Precelek i pierwszy śnieg

Okładka książki Precelek i pierwszy śnieg Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Okładka książki Precelek i pierwszy śnieg
Malwina HajdukAgata Romaniuk Wydawnictwo: Agora Cykl: Precelek z Kociej Szajki (tom 3) Seria: Precelek z Kociej Szajki literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Precelek z Kociej Szajki (tom 3)
Precelek z Kociej Szajki
Agora
2023-10-25
2023-10-25
24 min.

Okładka książki Kocia szajka i zaginione bajki Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Precelek idzie do fryzjera Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek idzie... Malwina Hajduk, Aga...

Rozkoszna, prosta historia o oswajaniu lęków, stresu, i o poznawaniu nieznanego.
Moja córka jest zdecydowanie zachwycona pomysłem, że kot z jeżem mogłyby zjeżdżać razem na sankach 😁
Wesoła, zabawna, lekka historyjka z przesłaniem, uzupełniona pięknymi ilustracjami zachwyciła moją pięciolatkę.
Chciałaby słuchać o precelku raz po razie, mimo, że należy do Dog-Teamu.

Chciałaby słuchać o precelku raz po razie, mimo, że należy do Dog-Teamu.

Słodka książeczka dla dzieci, przystępna dla rodziców, którzy czytają takie dziecięce dzieła. Mądra i edukacyjna. Ale leciutka, jak pierwszy śnieżny puch.

Czy pamiętacie reakcję waszego dziecka, kiedy pierwszy raz zobaczyło śnieg? U mojej córki odbyło się to dość spektakularnie, bo miała aż 3 lata. Poprzednie zimy były ubogie w biały puch, aż w końcu trafił się przepiękny, śnieżny poranek. Ciągle pamiętam jej zachwyconą minę. W książce „Precelek i pierwszy śnieg” Agata Romaniuk „pokaże” zimę małemu kotkowi Precelkowi. Czy koty lubią śnieżne harce?

Precelek jest takim zachowawczym bohaterem. Nieufnie patrzy na to, co jest dla niego nowe. Podobnie jest ze śniegiem. Nie wylatuje, jak „dziki” z domu łapać płatki śniegu, zamiast tego zadaje wiele pytań na jego temat: Czy nie nabije mu guza spadając z nieba? Czy jest słodki w smaku? Itp. Precelek potrzebuje chwili, aby ośmielić się i dać się porwać wirowi zabawy, a kiedy już to nastąpi bawi się przednio. W zabawie towarzyszy mu jednooki kot Morfeusz, dobrze znany starszym czytelnikom „Kociej Szajki”.

Można by przypuszczać, że seria ta kierowana jest dla dzieci o podobnym charakterze jak jej bohater. Zapewne będzie ona pomocna przy przełamywaniu pewnych lęków, jednak ja nie ograniczałabym jej roli tylko do tego. Moje dzieciaki są kompletnie inne niż Precelek, a uwielbiają książki o nim. Szczególnie dwuletni synek. Koty mają coś w sobie, że uważamy je za słodkie. Tu jest jeszcze jedna postać, którą pokochał Junior, Jeż Jurek, dlatego cykl ten u nas w domu nazywa się „Mua, Mua i Jejż”. Myślę też, że dla dzieci (szczególnie tych młodszych) fajne jest przeżywanie z bohaterami codziennych sytuacji: kot ubiera nauszniki – i ja mam nauszniki, kotek jeździ na sankach – ja też mam sanki itd.

Miałam napisać, że dodałabym bajce „Precelek i pierwszy śnieg” więcej radości. U mnie w domu śnieg=szaleństwo. W książce autorstwa Agaty Romaniuk jest znacznie spokojniej. Ale może to dobrze, że autorka nie wymusza euforii na myśl o przyjściu zimy. Natomiast to co ja myślę, jest tu mniej istotne. Najważniejsza jest reakcje młodych czytelników, a ci moi kochają Precelka i mogą w kółko słuchać opowieści o nim.

Z serii o Precelku już mój recenzent wyrósł, ale z sentymentu przeczytaliśmy 😍 a teraz oddamy młodszemu koledze ♥️
Mądry tekst, piękne ilustracje, a do tego znane z Kociej Szajki postacie i słodki Precelek, tworzą opowieść idealną.
Przygody Precelka to seria dla przedszkolaków i gwarancja dobrej zabawy.
Jako ogromni amatorzy przygód Kociej Szajki, serdecznie polecamy ♥️♥️♥️

Przygody Precelka to seria dla przedszkolaków i gwarancja dobrej zabawy.
Jako ogromni amatorzy przygód Kociej Szajki, serdecznie polecamy ♥️♥️♥️

To pierwsze spotkanie małego kotka ze szczypiącym w nos mrozem i puszystym śniegiem, a przy okazji pierwsza okazją do zimowych zabaw. Całe szczęście, że Precelkowi i jemu przyjacielowi towarzyszy kot Morfeusz, specjalista od zimowych zabaw i śnieżnych wyścigów.

Młody czytelnik będzie mógł się przekonać podczas lektury, że każdy, nawet mały kotek może się obawiać tego co nieznane, jednak wystarczy trochę odwagi oraz wsparcie najbliższych, a wszystko stanie się prostsze.
Książki o Precelku oswajają dzieci z tym co nowe, ale i całkowicie naturalne, więc w tym książkach przeczytacie o zwykłej codzienności ubranej w pierwsze doświadczenia.

Hej książkomaniacy 🙂
Czy pamiętacie Precelka? Fani Kociej Szajki znają go na pewno z bestsellerowej serii Agaty Romaniuk.

Precelek to uroczy kotek o puszystym, niebieskim futerku, jest przyjacielski i ciekawski. Pewnego dnia odkrywa, że świat wygląda inaczej niż do tej pory. Jest biały, jakby ktoś przykrył go kołdrą z bitej śmietany. To śnieg!
Precelek postanawia, że wybierze się na sanki. Razem z jeżem Jurkiem oraz kotem Morfeuszem odkrywa jak przyjemne mogą być zabawy na śniegu. Chociaż śnieg niezupełnie przypomina ten z wyobrażeń Precelka. Jest zimny, bez smaku i mokry to i tak podoba się małemu kotkowi.

Innym razem Precelek odkrywa, że na końcu jego ogonka znajduje się... kołtun! Kotek nie chce go mieć! Wybiera się więc do fryzjera. Będzie tam pierwszy raz i dlatego troszkę się... boi. Czy uda mu się przezwyciężyć lęk i pozbyć tej paskudy z futerka?

Przygody Precelka są nie tylko ciekawe ale również pouczające i bardzo przyjemne. Lubimy do nich wracać i z chęcią siegamy po nowe tytuły z tej serii. Wam również je polecamy.

Hej książkomaniacy 🙂

Precelek postanawia, że...

Uwaga! Alert cukrowy! Dzisiaj na profilu tsunami słodyczy i uroku! Wyjątkowe, bo puszyste, pręgowane i w niebieskim kolorze. Na półki księgarni powrócił właśnie Precelek! Kotek, którego starsi czytelnicy kojarzyć mogą z bestsellerowej serii „Kocia Szajka”, a młodsi z samodzielnych już zmagań z burzą i z pierwszej jazdy tramwajem.

W najnowszej książce, kociak ponownie mierzy się z nieznanym. Bo tak, jak wszystkie inne maluchy, dopiero poznaje świat i wcale nie musi od razu wiedzieć, co to za biała kołderka przykrywa zimą świat.

Gdy Pani Wieczorynka wraca zmarznięta do domu i mówi, że prawdopodobnie niedługo spadnie śnieg, Precelek jest zaniepokojony. Co to ten śnieg? I dlaczego będzie spadać? Ostatnio, gdy coś na niego spadło, skończyło się to guzem. Czy trzeba będzie się schować? Wkrótce jednak sam może się przekonać, że śnieg, chociaż biały, nie jest słodki jak cukier, ani też ciepły, jak puch, który uciekł z poduszki. Razem z kotem Morfeuszem idzie się na sanki i odkrywa piękno zimy.

Skierowana do młodszych przedszkolaków seria o Precelku to nie tylko urocze przygody kotka, który pomaga maluchom zrozumieć otaczający je świat. To także wspaniały przykład, jak seria rośnie z dzieckiem.

Gorąco ją Wam polecam!

W najnowszej książce, kociak ponownie...

• Piękne ilustracje
  • Lektura wielokrotna.