Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów

Okładka książki Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów Krzysztof Gawkowski
Okładka książki Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów
Krzysztof Gawkowski Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion
2018-11-02
2018-11-02

Świetna książka którą czyta się jak powieść sensacyjną. Autor przedstawia w zrównoważony sposób dane i statystyki dzięki czemu można odczuć skalę problemu a jednocześnie nie przytałacza ich natłokiem. Jedyne zastrzeżenie jakie mam to, że po przeczytaniu jestem negatywnie nastawiony do wszelkiego postępu technologicznego i teraz wszędzie dostrzegam zagrożenia. Z drugiej strony taki miał być efekt (co autor sam przyznaje pod koniec książki) - abyśmy nieprzyjmowali wszystkiego bezrefleksyjnie. Chyba trzeba w końcu zaakceptować fakt, że okres beztroski w świecie cyfrowym dawno minął i teraz każde nasze nawet najmniejsze działanie (a nawet jego brak) ma swoje konsekwencje.

Wartościowa pozycja tylko trochę nudnawa, szczególnie na początku.

Wartościowa pozycja tylko trochę nudnawa, szczególnie na początku.

Ludzkość od wielu tysięcy lat przekształca i zmienia otaczającą ją przestrzeń. Jednak nawet XIX-wieczna rewolucja przemysłowa nie przyczyniła się w tak dużym stopniu do zmiany codziennego życia, ewolucji struktur społecznych czy uwarunkowań psychologicznych, jak współczesny cybernetyczno-internetowy postęp. Nowoczesna technologia już dawno przekroczyła granice wieku użytkownika, a teraz mierzy się z granicą czasu. Zaledwie 2 procent ludzi na świecie, którzy mają dostęp do komputera, smartfonu czy internetu, deklaruje, że mogłoby bez nich żyć.

Dobrodziejstwa technologiczne otoczyły życie człowieka jak pajęczyna, z której już dziś wydostać się jest niezwykle ciężko, a za kilka lat może to być już całkiem niemożliwe. Rozwój nowoczesnych technologii niesie ze sobą wiele korzyści, ale i jeszcze więcej zagrożeń. Rodzi również pytania o kondycję ludzkości, o wszechobecną możliwość manipulacji. Polityka, bezpieczeństwo, nasza własna prywatność i anonimowość — to wszystko są zagadnienia, które Krzysztof Gawkowski porusza w swojej książce. Przeczytaj i dowiedz się, gdzie czają się niebezpieczeństwa i jak się przed nimi chronić. Naucz się, jak nie dać się pochłonąć i oszukać w cyfrowym świecie. "Cyberkolonializm" to książka o bliskiej przyszłości, która na pewno zmieni życie.

Książka "Cyberkolonalizm", której autorem jest dr Krzysztof Gawkowski. Krzysztof jest człowiekiem renesansu, udziela się w polityce, pisze kryminały, a naukowo zajmuje się tematyką bezpieczeństwa, również w miastach.

Rozwój nowoczesnych technologii niesie ze sobą wiele korzyści, ale i jeszcze więcej zagrożeń. Rodzi również pytania o kondycję ludzkości, o wszechobecną możliwość manipulacji. Polityka, bezpieczeństwo, nasza własna prywatność i anonimowość — to wszystko są zagadnienia, które Krzysztof Gawkowski porusza w swojej książce. Z książki dowiesz się, gdzie czają się niebezpieczeństwa i jak się przed nimi chronić. Nauczysz się, jak nie dać się pochłonąć i oszukać w cyfrowym świecie.

Większość społeczeństwa na co dzień nie zastanawia się, jaki wpływ mają na ich życie nowoczesne technologie. (…) Bezpieczeństwo ustąpiło miejsca użyteczności, a tymczasem konsekwencje rozpychających się w naszym świecie nowoczesnych technologii już obecnie stanowią realne zagrożenie dla wielu aspektów naszego życia.

Człowiek czy maszyna – kto w tym tandemie jest kolonizatorem, a kto kolonizowanym? Jak wyglądają nasza przyszłość i gdzie jest nasze miejsce w cyberprzestrzeni? "Cyberkolonializm" to książka o bliskiej przyszłości, która na pewno zmieni nasze życie.

Autor w książce "Cyberkolonializm" również poświęcił trochę miejsca miastom przyszłości i ich bezpieczeństwu, choć oczywiście tematyka publikacji jest znacznie szersza.

W przystępny i ciekawy sposób opisany świat dynamicznego rozwoju technologii w jakim przyszło nam żyć.

Autor omawia wiele tematów tłumacząc podstawy działania technologii z którymi obcujemy na codzień.
Przedstawia jaki wszystkie te wynalazki mają wpływ - na nas i nasze życie codziennie. Pokazuje liczne zalety i wady tego błyskawicznego rozwoju.

Książka do przeczytania niezależnie od tego, czy ktoś "zna się na technologii/komputerach" czy nie, stanowi przyjazny wstęp do wielu zagadnień i może okazać się początkiem dla dalszego zgłębiania części z fascynujących tematów poruszonych w niej.

Książka do przeczytania...

To najlepsze ujęcie otaczającego nas cyber-świata. Opisano w niej zalety i wady nowych technologii. Polecam wszystkim, którzy wierzą w bezpieczny internet!

Sensownie napisana książka omawiająca różne aspekty cyfrowego świata. Od społecznościówek, zagrożeń, kwestii zbierania danych, psyops, prawa po klasyczne pytanie - dokąd ten chłam zmierza ;) Zaletą książki są różne infografiki i zestawienia. Mówiąc krótko: książka może być niezłym podręcznikiem.

• Informatyka
  • BEZPIECZEŃSTWO Informacji/Cyberbezpieczeństwo <3
  • Zagłada świata
  • Dystopia
  • -- Inne
  • *Pozostałe

Dodaj cytat z książki Cyberkolonializm. Poznaj świat cyfrowych przyjaciół i wrogów