rozwiń zwiń

Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Misia i jej mali pacjenci literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci
Zielona Sowa
2018-05-23
2018-05-23
48 min.
Misia zwierzęta dzieci bajka weterynarz zielona sowa

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Ocena 7,5
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Ocena 7,8
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika Jim Field, Julian Gough
Ocena 7,1
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...

Polecam wszystkich dla dzieczynek które kochają zwierzęta !!!
Słodka opowieśc o Misi, która spędza wakacje u swoich dziadków na Mazurach , o jej przygodach które przeżywa wraz z ukochanym pieskiem pomagając różnym zwierzętom. Piękne ilustacje dodatkowo zachęcają do sięgniecią po tą książeczę !

Polecam wszystkich dla dzieczynek które kochają zwierzęta !!!

bóbr, bociany i jeleń, zupełnie jak u mnie na pograniczu Warmii i Mazur. I te cudowne ilustracje... Dzieciom się będą podobać te opowieści.

Wróciła do nas nasza ukochana Misia :-) Myślę, że nie muszę jej wam przedstawiać ;-) Ta urocza, rudowłosa, pogodna siedmiolatka podbiła serce niejednego dzieciaka. Ja i moja A. ją uwielbiamy, co zresztą podkreślamy przy każdej możliwej okazji :-) Tym razem Misia wyjeżdża na wakacje, spędza je u swoich dziadków na Mazurach. Ta sielankowa, spokojna i malownicza okolica sprawia, że Misia jest zachwycona wyjazdem. Poznaje nowych przyjaciół, wypoczywa, ale również ma wiele przygód. Bardzo szybko okazuje się bowiem, że niezwykłe zdolności Misi potrzebne są również tam. Na jednej z wycieczek kajakowych spotyka chorego bobra, na spacerze ratuje z opresji jelenia, a po gwałtownej burzy Popik znajduje bardzo poszkodowanego małego bociana. Czy wszystkim tym zwierzętom uda się jej pomóc? Musicie doczytać sami ;-) :-) Te wyjątkowe, pełne ciepła opowiadania staną się fantastyczną lekturą na wakacyjne wyprawy. Misia po raz kolejny wykaże się dużą cierpliwością, odwagą i empatią. Polecam :-)

Poznaliście już małego weterynarza Misię?
Misia to wesoła siedmiolatka, która prowadzi klinikę weterynaryjną. To, co wyróżnia dziewczynkę, spośród rówieśników, to jej niezwykły dar, mianowicie potrafi ona rozmawiać ze zwierzętami!
Prawda, że to niesamowite? Taki trochę doktor Dolittle w wersji mini. Dzięki swojej wyjątkowej umiejętności Misia zawsze wie, co dolega jej pacjentom, a w niesieniu zwierzakom pomocy, wspiera ją zawsze, psi przyjaciel, Popik.
W tej książeczce dziewczynka spędza wakacje u dziadków na Mazurach, gdzie przeżywa naprawdę nadzwyczajne przygody. W środku znajdziecie trzy oddzielne opowiadania.

Poznaliście już małego weterynarza Misię?

bardzo pozytywna

bardzo pozytywna

Misia jest dziewczynką, którą znam nie od dziś. Ma siedem lat, rude włosy, piegi na nosku oraz duże ciemne oczy. Charakteryzuje ją dobre serce i chęć pomocy wszystkim zwierzętom. W tajemnicy przed swoimi rodzicami prowadzi lecznice w domku na drzewie. Umie również rozmawiać ze wszelkimi stworzeniami, ale o tym wie tylko ona oraz jej dziadek, który jest weterynarzem. W codziennych przygodach towarzyszy jej najlepszy przyjaciel – piesek Popik.

Tym razem dziewczynka wyruszyła na Mazury, gdzie odwiedziła swoich dziadków. Na jej drodze stanął bóbr, który miał problem ze wzrokiem, bociek, który złamał nogę oraz jeleń, który zahaczył porożem o ogrodzenie i utknął. Czy Misi uda się pomoc zwierzętom i jak potoczą się ich losy?

Pierwsze, co rzuca się w oczy podczas lektury książek o przygodach Misi, to przepiękne, malownicze rysunki, które wykonała Agnieszka Filipowska. Wprost nie można oderwać od nich wzroku. Historyjki natomiast są bardzo ciekawe i jestem pewna, że przypadną do gustu najmłodszym miłośnikom literatury, bez względu na ich płeć. Książka jest odpowiednia dla dzieci około czwartego, piątego roku życia.

Prócz opowieści o Misi, w mojej ręce wpadł również „Poradnik młodego weterynarza”, który jest albumem zawierającym wiele ważnych informacji oraz zabaw. Kolorowanki, wymyślanie tajemniczych znaków, quizy, krzyżówki, porady, to tylko niektóre rzeczy, które Wasze dzieci spotkają w tej książeczce. Kto wie, może po jej lekturze zachcą być weterynarzami tak jak Misia?

Zdecydowanie warto sięgnąć po tę serię, jest wzruszająca, pouczająca, pełna poczucia humoru, a jej piękne wydanie zachęca po sięgnięcie po nią. Ja zakochałam się w książkach o Misi już po przeczytaniu poprzedniej pozycji. Polecam całym sercem.

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury