Oko Dajana. Pingpongista

literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Komunizm i antysemityzm widziany okiem mistrza

[ 3 ] Link do recenzji

Bardzo, bardzo dobra literatura. Język wyrafinowany, jednocześnie taki lekki, naturalny. Niektóre zdania , napisane na poczatku lat 70 można by żywcem przypiąć do naszych niektórych aktualnych polityków prawicy. I to jest przerażające. Lektura obowiązkowa.

Wśród współczesnych wyzwań dla szkoły wymienić można przeciwdziałanie antysemityzmowi i ksenofobii poprzez edukację polonistyczną. To właśnie kształcenie literackie obok nauki historii wzmacniać powinno wrażliwość i empatię młodzieży na przejawy dyskryminacji, która wciąż dotyka osoby innego wyznania, przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych. Aby ten cel...

Zbiór opowiadań ku pamięci i ku przestrodze. Przerażająco aktualna książka o tym jak mało trzeba żeby ludzie przestali postępować po ludzku. Przejmująca, pięknie napisana i bardzo ważna.

• 2019
  • Z autografem