Emi I Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta

Okładka książki Emi I Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta Agnieszka Mielech
Okładka książki Emi I Tajny Klub Superdziewczyn. Idą Święta
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 9) Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 9)
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Wilga
2018-01-01
2018-01-01

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Może nie chcę ci się czytać tego co napisałam. Ale ta historia jest ważna i warto ją przeczytać, bo pokazuje, jak może być przyjaźń zależna od wyprowadzki i trudna bo z dnia na dzień możesz stracić osobę, z którą spędziłeś połowę swojego życia. Ja tak miałam mam to doświadczenie.

Ta seria książek mi przypomina dzieciństwie na dawnym osiedlu gdzie mieszkałam 6 lat temu (w bloku) i czytałam tą książkę z moimi przyjaciółkami za ściany. Spędzałyśmy razem czas praktycznie cały czas odkąd miałyśmy 5, 6 lat. Nawet założyłyśmy taki tajny klub. Lecz odkąd się przeprowadziliśmy to kontakt nam się urwał bo nie byłyśmy przyzwyczajone do siebie pisać, bo przecież widywałyśmy się co dziennie bez pisania tylko pukania do drzwi. Przez te całe 6 lat widziałyśmy się chyba po roku po wyprowadzce. Zmieniła się i to bardzo. Miała inny kolor włosów, twarz też inną i wzrost również. To z jednej strony smutne, że przez rok można się tak zmienić a z drugiej strony fajnie jeśli chcesz się zmienić wyglądowo.

Pamiętaj aby zachować kontakty z osobami, które są w danym momęncie twojego aktualnego życia ważne!
Długo to pisałam i staranie dobierałam słowa abyś mogła/mógł zrozumieć to co chciałam ci przekazać!
To wszystko dziękuję, że to przeczytałać/przeczytałeś. Jestem z ciebie dumna! Możesz to skopiować i wysłać znajomym lub do osoby, która jest dla ciebie ważna.
Miłego dnia, popołudnia, wieczoru albo nocy.

Autor: Agnieszka Mielech​​​​​​​​
Wydawnictwo: Wilga​​​​​​​​
Data wydania: 2018​​​​​​​​
Moja ocena: 6/6​​​​​​​​
Agnieszka Mielech to autorka przecudownej serii książek o młodej dziewczynie, która jest bardzo rezolutna i pomysłowa o imieniu Emi, a także jej zgranej grupie zwariowanych przyjaciół. Emi to naprawdę Stanisława Emilia Gacek. Całe przygody bohaterki zaczęły się w momencie kiedy chodziła do zerówki, po roku zaczęła naukę w szkole podstawowej w klasie pierwszej. W tym momencie dochodzi do założenia Tajnego Klubu Superdziewczyn, motto przewodnie to "nigdy więcej nudy". Ten cały cykl książek to okazja poznania przygód Emi i jej przyjaciół, przynoszą nam czytelnikom nowe i niezapomniane emocje. ​​​​​​​​
​​​​​​​​
Nową książkę serii są przygody "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta.". Jak każdy człowiek uwielbia magię świąt, najgorsze są te przygotowania [przedświąteczna gorączka]. Najlepiej byłoby przespać to wszystko, obudzić się dopiero wigilię aby rozpakować prezenty, które znajdowały by się pod choinką. Tajny Klub Superdziewczyn stworzył nową tajną misję o nazwie odszukać magię świąt, chodzi tutaj o zorganizowanie świąt na luzie. Dziewczyny chcą, żeby święta w tym roku były bez zakupów oraz dokładnych porządków. Wigilia i Boże Narodzenie mają być zrobione własnoręcznie, czyli chodzi o potrawy, prezenty oraz świąteczne ozdoby. ​​​​​​​​
Książkę "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta." czyta się bardzo fajnie, przy nosi nam wiele radości i rozrywkę dla całej rodziny. ​​​​​​​​
​​​​​​​​
Na końcu znajdziemy specjalne świąteczne inspirację na DIY oraz przepisy kulinarne. Istnieje możliwość stworzenia własnoręcznie świecy cynamonowej, zawieszki do prezentów oraz krasnale z szyszek. Fajne jest także, że wspólnie z rodzicami możemy przygotować zimowy napój imbirowy oraz pyszne pierniki superdziewczyn. ​​​​​​​​

Autor: Agnieszka Mielech​​​​​​​​
Wydawnictwo: Wilga​​​​​​​​
Data wydania: 2018​​​​​​​​
Moja ocena: 6/6​​​​​​​​

Emi na święta i nie tylko, ciekawe przygody zgranej paczki i sprawdzone przepisy kulinarne, my zamierzamy korzystać z nich cały rok!!
Tajny Klub Super dziewczyn i jednego chłopaka- to zaprzyjaźniona z sobą grupka dzieci, rozwiązująca zagadki i realizująca ciekawe misje. W tej książce tematem będzie - PROJEKT ŚWIĘTA. Dzieci chcą Świąt na luzie, bez nudnych przygotowań. Franek twierdzi, że magia świat nie istnieje, skoro ludzie biegają po sklepach i myślą tylko, jak zapełnić lodówkę. Czy dzieci zmienią święta, by stały się one wyjątkowe, pachnące piernikami, pieczonym jabłuszkiem schowanym w kruszonkowej posypce, napojem imbirowym, a może gorąca czekoladą.
Ważną rolę w projekcie odegra ukochana babcia, przypomni jakie pomysły były hitem za czasów młodości, pomysły które uatrakcyjniły całe święta.
Historię o Emi przepleciono ciekawymi ilustracjami Magdaleny Babińskiej. Krótkie rozdziały i dobry humor z dziecięcych lat skutkuje tym, że dzieci chętnie wybierają właśnie tą pozycję książkową. U Nas Emi zawsze leży poza regałem, często tez znajduję ją przy składaniu łózka starszej córki. Serię książek o rezolutnej dziewczynce polecam zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, gdyż w Tajnym Klubie Superdziewczyn jest jeden chłopak, o imieniu Franek, świetnie on uzupełnia, zgraną i pełna pomysłów paczkę dzieciaków.
Młodzi czytający dowiedzą się, że Święta to nie tylko góra prezentów i słodycze. Książka wprowadzi w świąteczny czas wiele wartości kulinarnych i dekoracyjnych. Jak zapakować prezent, by był wyjątkowym podarkiem dla bliskich? Jak stworzyć oryginalne kartki, by ucieszyły ukochanego dziadka, babcię, ciocię? Jak udekorować domek, by czas spędzony w gronie rodziny zapisał się jako dobre wspomnienie z dzieciństwa.
Książka podsuwa wiele ciekawych pomysłów na świąteczny czas. Na tyle książki mamy kilka przydatnych przepisów, które warto wpleść w tradycje świąteczne, a zapewne staną się bardziej magiczne.
Co mi się osobiście bardzo spodobało w tej i innych książkach z Seri o Emi, to ich niezwykła poręczność, średnio- twarda okładka, uniwersalna wielkość i stabilność rozkładówek w czasie czytania.

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta" Klub super dziewcząt będzie obchodzić niedługo 4 urodziny. Jak możemy się dowiedzieć, dziewczyny zawsze są pomocne. Uważają, że przyjaźń jest najważniejsza. Do klubu należy także jeden chłopak o imieniu Franek, który bardzo chciał należeć do super dziewczyńskiego Klubu. Wykonał wszystkie zadania poprawnie, a dziewczyny nie widziały nic złego w tym, aby mieć w swoim gronie chłopaka. W tym wydaniu spotykamy się z całą otoczką świąt Bożego Narodzenia. Ukazana została cała gorączka świąteczna, robienie zakupów oraz przygotowywanie potraw. Dziewczyny pragną troszkę inaczej spędzić ten czas w , którym jest tyle do zrobienia. Czy uda się dziewczyną ich zamiar zrobienia własnoręcznie wszystkich niezbędnych rzeczy? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się tylko sięgając po tę lekturę 😊
Jeśli szukacie prezentu dla swoich bliskich, to „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta"nadaje się do tego idealnie. Wywoła uśmiech na twarzy niejednej małej dziewczynki. N końcu książki znajdziemy różne ciekawe świąteczne inspiracje na DIY, także istnieje możliwość z zaczerpnięcia ciekawych przepisów kulinarnych. Bardzo mi się spodobała ta książka, dzięki niej mogliśmy wspólnie zrobić pierniczki, które niestety nie doczekały świąt 😋. Gorąco polecam !!!

Już prawie pora wrzucić pod drzewko prezent dla żądnych wiedzy, nieco podrośniętych młodych czytelników. Tym razem w serii 'Emi i Tajny Klub Superdziewczyn' Agnieszka Mielech, zgodnie z kalendarzem, proponuje zarażające optymizmem i szerokim uśmiechem zadanie, opatrzone tytułem i przewodnim hasłem: "Idą święta".

Ta najnowsza, przedświąteczna, a przede wszystkim bardzo pouczająca książeczka, pokazuje czytelnikom jak przygotować prezenty DIY. Począwszy od typowego dla współczesnych młodych dziewcząt i chłopców pomysłu na 'Święta na luzie', autorka przenosi nas z pomocą rodzicielskich interwencji w kraj bardziej twórczych, pełnych niezwykłości pomysłów na radzenie sobie ze wszystkim, co może święta uczynić zbyt kosztownymi, pracochłonnymi czy... zasmarkanymi.

Jak radzić dobie z przeziębieniem, jak stworzyć domowy syrop, a zbolałą głowę ukoić pod wielkim różowym ręcznikiem, nad miska parujących leczniczych ziół i olejków?
"Trzeba działać natychmiast! Znam niezawodny sposób na to, jak się go szybko i skutecznie pozbyć! To mój słynny eliksir z imbiru, miodu i cytryny. Duża dawka witaminy C w połączeniu z rozgrzewającym imbirem!" (str.25)
Jak upiec prostą i pyszną muffinkę? Jak zrobić ozdoby świąteczne i śliczne opakowania z dostępnych w tanich sklepikach pół-bombeczek, pół-łańcuchów i półproduktów w każdej wymarzonej wersji? Jak poradzić sobie z najbardziej nawet szalonymi świątecznymi pomysłami? Rady i porady wysypują się tutaj z każdej strony.

Co więcej, nie brakuje w "Idą święta" nauki samego języka polskiego, jako że autorka zadbała o objaśnienie trudnych słów i niejasnych akronimów, używanych w pełnych ekscytacji rozmowach dzieci i dorosłych. Każdy zaś członek klubu (bo jest i chłopczyk!),dzięki lepszej od innych znajomości jakiejś dziedziny, dzieli się odkryciami i wiedzą nie tylko z innymi dziećmi, ale i z rodzicami. Książeczka jest pełna odnośników, wyjaśnień, ba, nawet przypisów.
Nie brak tutaj odniesienia do dobrych dla środowiska zachowań, do szacunku dla starszych, do uczenia się od bardziej doświadczonych członków grupy, rodziców, znanych dzieciakom osób.
"Możemy przygotować olbrzymie ekologiczne choiny z różnych materiałów z odzysku - zaproponowała Fau. - Oszczędzimy kilka drzew i ekosystem* będzie nam za to wdzięczny. (przypis: *Ekosystem - termin z dziedziny ekologii. Układ elementów żywych lub nieożywionych, które pozostają ze sobą w różnych relacjach.)" (str.141)

Tylko... czy w tym nawale wiedzy, wyjaśnień, porad i przepisów nie gubi się nieco radość z samego czytania? Czy dziecko nieustannie kierowane ku wyjaśnieniom i nie mogące podążyć za akcją bez skupienia uwagi na objaśniających przypisach nie zniechęci się nieco samym składaniem zdań w uroczą skądinąd opowieść?

Na końcu dostajemy jeszcze efektowny bonus w postaci rysunkowych porad (znów!) jak stworzyć większość wypieków, ozdób, świątecznych kartek czy oryginalnych opakowań prezentów. Tylko czy szarość i mała atrakcyjność całej książeczki, wydrukowanej na marnej jakości papierze i ozdobionej mało ciekawymi rysunkami, została zrekompensowana zdecydowanie atrakcyjnym dodatkiem rysunkowym. Ach! mamy tez bonus od wydawnictwa. Kolorowa (wreszcie) bombka - zdecydowanie śliczna, prosta w wykonaniu i inna od wszędobylskiej powtarzalności.

Trudno ocenić tę książeczkę bardzo jednoznacznie, ja zawahałam się ostatecznie między 6 i 7. Zapewne są amatorzy kolorów i amatorzy ciekawostek. Są amatorzy nauki poprzez zabawę i zabawy dla samej radości. Myślę, że to, co treść Opowieści Agnieszki Mielech daje młodym umysłom jest wspaniałe, sam sposób podania tej wiedzy - chyba nieco mniej atrakcyjny od pożądanego. Wybór w rękach 'podchoinkowych' darczyńców.

Pani_Ka Czyta
za książeczkę dziękuję wydawnictwu Wilga

Ta najnowsza, przedświąteczna, a przede wszystkim bardzo...

Na końcu znajdziemy specjalne świąteczne inspirację na DIY oraz przepisy kulinarne. Istnieje możliwość stworzenia własnoręcznie świecy cynamonowej, zawieszki do prezentów oraz krasnale z szyszek. Fajne jest także, że wspólnie z rodzicami możemy przygotować zimowy napój imbirowy oraz pyszne pierniki superdziewczyn. Książka jest świetnym prezentem pod choinkę dla twojego dziecka.

Świąteczny zawrót głowy może przyprawić każdego o ból głowy. Zwłaszcza, kiedy zaczyna się tuż po Wszystkich Świętych i nastawiony jest na konsumpcję, czyli konieczność kupowania, kupowania i jeszcze raz kupowania, aby zbudować świąteczny klimat. Może da się uniknąć tego całego zamieszania i wielkich wydatków. Tylko jak to zrobić? Jeśli zadanie nie jest łatwe i wymaga dużej kreatywności to możemy być pewni, że jest to doskonała misja dla Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, czyli bohaterów dziewiątego tomu serii książek „Emi i Tajny klub Superdziewczyn” pt. „Idą święta”. Oj idą. I to w zawrotnym tempie. A do tego zmuszają do nielubianego wysiłku: gruntownych porządków, ozdobienia domu, przygotowania dużej ilości jedzenia i kupienia jeszcze większej ilości drogich prezentów. Tylko czy naprawdę to wszystko jest potrzebne, aby poczuć świąteczny klimat? Bohaterzy opowieści będą mieli nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że w czasie, kiedy za oknem pada (a raczej leje) deszcz trudno zbudować bożonarodzeniowy nastrój. Możemy być jednak pewni, że jak zwykle poradzą sobie z tym zadaniem doskonale i żaden rodzinny zjazd nie będzie im groźny.
Akcja tomu toczy się wokół przygotowań, wymyślania i robienia ozdób oraz prezentów, pomysłów na pomoc innym, ale też jak zwykle nie zabraknie sporo ciekawostek z historii i technologii. Dzieci dowiedzą się czym był telegram, co to takiego telegraf i że pierwsze komputery zajmowały klika pokoi, a także to skąd pochodzi najlepszy cynamon. Nie zabraknie też informacji o zdrowym żywieniu się, gimnastyce. Mamy Emi i Flo namiętnie uprawią jogę. Do tego dowiemy się dlaczego minimalizm jest świetny i zapobiega nadmiernemu bałaganieniu. Nie zabraknie też przepisu na smaczne pierniki i wiele innych smakołyków, które można przygotować na święta.
Seria opowieści o Emi Agnieszki Mielech w naszym domu towarzyszy nam już kilka lat i ciągle cieszy się sporym powodzeniem. Myślę, że sekret tkwi w tym, że poza pomysłami na zabawę pisarka bardzo umiejętnie przemyca sporo wiedzy. Emi to nasza ulubiona bohaterka książek dla młodych czytelniczek. Cała seria książek ma już ponad dziesięć tomów, w których akcja toczy się wokół działalności Tajnego Klubu Superdziewczyn. Kiedy w pierwszym tomie poznajemy Emi ma ona sześć lat i chodzi do zerówki. Nie jest to jednak zerówka przedszkolna tylko szkolna, co wpływa na powagę instytucji. Dzieci czują się poważniejsze, ważniejsze, doroślejsze i przez to zaczynają wymyślać coraz bardziej „dorosłe” zabawy, które przewidują rozdział płci: dziewczynki bawią się razem i chłopcy razem. Do tej pory wszyscy wspólnie organizowali wspaniałe przygody. Rozłam niesie jednak dużo dobrego: dziewczynki pod przewodnictwem Emi zakładają Tajny Klub Superdziewczyn., w ramach którego bohaterki planują zajmować się interesującymi rzeczami, aby w ich życie już nigdy więcej nie wdarła się nuda. Wśród licznych wyzwań nie zabraknie rozwiązywania zagadek, śledzenia, a do tego cynicznego spojrzenia na dorosłych. Z każdym tomem bohaterowie są starsi, bardziej doświadczeni, a sam klub się rozrasta. Poza dziewczynami pojawiają się w nim chłopcy, ponieważ członkinie cenią sobie intelekt, oczytanie, spostrzegawczość, wiedzę i zaangażowanie. Przynależność do założonego przez przedszkolaków klubu, który przetrwał kilka lat wymaga wielu umiejętności, chęci ich rozwijania i poszukiwania nowych pozytywnych cech. Niezwykła pasja oraz optymizm bohaterek sprawiła, że książki cieszą się nie tylko u nas dużym powodzeniem. Pokaźny stosik z przygodami Emi, który trafił do szkoły podstawowej jest rozchwytywany zarówno przez dziewczynki, jak i chłopców, ponieważ bohaterzy książek Agnieszki Mielech nikogo nie dyskryminują.
W każdym tomie bohaterzy mają wiele wyzwań pozwalających odkryć swoje mocne strony i uczących, że dziewczynki są samodzielne, mądre i potrafią bardzo wiele zdziałać, współpracować, tworzyć i rozwiązać zawiłe zagadki, a nawet poruszyć tłumy, czy pomagać innym.
Wielkim plusem publikacji jest zachęcanie dzieci do wykorzystania zdobytej wiedzy. Bohaterzy po każdej dawce nowych informacji planują nowe, ważne zadania.
„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Idą święta” to interesująca lektura o młodych bohaterach ciekawych otoczenia. Pisarka pokazuje nam, że każdy element, mała zmiana mogą stać się pretekstem do poszerzania wiedzy. W uczniach jeszcze nie zniknęła dziecięca ciekawość, która wydaje się być podsycana przez zaangażowanych nauczycieli oraz rodziców mających interesujące zajęcia. Każdy jest tu niepowtarzalny i na swój sposób zwariowany. W książce nie zabraknie też sporej dawki humoru, a także tego jak sobie radzić z antypatiami.
Opowieść (podobnie jak całą serię opowieści o Emi) wzbogacono interesującymi ilustracjami Magdaleny Babińskiej. Niedługie rozdziały, prosty język i szybka, wciągająca akcja sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po książkę. Ze względu na poszerzanie się Tajnego Klubu Superdziewczyn o chłopaków po książkę mogą sięgnąć i chłopcy pragnący przeżyć magiczne święta. Czytelnicy razem z Emi odkryją jakie umiejętności i rzeczy przydadzą im się w czasie świątecznych przygotowań. Wśród wielu propozycji zajęć nie zabraknie pieczenia słodkości (wszystko dziecinnie proste),przygotowywania prezentów oraz ozdób. Po tej lekturze nasze pociechy będą miały wiele pomysłów na samodzielne zabawy w czasie miesiąca przed świętami, a do tego wyręczą nas w ozdabianiu domu. Zdecydowanie polecam!

Myślę że tomiki w zupełności mi wystarczą. jeżeli ktoś myśli że tomiki oraz ta książka mają ze sobą związek to jest w błędzie.

Fajna seria książeczek dla dzieci.

Fajna seria książeczek dla dzieci.

• Książki Poli
  • Dla szkrabów