Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?

Gabriella Contestabile Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie poradniki
Dorota Dziewońska
Wydawnictwo Literackie
poradnik Włochy Włoszki kobiety
poradniki
Dorota Dziewońska
poradnik Włochy Włoszki kobiety

Książka dla kochających Włochy. Może nie wnosi wiele nowego do tej miłości, ale na pewno ją utwierdza. Czyta się z uśmiechem.
Nie jest to lektura dla przemądrzałych nadęciuchów.

Książka napisana fajnym stylem czyta się lekko i przyjemnie. Podróż po Włoszech fascynująca pokazuje ze można żyć inaczej i doceniać proste rzeczy na co dzień. Wspaniały sposób bycia i życia Włoszek kulturę obycia zachowania oraz niesamowita podróż w świat mody. Taki przepis na Dolce Vita. 🤗

Nie było tu niczego szczególnie odkrywczego, ale czytałam z przyjemnością. Dużo też zależy od upodobań i tego, czego akurat się szuka w książce. Ja raczej lubię takie poradnikowe, motywacyjne książki.

Bardzo przyjemnie się czyta, idealna książka, żeby poznać nieco bliżej włoskie podejście do życia. Polecam

Ta bardzo przyjemna książeczka nie jest żadnym poradnikiem lecz luźnym zbiorem refleksji z wątkami biograficznymi. Dla autorki najważniejsze są jej rodzinne korzenie, bo to one ją ukształtowały. A sercem każdej włoskiej rodziny są kobiety - to one tworzą dom, rodzą i wychowują dzieci, i oczywiście gotują, niektóre też szyją. Czego więc mogą nas nauczyć Włoszki? Otóż jak żyć...

Gdy zamawiałam „Włoszki”, spodziewałam się czegoś w rodzaju poradnika o modzie, stylu i sposobie życia. Okazało się, że książka jest jakoby autobiografią Gabrielli Contestabile, która w historię swojego życia wplata dygresje o charakterze życia Włochów oraz wydarzenia i symbole włoskiego dziedzictwa w świecie. Autorka sięga pamięcią do swgo dzieciństwa, czasów powojennych i...

Pierwsza połowa książki trochę chaotyczna, druga połowa znacznie lepsza. Brakowało mi zdjęć ubrań, osób o których pisala autorka.

Jeżeli szukasz książki rób 5 rzeczy a będziesz... Lub 5 kroków do... To zrezygnuj z tej lektury.
Tutaj mamy raczej opisane różne historie i częściowo wyciągnięte wnioski przez autorkę. Ale konkretne zasady dopasowane do naszego życia musimy stworzyć sami. Chwila refleksji z dobrą kawa na zakończenie może pomóc przyswoić lepiej treść.

Wadami lektury są momenty gdy miałam...

"Kiedy życie nie szczędzi ci goryczy
i brzydoty, wystarczy skierować
wzrok w górę i stworzyć własny świat piękna."

Otóż to. Spróbuj być ponad to wszystko, spróbuj wznieść się ponad ziemię, wymalować świat swoimi kredkami, wrócić , po czym spojrzeć na własne dzieło i powiedzieć z rozkoszą: Jakie to piękne!
To jest TAK BARDZO WŁOSKIE. Bo dobre życie to kwestia poszanowania...

Jest to książka autorstwa pisarki urodzonej we Włoszech, która wychowała się poza granicami ojczyzny, jednak nigdy nie zapomniała o swoich korzeniach. Nie jest to typowy poradnik, gdyż konkretne wskazówki dotyczące różnych kwestii (w tym ubioru) znajdziemy dopiero na samym końcu książki. W pierwszej kolejności autorka poświęca swoją uwagę wszystkiemu co włoskie: wspomnia...

Dyskusje

• 2020