How to win friends and influence people

Okładka książki How to win friends and influence people
Dale Carnegie Wydawnictwo: Vermilion biznes, finanse
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Tytuł oryginału:
How to win friends and influence people
Wydawnictwo:
Vermilion
Data wydania:
2006-06-01
Data 1. wydania:
2006-06-01
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
angielski
ISBN:
9780091906818
Tagi:
psychologia poradnik
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
8,1 8,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
7
5

Na półkach:

Książka wypełniona historiami głównie przedstawicieli handlowych oraz znanych postaci historycznych. W moim odbiorze skierowana głównie do kadr kierowniczych i handlowców, ale zawiera też sporo ogólnych wskazówek jak żyć by być lubianym w społeczeństwie.
Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Książka wypełniona historiami głównie przedstawicieli handlowych oraz znanych postaci historycznych. W moim odbiorze skierowana głównie do kadr kierowniczych i handlowców, ale zawiera też sporo ogólnych wskazówek jak żyć by być lubianym w społeczeństwie.
Czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Pokaż mimo to

avatar
201
86

Na półkach:

Zazwyczaj nie sięgam po wszelkiej maści poradniki i inne książki do samorozwoju, ale "Jak zdobyć..." to jednak klasyka i jeden z tytułów kanonicznych dla tego gatunku, a że dostałem jako prezent, postanowiłem sprawdzić o co tyle szumu.

Książkę czyta się łatwo i z początku bardzo przyjemnie, podoba mi się pozytywna energia, jaka ją przepełnia. Co prawda technika storytellingu jest tu rozbudowana do niebotycznych rozmiarów, lecz należy pamiętać, że w tamtym czasie było to zapewne novum i coś świeżego, a jednocześnie bardzo skutecznego w nauce, przekazywaniu wiedzy, sprzedaży itd. Co do samych porad - niektóre uważam za przydatne i ciekawe, inne za dość banalne, ale wciąż wartościowe, część niestety za naiwne i zbyt ogólnie potraktowane. W ogóle cała książka jest raczej naiwna, w groteskowo pozytywny sposób przedstawia pewne z niejednoznacznie ocenianych (czy wręcz częściowo skompromitowanych) postaci historycznych, jest jawnie prokapitalistyczna (co mnie nie razi, ale traci tym samym na uniwersalizmie) i niestety z czasem męcząca tym ciągłym przytaczaniem historyjek dla poparcia tezy. Historyjek w dodatku mocno ubarwionych, by nie powiedzieć, że częściowo zmyślonych, ale dziś powszechnie wiemy, że taka wszakże rola storytellingu.

Myślę, że Dale Carnegie był pozytywną postacią, a i ta książka przez dziesięciolecia pomogła wielu ludziom w codziennym oraz zawodowym życiu. Sam też postaram się wyciągnąć z niej co wartościowsze rady na przyszłość. Z dzisiejszej perspektywy należy ją traktować chyba z lekkim przymrużeniem oka, jako już archaiczny, nieoszlifowany kamień węgielny pod rozwój całego prądu myślowego i gatunku literatury "praktycznej".

Zazwyczaj nie sięgam po wszelkiej maści poradniki i inne książki do samorozwoju, ale "Jak zdobyć..." to jednak klasyka i jeden z tytułów kanonicznych dla tego gatunku, a że dostałem jako prezent, postanowiłem sprawdzić o co tyle szumu.

Książkę czyta się łatwo i z początku bardzo przyjemnie, podoba mi się pozytywna energia, jaka ją przepełnia. Co prawda technika...

więcej Pokaż mimo to

avatar
17
16

Na półkach: ,

Tytuł książki obiecuje nie bagatela całkiem spoko. Natomiast sposób, w jaki serwuje nam wiedzę jest bardzo przestępny, to jest w postaci krótkich anegdotek z życia wielu znamienitych ludzi. Zasady na ogół banalne mogłyby spokojnie służyć jako podręcznik dla rodziców pod tytułem "Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem" ale nie trzeba na tym poprzestawać. Ta książka spokojnie mogłaby posłużyć za podręcznik o NVC.
Polecam każdemu, bez wyjątku.

Tytuł książki obiecuje nie bagatela całkiem spoko. Natomiast sposób, w jaki serwuje nam wiedzę jest bardzo przestępny, to jest w postaci krótkich anegdotek z życia wielu znamienitych ludzi. Zasady na ogół banalne mogłyby spokojnie służyć jako podręcznik dla rodziców pod tytułem "Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem" ale nie trzeba na tym poprzestawać. Ta książka spokojnie...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
139
29

Na półkach:

Zbiór niesamowicie ciekawych anegdot, które inspirują mocniej niż jakiekolwiek poradniki. Historie prawdziwych ludzi z krwi i kości, którzy stosując się do zasad polecanych przez autora osiągnęli mniejszy bądź większy sukces. Książkę czyta się płynnie, jak dobrą biografię, ponieważ zalecenia autora nie są nachalne. Nie zmusza widza do swojej racji, tylko przekonuje go za pomocą obrazów i przykładów. Niektóre zasady powoli tracą na aktualności, ponieważ od publikacji pierwszego wydania minęło prawie 90 lat ale nie zmienia to faktu, że zastosowanie ich jest proste i dostępne dla każdego czytelnika.

Zbiór niesamowicie ciekawych anegdot, które inspirują mocniej niż jakiekolwiek poradniki. Historie prawdziwych ludzi z krwi i kości, którzy stosując się do zasad polecanych przez autora osiągnęli mniejszy bądź większy sukces. Książkę czyta się płynnie, jak dobrą biografię, ponieważ zalecenia autora nie są nachalne. Nie zmusza widza do swojej racji, tylko przekonuje go za...

więcej Pokaż mimo to

avatar
105
55

Na półkach:

Nie lubię nazywać wartościowych książek poradnikami, więc nie nazwę jej tak. Ten tytuł to swoista i jedyna w swoim rodzaju instrukcja obsługi ludzi i naprawy otaczającego nas świata. Zawarte w niej rady można wykorzystać w kontakcie z każdym, wręcz z marszu, bez żadnego przygotowania, co nie znaczy, że nie należy się przygotowywać. Przygotowaniem jest już samo przeczytanie tego tytułu. Poznanie naszego współrozmówcy to nasza powinność, a książka Carnegie'a tłumaczy nam w przystępny sposób jak to zrobić.
Dziękuję ktosiowi za polecenie tytułu, będę wracać i kartkować namiętnie :)

Nie lubię nazywać wartościowych książek poradnikami, więc nie nazwę jej tak. Ten tytuł to swoista i jedyna w swoim rodzaju instrukcja obsługi ludzi i naprawy otaczającego nas świata. Zawarte w niej rady można wykorzystać w kontakcie z każdym, wręcz z marszu, bez żadnego przygotowania, co nie znaczy, że nie należy się przygotowywać. Przygotowaniem jest już samo przeczytanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
27
5

Na półkach:

Książka wbrew pozorom jest bardzo stara bo została napisana w latach 30 XX wieku i dopracowana w latach 80. Jednakże świeżo po przeczytaniu mam mieszane uczucia, ponieważ spodziewałem się czegoś więcej. Przede wszystkim opisane zasady, nie do końca sprawdzą się w dzisiejszych czasach. Autor podaje bardzo dużo przykładów pewnych zachowań, które odniosły pewny skutek lepszy lub gorszy, by uświadomić czytelnikom zasadę stosowania podawanych przez niego rad. Rady są jak najbardziej uniwersalne, których stosowanie być może przyniesie określony efekt. No właśnie być może, ponieważ często opierają się one na psychologicznym aspekcie podejścia do drugiej osoby. Jeśli trafimy na kogoś, kto będzie umiał rozpoznać te nasze psychologiczne próby wywarcia wpływów na drugą osobę, to z pewnością osiągnięcie naszych celów skończy się fiaskiem. Dużo jest przykładów opisujących zwykłe życzliwe podejście do drugiego człowieka, które są jak najbardziej adekwatne i które każdy powinien stosować. Jednakże aby tak było, każdy powinien je znać, a to niestety jest niemożliwe. Ponadto po przeanalizowaniu kilku rozdziałów, odniosłem wrażenie, że aby osiągnąć swój cel często musimy zrezygnować ze swojego charakteru, swojego zdania, a wręcz twierdzić że inni mają rację, mimo że jej nie mają i uporczywie ich w tym utwierdzać. I być może jest to prawda, ponieważ nikt nie lubi się mylić, a ktoś urażony zwróceniem uwagi nie będzie już dla nas tak przychylny. Jeśli bardzo nam na czymś zależy i koniecznie chcemy osiągnąć swój cel, odpuszczenie swoich racji ma sens, jednakże nie sprawdzi się to w każdej sytuacji. Sami musimy zrobić bilans zysków i strat, aby dowiedzieć się czy warto, ale tego autor już nie mówi. Generalnie książkę powinien przeczytać każdy, kto nie umie trzymać języka za zębami i nie zawsze wie co wypada powiedzieć, a co nie. Samo przeczytanie i zaakceptowanie porad też nic nie da, jeśli sami nie będziemy nad sobą pracować i nie będziemy wracać do książki po powtórkę.

Książka wbrew pozorom jest bardzo stara bo została napisana w latach 30 XX wieku i dopracowana w latach 80. Jednakże świeżo po przeczytaniu mam mieszane uczucia, ponieważ spodziewałem się czegoś więcej. Przede wszystkim opisane zasady, nie do końca sprawdzą się w dzisiejszych czasach. Autor podaje bardzo dużo przykładów pewnych zachowań, które odniosły pewny skutek lepszy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
64
15

Na półkach:

„Jak zdobyć sobie przyjaciół i zjednać sobie ludzi” jest książką zawierającą porady dotyczące relacji. Każda z porad jest obarczona wyjątkowo długim i żmudnym opisem anegdot, kończących się sukcesem danych ludzi. Nie znajdujemy odnośników do tych historii, nie znamy ich pochodzenia, stopnia prawdziwości. Książka zawiera trochę cennych rad, które mogą przydać się w relacjach biznesowych. Możemy stosować je wobec ludzi, którzy nie są nam bliscy, z którymi kontakty służą spełnieniu celów. W większości stosowanie tych zasad wymaga zaprzestania mówienia o nas samych i skupienia się na interesie rozmówcy. Jednak w szczerych relacjach międzyludzkich, opartych na przyjaźni, miłości - obie strony powinny poznawać siebie nawzajem i mieć szansę na wyrażanie swoich uczuć, interesów, oczekiwań i historii. Uważam, że książka jest niepotrzebnym przedłużeniem czegoś, co mogło zostać opisane krótko i treściwie.

„Jak zdobyć sobie przyjaciół i zjednać sobie ludzi” jest książką zawierającą porady dotyczące relacji. Każda z porad jest obarczona wyjątkowo długim i żmudnym opisem anegdot, kończących się sukcesem danych ludzi. Nie znajdujemy odnośników do tych historii, nie znamy ich pochodzenia, stopnia prawdziwości. Książka zawiera trochę cennych rad, które mogą przydać się w relacjach...

więcej Pokaż mimo to

avatar
472
278

Na półkach: ,

Jest to pierwsza książka tego autora z którą się zapoznałam i niemal natychmiast stwierdziłam, że jest to najlepszy poradnik jaki kiedykolwiek mógł wpaść w moje ręce.

Dale Carnegi wiedział jak napisać książkę, która przekona nawet najbardziej oporną osobę. Choć tytuł brzmi dla mnie lekko infantylnie to jednak naprawdę doskonale odnosi się do treści. Mogę Ci zagwarantować, że po lekturze tej książki postanowisz zmienić wiele swoich zachowań na lepsze.
Autor stawia tezy do których ma bezkonkurencyjne argumenty! Każdy rozdział zaskakuje czymś zupełnie innym.

Dzięki tej książce poprawisz swoje relacje z bliskimi, przysporzysz sobie przyjaciół, a także polepszysz kontakt z aktualnymi, będziesz bardziej doceniany przez ludzi, być może poprawisz swoje relacje w pracy, rozwiążesz problemy i osiągniesz cele zmieniając zaledwie podejście i punkt widzenia!

Uważam, że jest to obowiązkowa lektura niemal dla każdego. Gdybyśmy wszyscy nauczyli się postępować według zasad, które prezentuje nam autor, świat byłby piękniejszy. Osobiście zastosowałam już kilka porad i okazały się być skuteczne. Pewne zmiany nie tylko mi poprawiły kontakt z ludźmi, ale również ja wpłynęłam pozytywnie na inne osoby. Z tą książką osiągniesz same korzyści. Koniecznie się w nią zaopatrz.

Jest to pierwsza książka tego autora z którą się zapoznałam i niemal natychmiast stwierdziłam, że jest to najlepszy poradnik jaki kiedykolwiek mógł wpaść w moje ręce.

Dale Carnegi wiedział jak napisać książkę, która przekona nawet najbardziej oporną osobę. Choć tytuł brzmi dla mnie lekko infantylnie to jednak naprawdę doskonale odnosi się do treści. Mogę Ci zagwarantować,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1
1

Na półkach:

swietna ksiazka

swietna ksiazka

Pokaż mimo to

avatar
74
48

Na półkach: ,

Czytam już po raz trzeci i za każdym razem odkrywam coś nowego, co od razu testuję w kontaktach z ludźmi.

Czytam już po raz trzeci i za każdym razem odkrywam coś nowego, co od razu testuję w kontaktach z ludźmi.

Pokaż mimo to


Cytaty

Więcej
Dale Carnegie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Zobacz więcej
Dale Carnegie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Zobacz więcej
Dale Carnegie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi Zobacz więcej
Więcej
Reklama
zgłoś błąd