Język SQL. Przyjazny podręcznik. Wydanie II

2016-08-06
9788328331907
Beata Błaszczyk
SQL bazy danych programowanie

Przyzwoita na sam początek przygody z SQL.

Przyzwoita na sam początek przygody z SQL.

Książka świetna do poczytania dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czy podstawy SQL są skomplikowane.

Książka bardzo treściwa, przejrzysta.

U jej podstaw leży ciekawe założenie: aby poznać sposób funkcjonowania języka SQL (Structured Query Language), należy przeczytać książkę od deski do deski. Jest to odmienne podejście niż w większości poradników, gdzie konieczne jest bieżące eksperymentowanie z językiem. No właśnie; autor zaznacza, iż określenie "język SQL" nie jest przypadkowe - właśnie jako zjawisko językowe należy traktować niniejsze zagadnienie.

Sięgnąłem po tę pozycję w celu poznania sposobu funkcjonowania języka SQL, jego ogólnej struktury i zasad.

Książkę czyta się dobrze, wymaga jednak od czytelnika wysokiej koncentracji i skupienia, aby szare komórki mogły zacząć intensywnie pracować w trybie "logiczno-matematycznym”.

Zakładam, że w przypadku potrzeby korzystania z SQLa na co dzień, potrzebne byłoby bardziej praktyczne podejście. Dla moich potrzeb jednak ta książka wystarczyła.

Polecam tę pozycję jako w miarę przystępne wprowadzenie w świat Strukturalnego Języka Zapytań.

Książka bardzo treściwa, przejrzysta.

Kompetentna pozycja dotycząca podstaw języka zapytań SQL. Podręcznik dotyczy głównie podgrupy SQL czyli odpytywania baz danych za pomocą polecenia SELECT i jego wariancji.

bardzo dobra książka do przyswojenia podstaw zapytań i zagadnień SQL.

bardzo dobra książka do przyswojenia podstaw zapytań i zagadnień SQL.

Dodaj cytat z książki Język SQL. Przyjazny podręcznik. Wydanie II