rozwiń zwiń

12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy

Okładka książki 12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy
Michael LenningtonBrian. P Moran Wydawnictwo: StudioEMKA poradniki
poradniki
The 12 Week Year
StudioEMKA
2016-01-01
2016-01-01
produktywność zarządzanie czasem biznes rozwój osobisty

Ciekawa perspektywa pracy w blokach kwartalnych. I efektywnego kumulowania pracy plus opis korzyści. Minusem pozycji, jest typowo amerykańskie przechwalanie się autora typowe dla literatury z tego regionu, ale jednak nic nie wnoszące w lekturę.

Metoda jest super i faktycznie działa! Książka trochę przydługa.

Metoda jest super i faktycznie działa! Książka trochę przydługa.

Sama metoda opisana w książce jest cenna dla osiągnięcia sukcesu, jednak treść wielokrotnie się powtarza, jakby autorzy na siłę pisali książkę z materiału, który można by zawrzeć w artykule.

Książka zachęciła mnie do wypróbowania prezentowanego w niej systemu 12-tygodniowego roku i daję jej zasłużoną 10, bo ten system działa rewelacyjnie. Oceniam więc tę lekturę z punktu osoby, która zastosowała te rozwiązanie, a nie szukała cudu i pobieżnie przeczytała sobie kolejny poradnik ubolewając przy tym nad jego prostym językiem. Polecam szczególnie osobom, które od jakiegoś czasu nie mogą uporać się z jakimś działaniem/osiągnięciem swojego celu.

Nieustannie się zastanawiasz jak to jest możliwe, że pracownicy w twojej firmie dysponujący tą samą, albo nawet mniejszą wiedzą, są w stanie osiągnąć więcej i dużo szybciej niż ty wspinają się po szczeblach? Jak to możliwe, że osoby obarczone rodziną i innymi obowiązkami pozazawodowymi pracują efektywniej, niż ty? Jakim sposobem twój współpracownik generuje większe przychody niż ty, a jednocześnie pracuje krócej i nie zabiera pracy do domu? Jak to robi, że potrafi łączyć życie prywatne z zawodowym, osiągając w obu sferach dobre rezultaty?
Kluczem do sukcesu jest umiejętność planowania. Zapewne powiesz teraz, że planujesz, a twój roczny kalendarz wypełniony jest różnego rodzaju planami i terminami, zresztą te plany są też celem zebrań w twojej firmie. Jednak sekret nie tkwi w samym planie, a … w czasookresie, który obejmuje. Jeśli zatem dotąd twoje pięcio-, trzyletnie czy też roczne plany się nie sprawdzały, możesz bez problemu je porzucić. Okazuje się bowiem, że wystarczy zaledwie dwanaście tygodni, by osiągnąć spektakularne rezultaty, przekraczające te dwunastomiesięczne.
Jak to możliwe? Przekonasz się o tym dzięki książce „12-tygodniowy rok”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Studio Emka. Autorzy, Brian P.Moran oraz Michael Lennington, eksperci zajmujący się zwiększaniem efektywności przedsiębiorców, dzielą się z nami swoją bezcenną wiedzą na temat organizacji swojej pracy i skupienia się na tym, co kluczowe dla osiągnięcia naszych celów. O ile bowiem w planowaniu rocznym ukryta jest pułapka – wciąż nam się wydaje, że mamy mnóstwo czasu do końca roku – to ryzyko to nie istnieje w przypadku planów dwunastotygodniowych. Musimy bowiem ostro zabrać się do pracy, by plan zrealizować. Wymusza to niejako przy okazji zajęcie się wyłącznie tymi zadaniami, które do tego celu nas przybliżają, inne obowiązki delegując lub z nich rezygnując.
Tym samym książka jest gotowym przepisem na sukces w każdej dziedzinie, pod warunkiem oczywiście, że na lekturze się nie zakończy. Poradnik łączy w sobie wiedzę merytoryczną z praktyką, dostarcza bowiem nie tylko dokładnego opisu koncepcji, wyników badań nad rezultatami i podstaw naukowych danych zachowań czy rezultatów, ale przede wszystkim narzędzi, za pomocą których możemy zacząć działać. To działanie jest bowiem kluczowe dla powodzenia naszego planu, a autorzy tłumaczą również, dlaczego tak jest.
Książka składa się z dwóch części, które można nazwać teoretyczną i praktyczną, a zamyka się w dwudziestu jeden rozdziałach. Pierwsza część przynosi nam odpowiedź na pytanie, dlaczego działanie rozciągnięte w czasie na dwanaście tygodni jest bardziej efektywne, od tego zaplanowanego do realizacji na przestrzeni roku. Idee zawarte w książce zostały sprawdzone przez klientów autorów na przestrzeni lat i przynoszą wymierne rezultaty. Otrzymujemy je w zwięzłej formie, autorzy bowiem postawili na konkrety, opisując cały proces, dzięki któremu możliwe jest w ciągu 12-tygodni osiągniecie założonych celów. Dowiemy się zatem, w jaki sposób przedefiniować rok i co nam to daje – pozwala to zmienić sposób myślenia i odrzucenie formy rocznej, jako mniej efektywnej, mniej wydajnej.
Dowiemy się, że mimo zmiany podejścia, samo posiadanie klarownej wizji tego, dokąd chcemy dotrzeć, jest niezbędne. Przekonamy się, w jaki sposób planowanie może ułatwić nam zidentyfikowanie i zrealizowanie kilku ważnych czynności, które musimy podjąć, by osiągnąć nasz cel. To pokazuje, jak potężnym narzędziem jest dwunastotygodniowy plan, pozwalający na mierzenie wyników niemal na bieżąco i ewentualną korektę działań. Autorzy zwracają również uwagę na możliwe dystraktory oraz na to, w jaki sposób wykorzystujemy swój czas, a także na kwestię odpowiedzialności związanej z tym, że zawsze mamy wybór, ale musimy być świadomi jego konsekwencji. Część druga książki pozwala nam na zastosowanie wiedzy w praktyce i na połączenie wszystkich elementów w spójną całość.
Zarówno zawartość książki, jak i jej układ sprawiają, że to swego rodzaju mapa prowadząca do celu. I to nie tylko dla przedsiębiorców, ale tak naprawdę dla każdego, kto stać się bardziej efektywny, wydajny i realizować swoje zamierzenia.

Bardzo dobry poradnik, w którym znajdziesz informacje dotyczące planowania dwunastotygodniowego.

12-tygodniowy rok, to metoda pracy w krótkich cyklach. W odróżnieniu od standardowego podziału w ujęciu rocznym krótkie okresy są łatwiejsze do kontrolowania i mogą przynieść lepsze efekty.

Osobiście zakochałem się w tej metodzie pracy i ciągle się jej uczę. Uważam, że ma duży potencjał, a ten poradnik pomaga wdrożyć ją w życie. Aby czytanie tej książki miało jakikolwiek sens, to warto ją dobrze przepracować i do niej wracać.

Niestety książka nie prezentuje nic innowacyjnego.

Niestety książka nie prezentuje nic innowacyjnego.

Sama koncepcja 12 tygodniowego roku jest bardzo ciekawa, ale sposób jej przedstawienia i napisania książki niczym się nie wyróżnia od innych tego typu książek.

Nowe podejście do pracy, które rzeczywiście brzmi dla mnie przekonująco. No bo dlaczego by nie spróbować mieć więcej konkretnych deadlinów? Całkowicie przemawia do mnie koncept, że jednak pod koniec roku jesteśmy bardziej efektywni niż w pierwszym półroczu.
Oczywiście bez oczywistości się nie obyło, ale za to wszystko zapakowane jest w bardzo konkretne sformułowania, nie ma tu aż tyle lania wody, które znam z innych amerykańskich książek i pozycji o rozwoju osobistym i planowaniu.
Serdecznie polecam samą lekturę - metodologię dopiero zaimplementowałem u siebie i nie jestem w stanie powiedzieć czegoś konkretnego.

Treść jak najbardziej ciekawa tylko podana w typowy amerykański sposób.Koncepcja realizacji swoich planów w 12 tygodni ma jak najbardziej sens. Krótszy okres czasu pozwala nam się zmobilizować, jasno określić cel. Łatwiej wyłapać błędy i je naprawić bądź obrać inną metodę realizacji. Automatycznie też cel jest mniejszy i łatwiejszy do ogarnięcia, a kilka takich zrealizowanych celów na przestrzeni kolejnych kilku 12 tygodni może złożyć się na naprawdę spory postęp.
Czytając tą książkę należy po prostu przyzwyczaić się do tego że każde zagadnienie będzie wałkowane po stokroć na różne sposoby.

Dodaj cytat z książki 12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tygodni więcej niż inni w 12 miesięcy