Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci

Nominacja w plebiscycie 2018

Oficjalne recenzje i

List do Ciebie

Link do recenzji

Powiedzieć, że ten reportaż jest doskonały w każdym calu, to nic nie powiedzieć. Pan Jacek wykonał ogrom pracy, która zaowocowała wybitnym dziełem. Jestem wstrząśnięta, wzruszona (choć od lektury minął miesiąc) i pełna podziwu. Absolutnie wszyscy w tym kraju powinni tę książkę przeczytać. Ba! Przeczytać, a dopiero potem podejmować decyzję, które dla części społeczeństwa...

„Żeby umarło przede mną” Jacka Hołuba – mój pierwszy reportaż. I to jaki reportaż!

Zbiór opowiadań pięciu kobiet, które są matkami dzieci z bardzo ciężkimi niepełnosprawnościami.

Coś wstrząsające. Coś niesamowicie otwierającego oczy i ukazującego ile są w stanie zrobić matki dla swoich dzieci.

Podziwiam bohaterki książki za siłę, odwagę, determinację, wiarę i za to, że...

Książka bardzo ważna, podejmująca temat trudny i bolesny. Daję 10/10, ponieważ poruszyła mnie do szpiku kości, całkowicie pochłonęła. Pomimo niewielkiej objętości, nie potrafiłam jej przeczytać "na raz" jednego wieczoru. Musiałam ją sobie dawkować ze względu na ładunek emocjonalny, który pojawiał się z każdą kolejną stroną.
Zdecydowanie polecam przeczytać.

Opowieść ujęta w prostych, bardzo ludzkich słowach, a jej ładunek emocjonalny rozdziera serce. A właściwie to je otwiera, tak samo jak oczy.

Wstrząsająca, brutalna, otwierająca oczy i doprowadzająca do łez książka.

Nie wiem co powiedzieć.. Wspaniały reportaż! Dawno żadna książka nie wzbudziła we mnie tylu emocji. Musiałam robić przerwy w czytaniu i odkładać ją na bok, aby ochłonąć i móc czytać dalej. Jest przepełniona bólem, cierpieniem i poczuciem bezradności. Oby powstawało więcej takich reportaży bo są bardzo potrzebne. Polecam przeczytać każdemu.

Bardzo ciężko ocenia się takie książki - temat trochę przesłania sposób jego przedstawienia, warsztat reporterski autora, a ten do złych nie należy.

Co do samej treści - trudny temat, taki, którego zazwyczaj unikamy, staramy się nie zauważać. Ogrom cierpienia, bezradności i strachu. Strachu o teraźniejszość (czy da się radę, czy się uda) i o przyszłość (co będzie jak mnie...

Ta książka to takie 8.5, wciągnęła mnie od pierwszej strony. Po zakupie chciałam sprawdzić jakim pisana jest stylem i wsiąknęłam tak, że czytałam do trzeciej i oderwałam się od niej bardzo niechętnie. Przede wszystkim mam wielki szacunek do kobiet przedstawionych w książce, pięć różnych bohaterek, które łączy opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. Według mnie pozycja...

Właściwie nie wiem co mogłabym powiedzieć... Chyba nic, bo nie ma odpowiednich słów.
Przeczytałam na raz, jednym tchem, jestem wstrząśnięta, a moje serce rozbite jest na 1000 kawałków...
Cudowne, silne matki, kobiety, które poświeciły wszystko dla miłości.

150 stron, 5 kobiet i ich historii. Pięć matek opowiedziało, jak wyglada ich codzienne życie z niepełnosprawnym dzieckiem (lub dziećmi) pod opieką.
Powiedziały o pracy, zwykłym dniu, kosztach i zarobkach, nędznych zasiłkach, jakie dostają.
Opowiedziały o ogromie czynności, które muszą codziennie wykonywać, nawet nie o tym jak bardzo są trudne, ale o tym jak są...

1 519
  • 2020
  • 2020
  • Reportaż
  • Literatura faktu

Jacek Hołub Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci Zobacz więcej