Dale Carnegie Wydawnictwo: Vermilion biznes, finanse
biznes, finanse
angielski
9780091906818
psychologia poradnik

Jak być normalnym, pozytywnym człowiekiem - o tym jest ta książka.

Biorąc pod uwagę, że jej pierwsze wydanie publikowane było jeszcze przed II wojną światową, klasyka, którą warto, a nawet, trzeba znać. Jak rozmawiać z ludźmi, żeby nie być zamordystą, irytującym pajacem, czy człowiekiem którego się unika.

Dzięki stosowaniu proponowanych rad nie wygrasz milionów na...

Gdyby każdy na świecie przeczytał ta książkę, wszystkim żyłoby się łatwiej. Absolutny klasyk.

Bez zbędnych opisów. Krótko i zwięźle wyjaśnione informacje poparte przykładami. Książka naprawdę warta uwagi.

1992

Warta przeczytania

Sukcesem tej książki jest zdecydowanie prostota. Chociaż momentami treść trochę się "przeterminowała" , to jednak ogólny koncept jest czasowo uniwersalny. Po przeczytaniu faktycznie mam ochotę stać się lepszą wersja samej siebie.

Niewiarygodne, że ta książka ma tyle lat. Jest tak uniwersalna. Mogłaby się przydać jako lektura w liceum. Uczyć jak inaczej można się zachować do drugiej osoby, bez zbędnej agresji. Dużo odnośników do historii Stanów. Jedna historia o dziecku mnie trochę ukuła, ale patrząc na datę wydania wybaczam, to były zupełnie inne czasy.

Wiele prawd zawartych w książce jest oczywistych, mimo to tak często się o nich zapomina, że na pewno warto po nią sięgnąć. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Na pewno warto wypisać z niej kilka złotych myśli i powiesić na lustrze :)

Jest to książka w swej formie i wyglądzie wręcz do bólu poradnikowa - okładka wygląda, jakby chciano nam sprzedać specyfik, który sprawi, że schudniemy 10 kilo w 5 dni, a tytuł wydaje się aż zbyt natarczywy i podejrzany. Książka jednak jest ciekawą i przydatną pozycją. Podoba mi się w niej jej prostota - przypomina nam o zasadach, które znamy całe życie, ale pokazuje jak...

Mnóstwo osób zachwala tę książkę. Postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak znakomita. No i faktycznie, ta książka jest tak znakomita, jak się o niej mówi :-) Mimo upływu wielu lat, pozostaje zadziwiająco aktualna.

Bardzo ciekawa lekcja, z wieloma praktycznymi poradami w zakresie komunikacji interpersonalnej.

Sporo jest coachingowych pozycji, zakrawajacych na sprzedażowe sekciarstwo spod znaku "Cel jest jeden", ale tę książkę czytało się - a w zasadzie słuchalo - naprawdę dobrze.

Mamy problem z docenianiem innych ludzi, szczerym chwaleniem ich i po prostu byciem dobrymi kompanami...

4 910
    3 980