Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny

Okładka książki Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny Małgorzata Augustyn
Okładka książki Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny
Małgorzata Augustyn Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Publicat
2018-11-14
2018-11-14
dom kwiaty rośliny uprawa

Jeśli szukasz publikacji, która pomoże w pielęgnacji roślin, to jesteś w złym miejscu. Znajdują tu się szczątkowe informacje, których nie da się wykorzystać pomimo chęci - pojawia się zbyt wiele pytań, a mało rozwiniętych odpowiedzi. Książka jest dla zaawansowanych wielbicieli roślin domowych, którzy chcą na swoich półkach ładnie prezentowany tytuł, bo na tym właśnie się skupiono - ładne zdjęcia i okładka.

Jest to pięknie wydana książka, która zawiera jedynie podstawowe informacje na temat wybranych roślin (co dla niektórych może okazać się niewystarczające). Dla laików jest ona idealna - krótko, zwięźle i na temat. Przy bardziej zaawansowanych problemach z rośliną nie pomoże za wiele, ale może okazać się niezwykle przydatna przy wyborze rośliny. Autorka dokładnie (aczkolwiek krótko) omówiła kwestie pochodzenia, stanowiska, nawadniania, a także pielęgnacji i rozmnażania. Umożliwa to szybie zweryfikowanie tego, czy dana roślina będzie się dobrze rozwijać, w warunkach, jakie możemy jej zapewnić.

Moi drodzy, czy Wy też jak ja, kochacie roślinki?
A czy Wy też jak ja, potraficie je uśmiercić bo z miłości dużo wody im lejecie ?
Serio, zawsze dużo wody daję kwiatom, bo mam wrażenie, że jak mi się chce pić, to im też .
Taki ze mnie znawca kwiatów doniczkowych.

"Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny" to mój podręcznik. No teraz to jakoś ogarnę moją małą dżunglę i sprawie, że będę idealnym opiekunem swoich kwiatów.
W książce znajdziecie najpopularniejsze gatunki roślin domowych, wskazówki jak dbać o konkretną roślinkę. Znajdziecie rady dotyczące nawożenia, podlewania, przesadzania a nawet rozmnażania. Książka opatrzona jest też ciekawym wstępem w którym autorka opisuje między innymi choroby i szkodniki, które atakują nasze roślinki. Takie małe kompendium wiedzy. Książka jest pięknie wydana, okładka mnie powaliła, sprawdzi się jako prezent.
Bardzo ją Wam polecam, dla początkujących roslinomaniaków książka będzie idealna.

Moi drodzy, czy Wy też jak ja, kochacie roślinki?
Taki ze mnie znawca kwiatów doniczkowych.

Większość z nas uwielbia, kiedy nasz dom otacza nas pięknymi kwitnącymi roślinami. Żywa zieleń wypełniająca nasze mieszkanie, sprawia iż wydaje nam się ono jeszcze piękniejsze. Jednakże do roślin trzeba mieć podejście, a ich pielęgnacja nie zawsze jest taka łatwa jakby mogło się wydawać. Trzeba wiedzieć jak podlewać, nawozić, przesadzać oraz jakiego miejsca uprawy wymaga dana roślina. A także jak ewentualnie możemy ją rozmnażać. Niby proste, prawda? Ale wierzcie mi, że w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Moja babcia zawsze mówi, że aby rośliny dobrze się rozwijały, trzeba z nimi rozmawiać. I faktycznie coś w tym jest. Rośliny tak samo jak zwierzęta wymagają naszej uwagi, pragną być w centrum zainteresowania. Wszak, to również żywe istoty.

Muszę przyznać, że książka nieco mnie rozczarowała. Kiedy po nią sięgałam, myślałam, że dostanę jakąś złotą receptę na to jak wychować szczęśliwe rośliny, a tymczasem mogę powiedzieć, że dostałam zwykły leksykon z ponad 80-cioma najpopularniejszych gatunków roślin domowych. Dowiadujemy się o ich nazwie, skąd pochodzą i jakie mają wymagania. Do tego możemy je zobaczyć na pięknych zdjęciach znajdujących się w książce.

Dodatkowo na początku możemy poczytać o świetle, które ma duży wpływ na prawidłowy rozwój danej rośliny, o temperaturze i wilgotności powietrza, o wodzie, pokarmie, przesadzaniu, rozmnażaniu, przycinaniu, chorobach i szkodnikach. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę, że niektóre rośliny pokojowe mogą być szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Zatem zanim będziemy chcieli dokonać jakiegoś zakupu, powinniśmy najpierw co nieco dowiedzieć się o roślinie, którą pragniemy nabyć.

"Zarówno brak, jak i nadmiar światła jest dla roślin szkodliwy. Zbyt słabe oświetlenie powoduje zmniejszenie intensywności fotosyntezy, w wyniku czego nowe pędy są długie i cienkie, a odległości między liśćmi stają się coraz większe. W efekcie roślina przestaje rosnąć i zasycha. Nadmiar światła może być także szkodliwy, szczególnie dla roślin cieniolubnych."

Myślałam, że znajdę tutaj jakieś ciekawe rady, sprawdzone sposoby, co robić, aby dana roślina była szczęśliwa, a nam sprawiało radość patrzenie na to jak rośnie. Nie mówię, że nie będę korzystała z książki, bo to nieprawda. Z całą pewnością jeszcze nie raz do niej zajrzę, by móc podejrzeć czy dany kwiatek, który będę chciała nabyć, nada się do mojego pomieszczenia i jego wymagań. Bardzo lubię rośliny, choć nie mogę powiedzieć, że mam do nich nie wiadomo jak dobrą rękę.

Książka jest idealnym poradnikiem dla tych, którzy niewiele wiedzą o roślinach.

"Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny" to pięknie wydany leksykon wielu gatunków najpopularniejszych roślin domowych. Znajdziemy w nim podstawowe zasady, które dadzą nam wiedzę na temat tego, czy sprostamy zadaniu wyhodowania pięknej rośliny. Idealna pozycja dla tych, którzy w prosty i jasny sposób pragną dowiedzieć się czegoś o roślinach.

czytaninka.blogspot.com

Bardzo ładnie wydany leksykon domowych roślin doniczkowych.

Każda roślina ma swój krótki opis i konkretne informacje o uprawie, stanowisku, podlewaniu itp. Całość uporządkowana i ułożona w sposób konsekwentny przez cały album.
Taka mała encyklopedia najczęściej spotykanych roślin doniczkowych.
Bardzo ładne wydanie, w sam raz na prezent (także dla siebie).

Bardzo ładnie wydany leksykon domowych roślin doniczkowych.

Taka mała encyklopedia najczęściej spotykanych roślin doniczkowych.
Bardzo ładne wydanie, w sam raz na prezent (także dla siebie).

Książeczka wspaniała. Zawiera wiele bardzo przydatnych informacji dotyczących naszych zielonych przyjaciół. Przeczytałam ją w 3 dni i dowiedziałam się wielu cennych informacji. Naprawdę polecam dla wszystkich wielbicieli roślinek 😊

Świetna, totalnie świetna! Dowiedziałam się wiele, doprecyzowałam wiele rzeczy po jej przeczytaniu i mam nadzieję że moja zielona dżungla będzie jeszcze szczęśliwsza niż jest. Bardzo fajny, przejrzysty poradnik.

Mało, zdawkowo. Tyle że ładnie wydana.

Mało, zdawkowo. Tyle że ładnie wydana.

Dobra pozycja dla fanów dżungli. Dla początkującego w sam raz. Dużo podstawowych informacji dla wielu gatunków roślin.

Książka pięknie wydana, to fakt. Spodziewałam się jednak bardziej treściwego wnętrza. Zdawkowe, podstawowe informacje. Dla mnie to trochę za mało.

• Rośliny

Dodaj cytat z książki Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny