Cud grudniowej nocy

Pascal
Boże Narodzenie
literatura obyczajowa, romans
Boże Narodzenie

A wiec mamy w książce kilka postaci a mianowicie są to kobiety wszystkie ze sobą związane rodzinna więzią.
Magdalena po tragicznych wydarzeniach jakie miały miejsce we wigilie, przestała odczuwać jakakolwiek radość ze świat. Jej mąż tak jak i ona rzucili się w wir pracy. Oddalili się od siebie przez to tragiczne wydarzenie z którym nie potrafią sobie poradzić.
Teresa...

bardzo ciepla i pozytywna
polecam
czyta sie bardzo szybko

Magdalena Majcher "Cud grudniowej nocy "

Obiecałam sobie, że do końca stycznia czytam książki świąteczne, ponieważ mam jeszcze w swojej biblioteczce kilka nieprzeczytanych pozycji o tej tematyce.

"Cud grudniowej nocy" to książka, która niestety przeleżała u mnie cały rok. Powiem szczerze, że bardzo żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej. Zachwyciła mnie od pierwszych...

Biorąc do ręki świąteczną książkę, myśli się, jedno. Będzie to historia przesycona lampeczkami, gwiazdeczkami i słodkimi pierniczkami. W tym przypadku tak nie jest. Autorka serwuje nam historie pięciu kobiet ze sporym bagażem doświadczeń. Każda jest inna, ale każda prawdziwa, emocjonująca i pełna wzruszeń. Postacie są autentyczne, ich uczucia również.
A przesłanie,...

Świetnie się czyta ! :) Polecam :)

Piękna powieść,  wzruszająca,  która pochłania czytelnika. Pokazuje, że magia świąt istnieje i że nie ważne jak jest źle ale zawsze możemy liczyć na pomoc naszych bliskich. Gorąco polecam.

Czy może ktoś z Was tak jak Magda nie ma  ochoty na święta bo przypominają o  tragedii i najlepiej spędzić je w pracy? A może tak jak Teresa chcecie je spędzić razem z drugą połówką w zaciszu domowym a nie biegać, sprzątać i gotować dla całej rodziny? Czy może jak Maria skłamiecie w ważnej sprawie żeby ściągnąć córkę do siebie na rodzinną wigilię?
Chyba że wszystko zaczyna...

moja krótka recenzja, zapraszam

Ostatnio miałam boom na świąteczne książki i kolejna pozycja którą udało mi się w czasie świątecznym przeczytać to "Cud grudniowej nocy" Magdaleny Majcher. Nie jest to nowość z tego roku, jednak historia w niej zawarta jest ciągle aktualna.
Bohaterkami książki są kobiety. W różnym wieku i na różnych etapach życia. Teresa i Maria są siostrami, lecz każda chce spędzić te...

To moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. Jestem nią pozytywnie oczarowana. Jest świetnie napisana i szybko się ją czyta.
To historia pięciu kobiet, które w życiu obrały różne drogi. Magdalena, Maria, Teresa, Kamila i Kinga - to kobiety, które pragną spędzić święta po swojemu. Czy grudniowa noc sprawi, że stanie się cud?

Dyskusje

• 2018