Raj

kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
2019-04-03
2019-04-03
literatura polska niebezpieczeństwo pułapka strach thriller trauma ucieczka
Inne

Okładka książki Zagadka nawiedzonej kamienicy Marta Guzowska, Asia Gwis
Ocena 7,0
Zagadka nawied... Marta Guzowska, Asi...
Okładka książki Mężczyzna, który zjadł orzeszki Marta Guzowska, Leszek Talko
Ocena 7,4
Mężczyzna, któ... Marta Guzowska, Les...

"Raj" to lekki i przyjemny kryminał. Nie do końca wpasował się w mój gust, bo mamy tu do czynienia z jako taką komedią omyłek, co nie do końca jest dla mnie słusznym zagraniem. Ale powtarzam - dla mnie.

Nie dostaniemy tu skomplikowanej i rozbudowanej intrygi, ot taką historyjkę, która mimo to potrafi umilić spędzony z nią czas.

Historia dzieje się w nowo otwartej galerii handlowej. Bohaterowie są raczej przerysowani, ale ciężko zaprzeczyć, że przedstawione przez autorkę cechy poszczególnych postaci nie występują. Właściwie stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza dwóch nastolatek występujących w tej powieści. Parcie na szkło, zbieranie lajków, stwarzanie pozorów bycia idealną.

Jeżeli ktoś lubi niezbyt wymagające czytadła lub po prostu potrzebuje odpoczynku od ciężkich tematów myślę, że się odnajdzie się w "Raju".

Historia dzieje się w nowo...

Kolejny przyzwoity kryminał. Ale, czy aż tak dobry, żeby dostać nagrodę Wielkiego Kalibru? Wątpię.

Całkiem przyzwoita, lekka i wciągająca lektura. Potraktowałam ją z "przymrużeniem oka", bo postacie oraz fabuła są jak dla mnie mocno przerysowane i trudno traktować całą historię serio...Ot, dobra rozrywka na jesienne wieczory.

Moje drugie spotkanie z autorka, tym razem udane, książka napisana w ciekawy sposób, akcja cały czas widziana z perspektywy kilku osób, ciekawy zabieg.

Świetna historia! Dobrze pomyślana i dobrze opowiedziana. Czytadło, ale rewelacyjnej jakości. Polecam!

Innowatorski pomysł osadzenia thrillera w galerii handlowej o nazwie "Raj". W zakupowym centrum zostają uwięzione nastolatki z nadopiekuńczą matką ( jednej z nich) , złodziejem i dwoma dilerami. Celowe wywołanie alarmu przeciwpożarowego przez Rudego i nakręcenie filmiku przedstawiającego zawieranie transakcji narkotykowej przez Dori z Ce, powodują lawinę niefortunnych zdarzeń.

Wartka akcja od której nie mogłam się oderwać. Plus lekkość pióra. Fajna lektura!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szczerze powiedziawszy to książka niczego sobie . Oryginalne umiejscowienie akcji . Zakończenie niby proste ale dające do myślenia. Czytajcie bo warto moim zdaniem.

Lekka łatwa i przyjemna. Kryminał w stylu Chmielewskiej.

Lekka łatwa i przyjemna. Kryminał w stylu Chmielewskiej.

To pierwsza książka tej autorki - co sama Guzowska zauważa - w której nie pojawiają się wątki archeologiczne. Uwzględnienie galerii handlowej jako miejsca akcji genialne! Bardzo ciekawie ujęty wątek nadopiekuńczej matki oraz to, w jaki sposób zmienia się ona pod wypływem wydarzeń (chociaż pewnie można byłoby go jeszcze dopieścić!).
Zabrakło mi tych wstawek z "czarnym" humoru (jak z serii z Mariem Yblem); plus cała akcja jest rozbita na kilka perspektyw, co może czasami wprowadzać lekki chaos. Mimo to czyta się ją bardzo szybko!

Zabrakło mi tych wstawek z "czarnym"...

Usmialem sie do lez.

Usmialem sie do lez.