Model story brand

MT Biznes
2017-01-01
2017-01-01
biznes poradnik

Książka została wydana w 2018 i wydaje mi się, że jednak od tamtego czasu trochę się zmieniło w marketingu, zwłaszcza rola social mediów. Oczywiście nie ujmuję autorowi jego racji bo sam pomysł Story Brand jest naprawdę świetny, wypełniłam wszystkie polecenia z książki na stronie ale nie doznałam mówiąc szczerze olśnienia względem promowania mojej działalności. Jedno z podstawowych pytań, które nasuwało mi się cały czas to to, że wszystko co wymyśliłam mógłby powiedzieć praktycznie każdy z tej branży w której pracuję. I co w tej sytuacji z konkurencją, zwłaszcza, która też jest dobra jakościowo a ma np: niższe ceny? Ta książka mówi A - ważne i fajne A! ale nie mówi "B". Oczywiście autor namawia do wykupienia kursu na jego stronie w celu zagłębienia się w temat ale umówmy się, nie będę radzić się kogoś z amerykańskiego rynku jak działać na rynku polskim, który jest całkiem inny. Ta książka może nieco pomóc, zrobić krok do przodu ale nie będzie to na pewno krok milowy. Polecam dla osób początkujących, które dopiero zaczynają rozkręcać swój biznes i trochę nie wiedzą w jakim kierunku ma on iść.

🌟 Odkryj Tajemnicę Skutecznego Marketingu! 📈

Czy wiesz, że za każdym wielkim sukcesem biznesowym kryje się wyjątkowa historia? Poznaj sekret Modelu Story Brand - rewolucyjnego narzędzia, które odkrywa przed Tobą klucz do przyciągania klientów i budowania marki, o jakiej marzysz! 🔑🚀

📖 Twoja Marka to Twoja Opowieść: "Model Story Brand" to kompas, który przeprowadzi Cię przez gąszcz marketingowej dżungli. Zrozum, dlaczego opowiadanie przyciągającej historii może być różnicą między zapomnieniem, a lojalnymi klientami.

🔍 Tajemnicza Nuta: Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego pewne marki zdobywają serca ludzi? Sekret tkwi w ich opowieściach. Ta książka pokaże Ci, jak stworzyć opowieść, która wywoła emocje i zainteresowanie.

💡 Rozkoduj Swoją Markę: "Model Story Brand" pomoże Ci zrozumieć, jakie elementy składają się na niezapomnianą markę. Odkryj, jak stworzyć spójny przekaz, który przyciągnie uwagę i pozostawi ślad w umysłach klientów.

📢 Wyróżnij Się: W morzu konkurencji, nie wystarczy być kolejnym graczem na rynku. Ta książka wyjaśni, jak zbudować markę, która wyróżni się spośród innych i zostanie zapamiętana.

🚀 Skok na Wyższy Poziom: "Model Story Brand" to nie tylko kolejna książka o marketingu. To klucz do odblokowania potencjału twojej marki. Dowiedz się, jak stworzyć narrację, która przyciąga, angażuje i przekonuje do działania.

🎯 Przygotuj się na rewolucję w swoim biznesie! "Model Story Brand" otworzy przed Tobą drzwi do skutecznego marketingu opartego na opowieści. Rozpocznij podróż ku budowaniu niezapomnianej marki już dziś! 🌟🔥

🌟 Odkryj Tajemnicę Skutecznego Marketingu! 📈

Fajny pomysł i główna myśl książki. Za dużo jednak przy okazji chęci sprzedaży swoich usług i zachęt do wejścia na swoją stronę. Stosunkowo mało też konkretów. Jestem raczej zawiedziony.

Jedna z lepszych książek o marketingu, jakie przeczytałam.

Zwięzła i bardzo praktyczna. Ciekawie opowiedziana. Uważam, że sama w sobie doskonale oddaje temat, który porusza. A mówi o skutecznej komunikacji i efektywnych działaniach marketingowych. Co jest kluczem? Precyzja, prosty język i postawienie klienta w roli bohatera.

Mnóstwo praktycznych wskazówek, które mają szansę ulepszyć działania marketingowe. Ale nie tylko marketingowcy, contentowcy i copywriterzy znajdą tu sporo treści dla siebie. Jest także rozdział, który został poświęcony onboardingowi i employer brandingowi, a nawet wytyczne, jak skutecznie prowadzić działania email marketingowe. No po prostu kopalnia wiedzy!

Niech potwierdzi to fakt, że podczas lektury robiłam notatki!

Jedna z lepszych książek o marketingu, jakie przeczytałam.

Mnóstwo praktycznych wskazówek, które mają...

Teoria zawarta w książce, opiera się na koncepcji, że skuteczny marketing (w tym teksty) oparte są na zasadach scenariusza filmowego i szerzej - snucia fascynującej opowieści. Takiej, w której marka jest przewodnikiem, a klient bohaterem. To idealna lektura dla każdego przedsiębiorcy i początkującego marketingowca. Będę polecać ją klientom.

GE-NIAL-NA!

GE-NIAL-NA!

Praktyczna, Konkretna, pomocna, bez lania wody. Dobra dla małych biznesów.

Praktyczna, Konkretna, pomocna, bez lania wody. Dobra dla małych biznesów.

Ile razy na stronach internetowych czytaliście opisy firm, które były nudne, oklepane i w żaden sposób nie wyjaśniały, jak i w czym dana organizacja może Wam pomóc? Zapewne mnóstwo! Choć wiele z tych firm ma imponujący dorobek i ugruntowaną pozycję na rynku, to niestety nie potrafi opowiedzieć o sobie we wciągający i angażujący sposób, stawiając w centrum Ciebie (zamiast siebie). Mówi się wiele o klientocentryczności, ale nadal w wielu miejscach w sieci jest to tylko wydmuszka. Jak to zmienić?

Z propozycją przychodzi Donald Miller – autor książki „Model Story brand”. To poradnik dla właścicieli firm, marketingowców, brand managerów, osób ze sprzedaży, ale i osób, które chcą stworzyć silną markę osobistą. Na 200 stronach przedstawia swój pomysł na napisanie historii, bazującej na wyróżnikach Twojej marki, w roli bohatera opowieści stawiając potencjalnego klienta.

Donald Miller stworzył narzędzie, które znane jest wielu marketingowcom. Zrobił to na schemacie wykorzystywanym… w produkcjach filmowych! Wszak każdy niemal film (pomijając kino alternatywne) wykorzystuje jeden schemat snucia opowieści. Zmieniają się tylko bohaterowie, przewodnicy bohaterów, okoliczności i przeciwności losu, którym czoła stawić muszą owi bohaterowie.

Rozkładając na czynniki pierwsze wyżej wspomniany schemat, Donald Miller prowadzi nas krok po kroku, przez tworzenie opowieści o marce, opatrując każdy z nich przykładami z jego zawodowego dorobku. Powoduje to, że czytelnik lepiej rozumie narzędzie, które nam rekomenduje.

Książka jest przyjazna w odbiorze, napisana prostym i lekkim językiem, dzięki czemu będzie jasna dla osób niemających wiele do czynienia z marketingiem. Matrycę story brand możecie znaleźć na jego stronie internetowej: mystorybrand.com, ale wypełnić ją warto w trakcie lektury książki lub zaraz po. Bez wskazówek, które przedstawia autor, matryca ta najpewniej nie będzie dla Was zrozumiała.

Oprócz gotowego narzędzia Donald Miller po prostu inspiruje wielością przykładów i pomysłów, rozkładając na czynniki pierwsze przekazy wielu znanych marek. Powoduje to, że w trakcie lektury książki, w głowie czytelnika naturalnie rodzą się jego własne pomysły. Już sama inspiracja jest wartością z tego poradnika.

Marka to oczywiście nie tylko słowa, ale i obrazy. Stąd polecam połączenie książki Millera z lekturą pozycji „Wizualny młotek” Laury Ries. To ważne, bo przekaz wizualny jest równie istotny, co przekaz słowny (choć różni marketingowcy mogą tym obszarom działań nadawać inne wagi). Im bardziej przekrojowa będzie Wasza wiedza na temat elementów składowych marki, tym bardziej świadomie będziecie podchodzić do jej budowania.

PS. Polecam Wam wiedzę, którą zyskacie z ów książek od razu postarać się przełożyć na praktykę. Nauka „Just in time, a nie just in case” jest dużo bardziej efektywna i więcej elementów zostanie w Waszej głowie na dłużej 🙂

Genialna książka! Żałuję że nie przeczytałem jej na początku swojej drogi jako przedsiębiorca, popełniłbym o wiele mniej błędów. Obowiązkowa lektura dla przedsiębiorcy.

Konkretna, ciekawa, z pomysłami jak rozwinać swoją komunikację w firmie. Wdrażam porady podane przez autora i wydaje się to wszystko spójne i sensowne. Może i okażą się opłacalne?:)

• Marketing

Dodaj cytat z książki Model story brand