Jej dotyk czerwieni

"Jej dotyk czerwieni" autorstwa Anny Piwnicka to powieść, która zręcznie łączy elementy thrillera z odrobiną romansu, tworząc przy tym wciągającą i nieprzewidywalną opowieść. Główna bohaterka, Mercedes Prescott, obdarzona niezwykłym darem czytania historii przedmiotów poprzez dotyk, staje przed trudnym wyzwaniem, kiedy jej zdolności wplątują ją w mroczną zagadkę zbrodni.
Piwnicka z dużą umiejętnością kreuje głęboką i wielowymiarową postać Mercedes, której dar jest równocześnie jej największym błogosławieństwem i przekleństwem. Dynamika między Mercedes a Hunterem Johnsonem, ambitnym biznesmenem, dodaje powieści pikanterii i napięcia, które umiejętnie rozwija się wraz z fabułą.
Autorce udało się stworzyć intrygujący świat, w którym przeszłość i teraźniejszość splatają się w nieoczekiwanej i czasem przerażającej symfonii wydarzeń. Przedstawienie tajemnicy, która wiąże się z pewnymi cennymi przedmiotami, jest umiejętnie osadzone w realiach małego miasteczka, co dodaje historii autentyczności.
Narracja jest płynna i przemyślana, choć momentami mogą pojawiać się przewidywalne zwroty akcji, które jednak nie umniejszają ogólnego wrażenia. Piwnicka z sukcesem balansuje na granicy między romansową a thrillerową konwencją, co czyni "Jej dotyk czerwieni" atrakcyjną lekturą dla fanów obu gatunków.
Reasumując, Anna Piwnicka dostarcza swoim czytelnikom emocjonujące i zaskakujące chwile, a jej zdolność do tworzenia głębokich, psychologicznych portretów jej postaci sprawia, że "Jej dotyk czerwieni" jest książką godną polecenia.

29/2024
BARWY NAMIĘTNOŚCI TOM 1
E-book

Anna Piwnicka "Jej dotyk czerwieni"

Roz.1
Czerwona suknia przyległa do niej niczym druga skóra,a wśród wielu starannie wystrojonych kobiet przypominała boginię,która zeszła na ziemię do śmiertelników,kpiąc z ich sztucznego piękna pełnego pychy oraz samozadowolenia.
....

Mercedes miała trudne dzieciństwo,jej ojciec był alkoholikiem i to jej matka robiła wszystko aby jej nic nie brakowało. Ojciec Merci zrobił wszystko aby odseparować żonę od rodziny.
Matka głównej bohaterki zachorowała na nowotwór i tylko Ona się nią opiekowała,walczyła do końca.Po śmierci matki przeniosła się do dziadka aby zacząć układać swoje życie.Pracowała w jego sklepie,nie miała znajomych ani przyjaciół była samotnikiem.
Pewnego dnia dziadek poprosił aby jego wnuczka zagrała na balu,zgadza się i tam poznaje Huntera.
Ich drogi mimo jej niechęci zaczynają się przeplatać.Hunter jest świadkiem czegoś co Merecedes chciała ukryć przed światem.
Relacje tych dwoje pogłębia się kiedy Hunter zostaje poinformowany o morderstwie.

Czy tych dwoje połączy prawdziwe uczucie?
Co się wydarzyło w sklepie z antykami?
Moja ocena 8/10
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Książka jest mieszanką kryminału z romansem ale ma w sobie to coś co skłania czytelnika to sięgnięcia właśnie po nią.Czytając zostałam parę razy zaskoczona,bo wiem,że sama inaczej bym postąpiła.Wiem,że jedni wierzą w przeczucie inni nie.Ja jestem z tych co wierzą w przeczucia,znaki i energię.Może ktoś z Was również tak miał,że czuł iż z daną osobą się dogada a inna całkowicie im nie pasuje.
Polecam przeczytać książkę i sprawdzić co takiego ukryła główna bohaterka.
Dziękuję autorce za miłą współpracę i daną mi szansę.
#annapiwnicka #dotykjejczerwieni #ebook #współpracabarterowa

29/2024
BARWY NAMIĘTNOŚCI TOM 1
E-book

Anna Piwnicka "Jej dotyk czerwieni"

Roz.1
....

Mercedes miała trudne dzieciństwo,jej ojciec był...

Mercedes posiada dar, który pozwala jej dzięki dotykowi poznać historię przedmiotu lub osoby. Potrafi też odczytywać uczucia i myśli. Kiedyś było to dla niej przekleństwem i nikt o tym nie wiedział. Czy w dorosłym życiu nadal tak będzie? Czy będzie potrafiła i chciała go wykorzystać w dobrym celu?

"Jej dotyk czerwieni" to istna mieszanka gatunkowa. Mamy tutaj gorący romans połączony z kryminałem i wątkami parapsychologicznymi, a wszystko to okraszone muzyką. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Styl autorki jest bardzo lekki przez co przyjemnie się czyta. Fabuła natomiast z jednej strony jest przewidywalna, a z drugiej zostałam parę razy zaskoczona w pozytywny sposób. Sceny zbliżeń napisane są ze smakiem co jest dużym plusem szczególnie dla osób, które chciałyby sięgnąć po książkę, ale nie lubią takich wulgarnych scen. Natomiast wątek kryminalny przyprawił mnie lekko o dreszcze. Do samego końca nie wiedziałam kto za tym wszystkim stoi.

"Jej dotyk czerwieni" to pierwsza część dylogii i już wiem, że chętnie sięgnę po kolejną część, aby poznać dalsze losy i decyzje podjęte przez Mercedes.

"Jej dotyk czerwieni" to istna mieszanka gatunkowa. Mamy tutaj gorący...

Lubicie połączenia gatunków?

Ja kocham dlatego wiedziałam, że romans z kryminałem to będzie petarda. Oczywiście miałam rację, bo książka jest fenomenalna. Aż nie mogę się doczekać kolejnej części.

Bohaterka książki to dziewczyna z niezwykłym darem. Potrafi wyczuć emocje związane z jakimś przedmiotem lub człowiekiem. Nie do końca odpowiada jej posiadanie takiego daru, ale wkrótce okazuje się, że będzie jej bardzo przydatny. Do sklepu z antykami jej dziadka, który zresztą po śmierci jej rodziców przygarnął ją do siebie przychodzą tajemnicze spinki. Nasza bohaterka od razu wyczuwa, że z tymi przedmiotami wiąże się śmierć.

Dodatkowo w tym samym czasie poznaje Huntera, którego wkrótce z wzajemnością obdarzy namiętnym uczuciem.

Pewnie zastanawiacie się gdzie tu jest kryminał? Ależ proszę. Ginie asystentka Huntera, a nasza Mercedes postanawia pomóc ukochanemu w rozwiązaniu sprawy jej śmierci. Czy uda im się rozwikłać zagadkę? I czy nie grozi im przy tym niebezpieczeństwo? Tego dowiecie się sami sięgając po tą książkę.

Ja dodam od siebie, że książka to petarda. Autorka zadbała o wszystko. Romans i sceny zbliżeń bohaterów rozgrzewają do czerwoności. Kreacja postaci sprawia, że jesteśmy w stanie oczami wyobraźni zobaczyć każdą z nich. Wątek kryminalny jest prowadzony w taki sposób, by czytelnik nie miał czasu na nudę. Ciągle coś się dzieje i nie tak prosto rozszyfrować kim jest morderca. Dodatkowo obdarzenie głównej bohaterki tak ciekawymi zdolnościami urozmaica całość i dodaje jej wyjątkowego klimatu. Wszystko pięknie ze sobą współgra tworząc niesamowitą historię. Jeżeli lubicie połączenie romansu i kryminału to zakochacie się w tej książce.

Gorąco polecam!

Lubicie połączenia gatunków?

" Dotyk jej czerwieni " ~ Anna Piwnicka

Q: Lubicie róże? Czy uważacie, że są oklepane? 🌹

[...] W jednym momencie muzyka płynęła łagodnie, niemal melancholijny, a potem szalała niczyzm tornado, wypełniając salě wichrem i huragan em dźwięków.

Mercedes Prescott ma wyjątkowy dar, o którego istnieniu wie tylko ona. Za pomocą dotyku potrafi poznać historię danego przedmiotu.
Dar Mercedes był dla niej zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem, jednak teraz nastręcza coraz więcej problemów i wplątuje w szokującą zbrodnię. W miasteczku, w którym obecnie mieszka, poznaje Huntera Johnsona - ambitnego i bogatego biznesmena. Między nim, a Mercedes iskrzy już od pierwszego spotkania, jednak wszystko komplikuje tajemnicza zbrodnia, która wydaje się mieć coś wspólnego z pewnymi cennymi przedmiotami. Co jest w nich takiego wyjątkowego, że niektórzy są gotowi posunąć się aż do morderstwa, aby je zdobyć?

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

" Jej dotyk czerwieni" to książka, która towarzyszyła mi przez ostatnie dni. Jest to dark romans, który mnie zaintrygował swoim tytułem, okładką oraz opisem. Jednak to połączenie romansu i kryminałów sprawiło, że nie mogłam przejść obok niej obojętnie.

Anna jako autorka zrobila kawał dobrej roboty. Skupiona na relacji bohaterów nie zapomniała o fabule, a przede wszystkim o zagadkach, tajemniczości i morderstwie w tle. Przyznam szczerze, że parapsychika mnie trochę początkowo trzymała na dystans, jednak w morzu emocji przestała mnie kuć w oczy. Główni bohaterowie choć są swoim przeciwieństwem w większości, całkiem dobrze się dopełniają. Jednak moje serce zdecydowanie skradł
staruszek.
Autorka intymność ukazała z pewną dozą skromności moim zdaniem, lecz to uważam tego za defekt. Choć książka na pewno nie jest dla młodzieży to nie są one przesadnie wyłuzdane. Sam pomysł ciekawy i przede wszystkim nie przekombinowany. Jeśli chodzi o charakterystykę bohaterów to dużym plusem jest ukazanie ich zalet ale także wad. I nawet bardzo mało wierzącą w siebie Mercedes mi nie przeszkadzała bo doskonale wczułam się w jej skórę.

Jeśli miałabym powiedzieć coś na koniec o tej książce to myślę, że może zaskoczyć nie jedną osobę. A okładka, która może sugerować mocny erotyk dokłada do tego swoją cegiełkę. Całość uważam na dobrą premierę i obiecującą serie. Gratuluję autorce!
[współpraca z autorką ]

" Dotyk jej czerwieni " ~ Anna Piwnicka

Q: Lubicie róże? Czy uważacie, że są oklepane? 🌹

Mercedes ma niesamowity dar w postaci parapsychicznych zdolności. Potrafi wyczuwać energię przedmiotów i osób. Jest w stanie poznać uczucia towarzyszące komuś a nawet potrafi przekazać komuś emocje. Kobieta nie do końca akceptuje ten dar i początkowo nie radzi sobie z tą zdolnością.
Dziewczyna po śmierci matki przeprowadza się do dziadka. Do sklepu z antykami, który prawadzi jej dziadek pewnego dnia trafiają tajemnicze spinki. Mercedes po dotknięciu wyczuwa, że ktoś przez nie zginął.
Na wystawie poznaje przystojnego Huntera. Między nimi zaczyna iskrzeć od pierwszego wejrzenia.
Wkrótce w biurze Huntera gdzie w sejfie wcześniej ukrył chwilowo spinki bezwzględnie zostaje zamordowana jego asystentka. Mercedes próbuje pomoc w śledztwie używając swoich zdolności, jednak naraża siebie i najbliższych na ogromne niebezpieczeństwo.
Czy uda się namierzyć sprawcę? Jak ta historia skończy się dla tej pary? Czy uda się poznać historie tajemniczego antyku?

To połączenie romansu z kryminałem. Przyznaje, że takiej mieszanki jeszcze jeszcze nie czytałam a naprawdę mi się spodobało. Lektura trzyma nas w napięciu mimo, że szybko udało mi się zgadnąć kto jest zamieszany w akcję. Autorka świetnie tutaj wyważyła sceny miłosne jak i wątek kryminalny. Wszystko się ze sobą przeplata równomiernie i czyta się naprawdę przyjemnie. Do tego mamy wszystko okraszone delikatnie muzyką w tle.

Bardzo mi się spodobał styl pisania autorki i przyznaję że, nie mogę się już doczekać drugiej części.

JEJ DOTYK CZERWIENI
Barwy namiętności tom 1
@anna_piwnicka_autorka

Mercedes nie miała łatwego dzieciństwa. Jako nastolatka ciagle borykała się z traumatycznym dzieciństwem i to wtedy postanowiła walczyć o siebie, o swoje marzenia oraz dobro.
"Była jak wilk, który uciekł na wolność i bał się powrotu do ciasnej klatki".
Ojciec jej zginął w wypadku samochodowym, następnie mama zachorowała na raka i niestety przegrała z nim walkę a dziadek przygarnął ją do siebie. I wtedy na jej drodze pojawił się przystojny i pewny siebie Hunter. Wspólnie podejmą się rozwiązania zagadki śmierci Huntera asystentki. A dzięki darowi który posiada Mercedes całość wydaje się łatwa. Jest tylko jeden mały szczegół, nie znają sprawcy.

Zaczynajac czytać tą historię obstawiałam że będzie to przyjemny romans. Jakież było moje zdziwienie kiedy zatapiajac się w historii otrzymałam sensacjw6z elementami kryminału oraz parapsychologicznymi zdolnościami oraz rozkwitajacego uczycia i namiętnych scen zbliżeń. Byłam ogromnie zaskoczona, oczywiście pozytywnie, fabuła oprócz tego że jest nietuzinkowa to dodatkowo uczucie napiecia i niepokoju podsyca aurę tej historii. Dodatkowym plusem książki jest to że autorka do samego końca nie wyjawiła kto był sprawcą i dokonał zbrodni. Jest to historia którą pochłania się w jeden dzień. I z tego co się orientuję to jest to dylogia, także czekam na drugi tom, bo jestem bardzo ciekawa jak poradzi sobie Mercedes mając tak wyjątkowy dar.Dodatkowo przyjemne i lekkie pióro autorki sprawia że chcecie czytać więcej i więcej.
Kochani jeżeli szukacie czegoś przyjemnego a zarazem z lekkim napięciem to polecam Wam tą historię.

JEJ DOTYK CZERWIENI
Barwy namiętności tom 1
@anna_piwnicka_autorka

"Była jak wilk, który uciekł na wolność i bał się powrotu do ciasnej klatki".
Ojciec jej zginął w wypadku samochodowym, następnie...

Mercedes Prescott po trudnym dzieciństwie i śmierci matki przeprowadza się do małego miasteczka, gdzie mieszka jej dziadek. Tam poznaje przystojnego biznesmena Huntera. Między tą dwójką mocno iskrzy. Niestety kobieta po swoich przeżyciach jest nie ufna w stosunku do mężczyzn. Do tego posiada niespotykany dar, który może być jej przekleństwem. Sprawę jeszcze mocniej komplikuje wmieszanie się Mercedes do morderstwa w miasteczku.
Skomplikowane? Trochę na pewno 😉

Historia zapowiadała się ciekawie, widać było potencjał. Motywy również bardzo ciekawe, a także fajnie, że to coś innego niż mafia. Ciekawił mnie bardzo motyw parapsychicznych zdolności bohaterki.
Uwielbiam jak w książce jest romans, przeplatany z kryminałem, a akcja goni akcję. Tutaj niestety zabrakło mi dynamiczności akcji. Wg mnie było za dużo powtórzeń, wałkowania w kółko tego samego tematu. Czytając, miałam wrażenie że już to było parę stron wcześniej. Do tego niektóre opisy były przydługie. Historia nie jest zła, po prostu ja raczej wolę trochę inny styl 😉

Niestety Mercedes nie przypadła mi do gustu. Wiecznie płacząca, na siłę chcąca uszczęśliwić innych, tylko nie siebie. Jedyne co mi się w niej podobało, to jej zdolności. Bardzo ciekawe doświadczenie i umiejętność.
Jak już jestem przy głównej bohaterce to muszę wspomnieć o tym, jak był nazywany dziadek, czyli starzec, raziło mnie w oczy 😥 Szczególnie, że polubiłam starszego Pana. Jest bardzo pozytywną osobą w tej historii.

Na pochwałę zasługuje pomysł autorki na zbrodnię. Do samego końca nie wiedziałam kto za tym stoi, a rozwiązanie zagadki było bardzo ciekawe i emocjonujące.

Podobały mi się także gorące sceny między bohaterami. Czuć było iskry w powietrzu. Bardzo fajnie, że autorka powstrzymała się od obrazowego opisywania. Dzięki temu było to ze smakiem i klasą. Przyjemnie się czytało.

2056

"Nie bój się miłości Mercedes, W życiu bardziej przerażający jest jej brak"
To jest opowieść o uzdrowieniu, akceptacji siebie. Mamy tutaj romans i tajemnicze morderstwo związane ze złotymi spinkami do mankietów. Mercedes ma parapsychiczne zdolności. Ten dar pozwolił jej rozwiązać wraz Hunterem zagadkę kryminalną oraz zaakceptować i wykorzystać swój dar, który może uratować w przyszłości niejedno życie. Czekam na historię Drako i tajemniczej piosenkarki.

"Nie bój się miłości Mercedes, W życiu bardziej przerażający jest jej brak"

Mercedes posiada dar - za pomocą dotyku poznaje historię przedmiotu, potrafi przekazywać myśli oraz "odczytywać" ludzi. Czy dar Mercedes jest błogosławieństwem czy udręką?

Książka jest mieszanką gatunkową - mamy romans (z przystojnym biznesmenem Hunter'em☺️),ale też kryminał (morderstwo, śledztwo, nękanie😬). Dzięki częściom romantycznym, możemy złapać oddech między scenami strachu i lęku.

Książka w zapowiedzi jest Dylogią, więc pewnie wkrótce otrzymamy 2 część i poznamy dalsze losy Mercedes - która podejmuje ryzykowną współpracę.

• TBR
  • Patronaty medialne
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Jej dotyk czerwieni