła z kopyta" i gnała przez fabułę aż do końca książki . Napięcie też rośnie z każdym rozdziałem . Postaci realne , no może poza jedną , a sytuacja dość prawdopodobna i ciekawa . Świetna i czytelna narracja . Niezłe dialogi . Zakończenie trudne do przewidzenia . To jeden z lepszych thrillerów jakie ostatnio czytałem .
Wcale...

Tym razem, ku mojemu żalowi, autorka zrezygnowała z wątków archeologicznych i opisała historię rozgrywającą się wśród zwykłych ludzi. Udało się połowicznie. Bohaterowie są przerysowani i właściwie wszyscy zachowują się irracjonalnie. Za to podział na rozdziały ukazane z punktu widzenia poszczególnych postaci, gdzie fabuła idzie do przodu na zakładkę (tzn. koniec rozdziału...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W wydanej w 2019 roku książce Marty Guzowskiej, znanej przede wszystkim z kryminałów z wątkiem archeologicznym m.in. „Ofiary Polikseny” czy „Głowy Niobe”, jest jak w galerii handlowej - czegóż tu nie ma! Chcesz złodzieja - masz złodzieja. Chcesz dilera narkotyków - proszę bardzo! Śmierć z przedawkowania - służę...

Jak dla mnie zbyt infantylna i młodzieżowa choć wulgarna. Troszkę za bardzo przerysowana głupota nastolatek, bezwzglednosc ruskiego dilera, jak na tak długa książkę końcówka zbyt krótka i rozczarowująca

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• 2019