Ktoś, kogo znamy

Data 1. wydania:
2019-07-30
Piotr Kuś
Zysk i S-ka
nastolatek sąsiad ameryka morderstwo zdrada włamanie haker komputer kłamstwo rodzina relacja matka-syn śledztwo morderca zbrodnia relacja mąż-żona małżeństwo
Someone We Know
Zysk i S-ka
kryminał, sensacja, thriller
Piotr Kuś

Oficjalne recenzje i

Wszyscy mają sekrety

Link do recenzji

Nie jest to może zapierające dech w piersiach arcydzieło kryminału, ale czyta się tę książkę z zainteresowaniem. Prosty język, sporo zwrotów akcji. Ciekawe. W sam raz na dwa popołudnia.

Napisana dobrym językiem co jest plusem, bo czyta się dość szybko.

Bohaterów pojawia się strasznie dużo, początkowo mi się myliło kto kim jest. Ich postacie są słabo moim zdaniem wykreowane, mylą mi się ze sobą.

W historię wciągnęłam się od samego początku, co jakiś czas mój entuzjazm opadał, a książka mnie nudziła. Autorka zwodzi nas od jednego bohatera do drugiego,...

Chaotycznie napisana. Duża ilość bohaterów, brak jednolitej narracji.
Fabuła wciągająca, trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie mogłam się od niej oderwać!

To moje pierwsze moje spotkanie z tą autorką i nie jestem rozczarowana. Nie jest to w mojej ocenie klasyczny kryminał, w tle rozbrzmiewa powieść obyczajowa. Zaskakujące ile może się kryć "pod podszewką" w małym, nieco prowincjonalnym miasteczku na obrzeżach wielkiej metropolii. Czym zajmują się pracujące mężatki, zapracowane panie domu i leciwe emerytki? Kto skrywa jeszcze...

Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Zwroty akcji co chwilę zmieniały w mojej głowie odpowiedź na pytanie "kto jest mordercą?". Zakończenie mega zaskakujące - i tu pojawia się refleksja jak w przypadku innych książek Shari... Czy tak naprawdę znamy otaczających nas ludzi?
Polecam na długie, zimne wieczory 🙂 Herbatka/ winko 😉 obowiązkowe!

Autorka odbija nami jak piłeczką pomiędzy postaciami na każdego rzucając podejrzenia . , Jest w niej więcej bohaterów niż akcji co sprawiło ,że zaczęły mi się w końcu mylić.

Pewnego dnia rodzice, Olivia i Paul Sharpe'owie odkrywają, że ich, na pozór grzeczny, nastoletni synek Raleigh włamuje się sąsiadom do domu. Nikt go nie przyłapuje na gorącym uczynku, niczego nie kradnie, nie niszczy, a jedynie włamuje się do ich komputerów, w celu, jak to mówi "nabycia doświadczenia hakerskiego". Dzięki temu odkrywa przeróżne sekrety sąsiadów.
W...

Super wciągająca polecam

Książka przeczytana w ramach maratonu „Na Ostatnią Chwilę”. 📚

Zamknięta społeczność, skrywane tajemnice, zamordowana kobieta i policja szukająca odpowiedzi. 👀

Książka „Ktoś kogo znamy” to pozycja typowo rozrywkowa, a w swojej roli odnajduje się bardzo dobrze. Sporo postaci i narracji sprawia, że nie jesteśmy w stanie kibicować bohaterom, jednak kiedy wciągniemy się w...

Recenzja pojawiła się na blogu:

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z twórczością Shari Lapena. Gdy przeczytałam opis jej najnowszej powieści „Ktoś, kogo znamy”, a w nim hasła takie jak: tajemnicze listy, małe miasteczko, morderstwo, a następnie zerknęłam na całkiem trafioną okładkę, świetnie...

• 2020
  • 2020
  • Legimi
  • Ebook
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Ktoś, kogo znamy