Morderstwo w hotelu Kattowitz

Kryminał pod psem (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
2019-01-30
celebryci detektyw kryminał literatura polska niebezpieczeństwo oskarżenie show-biznes wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Oficjalne recenzje i

Gucio na tropie

[ 13 ] Link do recenzji

Jak do tej pory najsłabsza część. Cyklu jeszcze nie skreślam, choć czuję chwilowy przesyt.

Tym razem z naszymi bohaterami wracamy na Śląsk. Gucio po raz kolejny ma wiele do powidzenia.
Jak zwykle duża dawka dobrego humoru. "Wazon" na róże najlepszy.

Ta część mi się dłużyła. Przez dokładne opisy otoczenia i topografii miasta gubiłam wątek.
Postaci Alojzego i Pejtera były ostatecznie zbędne, do końca myślałam, że oni jednak mają coś wspólnego z intrygą, albo przynajmniej dojdzie do kontaktu tychże z detektywem.
Ponadto, zachowanie Solańskiego jest momentami niewiarygodne. Człowiek, który był policjantem, powinien być...

Dwie gwiazdki za Alojza i Pejtra, którzy ratują tą książkę. Poza tym scenerie się zmieniają a historia wciąż jedna i ta sama. Prywatny detektyw, któremu zagadka rozwiązuje się przypadkiem i jakby wbrew jego pseudowysiłkom, infantylna i drażniąca "ukochana-nieukochana" i pies w roli głosu z offu.

Moim zdaniem najsłabsza z serii "Kryminał pod psem" jak do tej pory. A bardzo rozczarowującym punktem tej całej historii Gucia jest melodramatyczna relacja rozwijająca się między Różą i Solańskim, gdyż ich uczuciowe wzloty i upadki toczą się jak moda na sukces z epizodycznymi bohaterami drugoplanowymi.

Jezeli ktos lubi komedie kryminalne wysokich lotow, to jest to absolutny top, po przeczytaniu jednej ksiazki nastepuje zjawisko „ tos przepodl” i po wykupieniu wszystkich dostepnych, czeka sie, az autorka skonczy pisac kolejna czesc. A psa Gucia kocha sie najszczersza miloscia.

1999

Jak mnie drażnią opisy Katowic. Taki natłok ulic jest bez sensu, to nie o to chodzi. Całość ratuje humor Gucia, ale to trochę za mało.

Po przeciętnych tomach trzecim i czwartym, Marta Matyszczak ze swoją serią "Kryminał pod psem" wraca do korzeni. I jest to powrót ze wszech miar udany!

Wraca geograficznie, bo po wojażach na irlandzkich wyspach, lubuskich jeziorach i beskidzkich pagórkach, akcja piątego tomu znów toczy się na Górnym Śląsku.
I wraca również klimatycznie. Nie będę już zrzędzić, że rozległe...

Chociaż nienawidzę hotelu Katowice to temat całkiem ciekawy, Kwiatkowska przebiła Solańskiego i już czytam kolejną część 😘

Kurcze blade.
Napisałam fajną recenzję.
Raz się mi udało!
Dumna byłam, bo zwykle mam skłonności, by wpadać w patetyczne tony i wywoływać u czytających raczej rzęsiste łzy wzruszenia poparte chrząkaniem z nadmiaru emocji niż salwy śmiechu.
Mąż czytał i śmiał się chłopina.
Będzie zacnie-myślałam,
przysłużę się rozwojowi czytelnictwa w Polsce- dumałam.
Post zaplanowany,...

Dyskusje