Praktyczny kurs SQL. Wydanie III

Okładka książki Praktyczny kurs SQL. Wydanie III Danuta Mendrala, Marcin Szeliga
Okładka książki Praktyczny kurs SQL. Wydanie III
Danuta MendralaMarcin Szeliga Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Helion
2015-03-26
2011-07-22
SQL bazy danych języki programowania nauka programowania programowanie informatyka

Okładka książki ABC systemu Windows 10 PL Danuta Mendrala, Marcin Szeliga
ABC systemu Wi... Danuta Mendrala, Ma...
Okładka książki Windows 8.1 PL. Ćwiczenia praktyczne Danuta Mendrala, Marcin Szeliga
Windows 8.1 PL... Danuta Mendrala, Ma...

Książka, moim zdaniem, kompetentnie obejmuje zakres najważniejszych poleceń oraz składni języka SQL. Nie mam zbyt dużego porównania z innymi tytułami, ale wydaje mi się, że powinna być zrozumiała przez większość czytelników.
Ja sam zapoznałem się z nią z powodów czysto zawodowych. Myślę, że ta pozycja + przykładowa baza danych AdventureWorks + jakis darmowy database manager na początek powinien w zupełności wystarczyć.

Do samej książki raczej przyczepić się nie można, dziwi tylko trochę kolejność tematów. To co mnie drażniło przez całą lekturę to dodawanie nawiasów do nazw przez co czytelność mocno traciła. Książka trochę zbyt zaawansowana dla początkujących użytkowników (może to kwestia potrzeb).

Zamiast książki (jakiekolwiek) polecam kursy internetowe.

Zamiast książki (jakiekolwiek) polecam kursy internetowe.

Świetna książka, nie ma absolutnie do czego się przyczepić. Wszystko wyjaśnia na praktycznych przykładach (tak jak obiecuje w tytule),bardzo podoba mi się to, że mimo swojej stosunkowo małej objętości porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia z SQLa dla początkujących. Polecam każdemu.

• Informatyka
  • SQL
  • ### Posiadam (KSIĄŻKA IC)
  • EPółka

Dodaj cytat z książki Praktyczny kurs SQL. Wydanie III