Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 37.54 zł

Inne

Oficjalne recenzje i

Czarno to widzę

Link do recenzji

Ta książka była dla mnie dziwnym fenomenem, ponieważ z jednej strony była dość ciężka, trudna i bardzo mi się dłużyła, a z drugiej strony nie potrafiłam sobie odpuścić dalszego jej czytania (a nie mam tendencji masochistycznych i dłużące się powieści przeważnie po prostu odkładam na bok raz na zawsze). Na początku było bardzo prymitywnie i ordynarnie, ale potem jest całkiem...

Najgorsza treść, najlepsza forma, przewrotna do ostatniego zdania. Nie wiem jak to opisać, chyba trzeba po prostu przeczytać, pierwszą połowę z melisą pod ręką i to koniecznie.

Szłam za narracją pana Jakuba, bo uwielbiam podążać za jego słowami i myślami. Ten sposób pisania, tworzenia opowieści jest jedyny i niepowtarzalny. Jednak podróż przez Czarne Słońce była wyjątkowo trudna, a nierzadko nawet obrzydliwa. Raz przetrwałam. Raz na zawsze 😉

Miała potencjał na najlepszą książkę Żulczyka. Im dalej w las, tym jednak bardziej jest aczytalna. Bohaterowie w swoim zachowaniu są strasznie sterotypowi.

Dojechałem, dobiłem do przystani, dotarłem do kresu "Czarnego Słońca" Jakuba Żulczyka, autora. To, co on tu narozrabiał to istna orgia wszelkich bytów emocjonalnych, bodźców estetycznych i razów bolesnych, tak prosto w splot słoneczny. A przy tym ta ostrość, wyrazistość oraz całkowita, niemal nieskrępowana bezkompromisowość, która jednych odrzuca, innych przyciąga do...

Miał być szokująca i obrazoburcza, blasfemiczna. Dla osoby choć trochę znającej historię (Obozy, gułagi, Rwanda, Srebrenica)i orientującej się w rzeczywistości (polski kościół u władzy) taka nie będzie. Język chamski - też nie szokuje, raczej z czasem staje się nudny. 3/4 to bezsensowny bełkot. Gdy spojrzeć na samą fabułę - prymitywna, prosta i również nudna. Prus by z...

fajne, bo bezczelne. nie kazdemu sie udaje pojechac po bandzie i wyjsc z tego z takim literackim efektem, zulczykowi sie udalo.

Miejscami zażenowanie wychodzi poza skalę. Miało być chyba kontrowersyjnie, a wyszło śmiesznie. Stereotyp goni stereotyp co powoduje brak jakiegokolwiek zaskoczenia.

Dużo ciemności, której dodatkowej porcji nie zdołałam przyswoić w czasie pandemii.

Obyś nie okazał się prorokiem Jakubie jeden.

1 757
    1 727