Pan Tadeusz

Opinie [1 106]

Nie mam zamiaru oceniać epopei narodowej pod względem fabuły. Napiszę jednak uwagi ucznia.
Po pierwsze i najważniejsze ta książka nie w tej klasie! Ja rozumiem, że taka jest reforma nauczania, ale nie dla 14/15 latków. To za szybko. Trudno się to czytało i nikt z mojej klasy tego nie dokończył. Według mnie powinno się to dać trochę później.
Po drugie historia jest...

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda

Cóż. Nie chcę oceniać epopei narodowej, tylko dwa szczegóły ze strony ucznia czytającego lekturę.
Jeśli nie miałam absolutnie świętego spokoju nie byłam w stanie się skupić - czasami nawet w ciszy z tych zawiłych opisów nie byłam w stanie rozeznać co się dzieje... były na prawdę piękne, ale utrudniały odszyfrowywanie wydarzeń
Jednak szacun dla pana Mickiewicza - napisać...

O arcydziełach się nie dyskutuje , arcydzieła podziwia się.

Szczerze powiedziawszy, gdybym nie obejrzałam najpierw filmu i nie przeczytała opracowania, to nie wiedziałabym, o co tak konkretnie chodzi. Mickiewicz opisał ta historię skomplikowanie, ale to nie oznacza, że nie jest dobra. Jest, ale po prostu trudna do zrozumie po przeczytaniu tylko i wyłącznie książki

Oto genialne dzieło, które doceni nawet ta osoba, której akcja się nie spodobała, albo której nie po drodze z poezją.

Postrach uczniów, koszmar z czasów gimnazjów i podstawówek :) - a dla mnie cudowna książka, nostalgiczna, ale ciepła, nastrojowa. Plastyczne opisy, piękny język, bogactwo środków artystycznych powodują, iż z każdego zdania promieniuje ogrom uczuć. Akcja schodzi na dalszy plan, to nie ona tym razem jest ważna, nie o nią chodzi. Wydarzenia są tu tylko tłem, istotne są...

Piękny opis przyrody, polowań, grzybobrania i bigosu. Cudownie przedstawione polskie tradycje.

Przeczytana 7mio krotnie, książka życia.

Arcydzieło

Dyskusje